Same

Ма није он ту да смета, већ да помогне у хватању правца. :osmeh:
 
Ja se ne mogu nacuditi dizajnerima koji su zamislili da izduv bude na sred ili pak malo u stranu,tako je i na mom caseu i toliko me nervira i poslije 4 god,ja bi ga prepravio da ide uz stub kabine ali neda stari.
 
evo kolege ja sam stavio inox auspuh na same
pa evo slika i video jedan
sam1620f.jpg

sam1622g.jpg

 
pa kolko,po jutru ili rali 12 litara popije sa plugom 3x13 okretnim
inace je 5 godina kod mene samo servis i lijevi reduktor se nesto podrobio pa smo kupovali cijeli drugi to jest iz dva napravili jedan i pustao mi je semering na prednjoj osovine od prednje vuce
 
Gledam nesto po oglasima kod nas i u inostranstvu. Vidim ima neki Same Leopard u inostranstvu ali kod nas nisam nasao nijedan u oglasima, ali zato sam nasao slicni Same Centurion. Jel su to slicni traktori i ako jesu kakvi su za rad i odrzavanje ??
 
Maltene sve potpuno isto kao na supertitanu samo je ovaj 130 ks a onaj 200 ks . Stvarno su dobri traktori i mora se dobro odrzavati i oprezno sa strujom ,mi smo na poslu napravili problem sa jednim tj nasi elektricari . Stigo nov motor za supertitana i oni spajali struju na pumpu neznam ti ni sta su pokusavali da otvori samo elektro diznu i dobije turazu nisu mogli da ga ugase i izleti jedan klip na ganc novom motoru tragedija i od tad nije ni valjo nikad ga vise nisu kako treba uradili . Tu mu je isla neka struja u mikroamperima a oni doveli 12 v .Mora strogo oprez da necacka niko ko se nerazume samo konkretno neki bolji elektronicar.
Prilikom kupovine ovakvih traktora obratiti paznju i na kvacilo jumpere kako ih neko zove kako salta dali preskace neku brzinu dali blago poskakuje prilikom kretanja (moze biti samo jedan senzor) a moze vrlo lako i kvacilo ili menjac koliko mu treba vremena iz brzine u brzinu i kako tu ukopcava ako se cuje udarac i tu ako dolazi do trzaja neuzimajte ili gledajte sto vise da spustite cenu i polako sredjivanje!_
 
Maltene sve potpuno isto kao na supertitanu samo je ovaj 130 ks a onaj 200 ks . Stvarno su dobri traktori i mora se dobro odrzavati i oprezno sa strujom ,mi smo na poslu napravili problem sa jednim tj nasi elektricari . Stigo nov motor za supertitana i oni spajali struju na pumpu neznam ti ni sta su pokusavali da otvori samo elektro diznu i dobije turazu nisu mogli da ga ugase i izleti jedan klip na ganc novom motoru tragedija i od tad nije ni valjo nikad ga vise nisu kako treba uradili . Tu mu je isla neka struja u mikroamperima a oni doveli 12 v .Mora strogo oprez da necacka niko ko se nerazume samo konkretno neki bolji elektronicar.
Prilikom kupovine ovakvih traktora obratiti paznju i na kvacilo jumpere kako ih neko zove kako salta dali preskace neku brzinu dali blago poskakuje prilikom kretanja (moze biti samo jedan senzor) a moze vrlo lako i kvacilo ili menjac koliko mu treba vremena iz brzine u brzinu i kako tu ukopcava ako se cuje udarac i tu ako dolazi do trzaja neuzimajte ili gledajte sto vise da spustite cenu i polako sredjivanje!_

Dali ima delova za njih i gde ima njihovih servisa? Koliko sam razumeo to su deutz fahr masine?
 
Video sam jedan nov danas, išao je prema Zrenjaninu iz pravca Novog Sada tačnije stajao je pored puta sa sve servisom. Jel se neko ponovio sa foruma?
 
pa kolko,po jutru ili rali 12 litara popije sa plugom 3x13 okretnim
inace je 5 godina kod mene samo servis i lijevi reduktor se nesto podrobio pa smo kupovali cijeli drugi to jest iz dva napravili jedan i pustao mi je semering na prednjoj osovine od prednje vuce

Čuo sam da je to česta pojava, lomljenje reduktora, mislim na planetarni bočni reduktor na prednjoj vuči. Imam prijatelja koji se bavi izradom zupčanika i mašinskom obradom i kod njeg sam imao priliku da vidim rasturen reduktor od Same Saturno (80KS), jedan od planetara se sav zdrobio, komade su zahvatili ostali pa se polomio još jedan a potom i veliki zupčanik (vanjski) sa unutrašnjim zupčanjem, cijena izrade novog je bila 600E a nov originalni iz Italije je 1500E+120E po planetaru. Taj majstor mi je pričao da dosta često radi dijelove za taj tip prednje vuče kod Same traktora i da mu je tu pravo dobra zarada jer su svi dijelovi potpuno isti - za svaki koji dodje on već ima gotovu dokumentaciju i spremna podešavanja mašina za izradu zupčanika. Takodje je rekao da kod starijih modela sa velikim bočnim reduktorima nema tih problema, kao ni kod starih Fiat-a, MF i slično. Inače, nije teško primijetiti da je bočni reduktor kod tih traktora (npr, Same Saturno, Same Explorer...) jako malen, nema ni 20kg u njemu, planetari su oko 30mm prečnika kako se sjećam. Takodje, pričao mi je da se ta havarije obično dešava ljudima koji idu u šumu, kod propinjanja sa uključenom prednjom vučom. Vlasnici su njemu pričali da im se lom gotovo uvijek desi kada se traktor propne (na tvrdjoj podlozi), prednja vuča uključena, kad padne na tlo prednji točkovi povuku i taj trzaj reduktor ne može da podnese, mada je, opet po njegovoj priči, bilo slučajeva da se to desi u oranju ili transportu, posebno kod novijih. Na jednom njemačkom forumu sam davno čuo za par slučajeva da su ljudi doživljavali udese sa novijim Same traktorima jer im pri punoj brzini zablokira prednji točak zbog polomljenog reduktora. Dal je problem do traktora ili toga što su vozili 30-40km/h sa uključenom prednjom vučom, ne znam.
 
Nazad
Vrh