Safolk ovce

Nije problem, ovi sa slika su na sniženju, zlata koliko su teški -5%.

Sheep_I_404890t.jpg
 
bio sam u poseti kod mog velikog prijatelja Djerdja Hancka i posto sam se odusevio prizorom koji sam zatekao na njegovoj farmi safolk ovaca,resio sam da podelim malo sa vama ovde na forumu,ovce i ovnovi su prelepi a sto se tice jagnjadi mogu vam reci samo da su prirasti nestvarni,sva jagnjad koja su na slikama su mladja od tri meseca a ima ovnica koji su vec po 50kg ,za takve priraste zasluzna je genetika i stroga selekcija koju sprovodi moj prijatelj u dugogodisnjem radu i iskustvu sa ovom rasom,takodje jos jedna stvar koja me je zapanjila je plodnost ima puno trojki u stadu i bas u momentu kada sam ja bio na moje oci ovca koja se drugi put jagnji bacila je trojke svi muskici :) uzivajtesta kazete na ovu mrcinu

---------- Poruka napisana u 17:58 ---------- Prethodna poruka je at 17:51 ----------

a sad malo zenkice
 
a kako i ne bi bio nenormalan prirast ,pogledajte samo ovu ovcu,koja se ojagnjila skoroovnoviima nekoliko krvnih linija

---------- Poruka napisana u 18:27 ---------- Prethodna poruka je at 18:25 ----------

da bas lepo izgleda,a sto je najbitnije kod nas je :)ja vam kazem opasan je Kulski klan
 
Vidi se da je Djerdj ovo vec lepo pretopio...
Koliko znam ovnove ima od Muskinje(ko prati ovu rasu zna ko je ovaj covek) i iz Temerina
 

evo jednog ovna safolka uslikanog u susednom selu,ovaj ovan je presvercovan preko granice iz madjarske pre par godina,jedan prijatelj je kupio tamo i par ovcica ali nazalost se lose pokazao,ovan je 5 godina i na solidnoj hrani,njegovi potomci u melezenju nisu za pohvalu,ovako izgleda
 
Poslednja izmena od urednika:
Prijatelju Vesko B.Dali si skoro bio kod Gospodina Djerdj H.Sta ima novo kod nega kako je proso sa ovim zarkim periodom,kako je to i podnio Sufolk .Postavi nam koju fotografiju od negovog predivnog stada ove rase u Srbiji.Dali si cuo za gospodina Martina koji je takodje dobar ogaivac ove rase ,ja mislim da i negovo stado broji oko stotinak grla plotkina al neznam tacno ,znam da je prosle godine kupio ovna na P,F,NS,koji je takodje bio uvezen iz Nemacke .puno lepih pozdrava.
 
Mnogo fine slike sa farme. Bas dobro stado.
Moji imaju oko 50 ovaca cigaje,a ovaj bi dobro dosao malo da se prozimaju. :)
Za koliko novaca bi se mogao naci fin safolk ovcic?

- - - - - - - - - -

Pozdrav, niko nije odgovorio na ovaj post, ima nas jos zainteresovanih za ovu rasu pa bi nam ove informacije dobro dosle..... Hvala,,
Ima zainteresovanih,ima...
Bar za jednog ovna,ako nista drugo. :)
 
nisam bio ali treba ovih dana da on dodje kod mene,pa cu ga pitati kako podnose susu i ostalo sta im je spremio za hranu itd
 
Postovani Vesko B.bas vam hvala onda cekamo .Mozda ce Dz.H.ponijeti svoj foto aparat pa bi dobro bilo koju sliku sveziju ubaciti ima nas puno koji volimo ovu rasu,pored svih ostali,puno lepi pozdrava cao.
 
Pozdrav
Kod mene se u blizini prodaje jedan Salfok ovan, pa me interesuju procijene poznavalaca rase, kako se cini ovaj ovan, inace mislim da je porijeklom iz hrvatske

 
karan kolega ovaj ovan je mozda safolk ali njegov eksterijer je nikakav pomeni,tovna rasa koja treba imati spustene grudi masivan grudni kos i dovoljno sirinu na ledjima da legnes na njega to je dobar safolk ovan,e ako gazda ovog ovna nije hranio ovog ovna kako treba mozda je to razlog da ovako jadno izgleda
 
Nazad
Vrh