Same

Ima li neko iskustva sa Silver 190,ali ne nagadjanja,nego info iz prve ruke...potrosnja,snaga,izdrzljivost,tezina,odrzavanje?dobre i lose strane...
 
Ja sam dosta radio na silveru 180.
Ima relativno malu potrosnju to mu je dobra strana, losih strana ima malo vise. Najvi se ga zezala prednja vuca, elektronika (ima gomilu senzora od kojih uvek neki zeza) i dosta ljudi se zalilo na njihove menjace, mada mi jedino sa menjacem nismo imali problema.
 
ovo je nosac traktora tj sasija same traktora 4-taka dali zna neko od kojeg konkretno

- - - - - - - - - -

2pr5mya.jpg
 
Au kako bi samo poslužio kod mene u brdu. Naravno, morao bi da mu napravim nisku prikolicu i da ga sa drugim traktorom (IMT539) vozim do njive, sa gusjenicama ne smiješ na asfalt.
 
Dušu dao zadubokog oranja, jedino što mu treba plug u offsetu tj. da gusjenica ne ide u brazdu, mada i za druge poslove nije loš, da nosi sijačicu na velikim nagibima, frezanje, rotodrljača, spremač od 2.5m. Snage ima, 70KS nije malo, gusjenice široke i dugačke pa jako malo gazi zemlju, treba biti ekstra-debil da ga prevrneš. Rad u voćnjacima da ne spominjem, ovako nizak bi sa frezom i kosačicom čuda pravio, briga njega za brdo.
 
Da imam pare ja bih ga uzeo. Jes da treba prevoz platiti ali ako je ispravan, vrijedi. Sa nekim pravljenim malčerom odplatio bi on sebe u čišćenju živica i voćnjaka - nema gume da ih probiješ, zimi može da čisti snijeg bolje od drugih traktora. Sad sam gledao na YT neke snimke, ljudi ove male gusjeničare koriste za sve živo, kose, skupljaju sijeno, vuku balirke, oru, drljaju, tanjiraju, frezaju, siju. Bukvalno sve poslove koji ne uključuju izlazak na asfalt. Nevjerovatno praktične mašine za brdske krajeve.
 
Ima ovo tezine nemoj da te vara,a da li postoji varijanta montiranja gumenih gusjenica kao na mini bagerima onda bi to bilo ekstra.,
 
Gledam sad na konedata, piše da je Explorer 70 točkaš težak 3075kg sa prednjom vučom. Ovaj ima isti motor, mjenjač je sličan, zadnja transmisija je masivnija zbog toga što je zbog gusjenica i vučna moć mnogo veća (teže proklizava), tu je i mehanizam za upravljanje, nosači gusjenica i na kraju same gusjenice koji sigurno nisu lagane. Počinjem da vjerujem da je ovo čudp stvarno teško gotovo 3.5 tone.

Ne znam za gumene gusjenice, teško da to može.

Evo par snimaka u radu:




 
Nazad
Vrh