Same

Jedan Supertitan 190 je iz sela otisao u Zrenjanin neki dan.... :ppozdrav:
 
I kod mene na lampi ima tri pozicije ali uopste ne reaguje na poziciji za vrata, a nigde nisam video ni davac za vrata. Kad bi bar znao odakle treba da dobija struju ili masu na vratima.

Poslato golubom pismonosom.
 
Kolege, moj prijatelj ima Same Herkules 160, vazdusar, i resio je na svoju ruku da mu uradi generalnu, jer u nasoj okolini ne postoji ni jedan majstor za takve masine,uz pomoc majstora koji nikad nisu u zivotu videli vazdusara. Naleteli su na problem, ne znaju koliko treba da bude visina kompresionog prostora. Hteli su da ga sastave "kako je bio" sa novim klipovima i cilindrima, ali im ja nisam dozvolio jer bi sigurno napravili neku brljotinu. Ako ima nekoga ko to zna i voljan je da podeli tu informaciju, bili bi veoma zahvalni.
 
Imam mali problem na Laseru 110 kocnica mi propada,kao da nije dobro izluftirana,ulje nigde ne curi dobrostoji u boci,ozracivali smo ali to nije to,dali je to problem sa kocionim cilindrom da on prorusta da su gumice lose? a i kvacilo mu je dosta nisko isto je hidraulicno.
 
 
Pozdrav svima ,novi sam na forumu pa da se pohvalim da sam i ja vlasnik dva SAME "tigrica".SAME Argona 50 2004god i SAME Titana 190 1998god!Sad bi trebao jedan između ta dva jedan od 100-140 ks ako bog da najesen tipa Laser ili Buffalo.
 
Super izgleda ,jos ima i prednji hidraulik:osmeh: Jer to tvoj traktor ili ?I koliko je cijena takvog otprilike ?
 
Traktor je moj i ja ga prodajem, uvezen je iz Francuske, cena mu je 19500 eura
 
Bilo bi lijepo imati takvog jednog u dvoristu ,ali bi isao najvise do 12-13 tisuca eura!Toliko sam si odredio da cu odvojiti u jesen za traktor ,pa cemo vidjeti!!!
 
Jel ima neko iskustva sa starijim SAME traktorima, konkretno me interesuje Same Corsaro 70 , 84god? Kakvi su mjenjači, hidraulika, prednja vuča? Motor je vazdušno hlađenje i trebalo bi da su prilično dobri.
 
Drugari imam jedno pitanje, danas na mom Same-u u toku drljacenja traktor je poceo jako da zuji. Prvo mi palo na pamet menjač, medjutim probao sam da opteretim motor pod kvacilom a da se traktor skoro i ne krece i zujanje se isto javlja u opterecenju i to bas kad treba i turbina da se cuje.
E sad dali je moguce da je otisla turbina?
Traktor je inace Same Laser 160, Decembar 2011.god., ima 1940 radnih sati i danas sam mu zamenio ulje i filtere i sipao Shell Rimula R4 15w-40.
 
Da li neko ima Same kupljen nov kod nas od oko 80ks? Zanimaju me utisci o traktoru, servisu itd...
 
Nazad
Vrh