Same

Drugarov.
attachment.php


i njegova orudja
attachment.php

attachment.php
 
jedno pitanje za poznavaoce same traktora kako se pali i gde prednja vuca na traktoru same silver 130 ks god 2002, unapred hvala svim kolegama (interesuje mog komsu koji je kupio bas taj traktor ima nekih dugmica i komandi koji su malko izlizane)
 
zahvaljujem kolege :ppozdrav: kada budem sa komsom slikacu mu masinu rodom je iz mog mesta a inace je poslom dosta i u novom sadu cim budem sa njim slikacu bice i neki video pozz:ppozdrav:
 
Jeste mator, kod nas ima jedan same panter
jos stariji od bufala i tigar mislim da je 83‘
oba rade dosta zemlje vise godina unazad
bez kvarova tako da sam stekao utisak da su
dosta pouzdani traktori. Tigar izgleda isto kao
bufalo neznam kakav mu je menjac ali u oranju
je dosta brz.
 
Prodavac Happy je poznat kao jedan od korektinijih ljudi na PIK-u i priča se da drži veoma, veoma dobre traktore. Da ne spominjemo koliko vrijede sve 4 nove radijalne gume na tom traktoru, ima PH i što je najvažnije, vidi se da nije šminkan - vidi se da transmisija nije farbana (limarija nije ni bitna), sjedište nije presvučeno. Nekoliko ljudi iz mog sela je gledalo traktore kod njeg i svi su za traktore imali samo riječi hvale, problem su prilično visoke cijene no svi se slažu da traktori realno vrijede toliko.
 
A ako je i imo nekih kvarova i nedostataka svi su otklonjeni,jer radi sa mehanicarem koji je izetno dobar i znan majstor,poznajem obojicu,prodavca i mehanicara, pravi i ne iskvareni ljudi., ali mozda bi ti bilo dobro da uzmes Lamba skoro mu je stigao a ima prednji utovarivac,.slican je kao i taj same
 
Jesi li probo variantu da ti proda i utovarivac sa lamba jer nedje sam citao da trazis traktor sa utovarivacem,ja sam poodavno gledo same-a i meni se najvise svidio radi novih radialnih i brendiranih guma.,
 
I meni se bas svidio, udoban je za 10ku. Bilo je price i o tome da mi proda i utovarivac trazi za njega 3500 KM (1750 evra). Sad prvo trebam svoj prodat traktor.
 
Pogledaj samo cijene Vredestein radijalnih guma, nasao sam cijene samo u Hrvatskoj,boli glava.

http://www.apollovredestein.hr/gume...e_id=103&sessionid=l2034m2dc4uodlqgcbal858dr0

Ne mogu da vidim koje su gume na njemu, prednje su pravo velike, liče mi na 14.9-24", zadnje bi mogle da budu 18,4-30" ili 34". Zadnje su otprilike 8-10.000 kuna komad a to je najmanje 2000-2500 KM/komad a prednje su isto nekih 1200KM komad. Računaj da same gume vrijede najmanje 6000KM!
 
Nazad
Vrh