Ručne alatke u voćarstvu

Ljudi, kojim nozem kalemite na engleski spoj?
Naostrio sam oba noza- falket ravan i vilidzer zakrivljen, i lakse mi je i lepse preseke pravim sa vilidzerom. Jezicak sa ravnim izvucem posto je tanji. Kakva su vasa iskustva?
Ovi nozici su u pitanju.
3172c70f1e65030138ad81e39fdb3ac7.jpg
2b8bfacc5421cd9f3d09a9996734488f.jpg


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
I kod mene je isti slicaj s tim sto je ravni Vilager a kosi no name.
Mislim da je ili do nase ruke ili to sto su kosi tanji i bolje se naostre, nema veze sa markom

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Pazario Lowe 70100, dvorucne makaze. Cena 9960 din. Mogu reci da su odlicne. Rezao juce ceo dan, nisam male ni vadio iz dzepa, tj bas retko kad je krana blizu zici, pa da ne zakacim... Ceo dan rezanja, niti ledja bole, nema saginjanja, a rezes lako granu, ne osecas kad stisnes.

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
 
Zanimljivo izgleda ovaj fazon makaza, jel probao neko, dodje mu nesto kao one anvil tj nakovanj al nisu glomazne, obicne makaze a pridrzi granu taman
e5c0a69ca1a8c7d828919d7949716caf.jpg


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Stiglo pojačanjehttp://fotkica.com/slike.php?slika=1_52795356_20200310_132159.jpghttp://fotkica.com/slike.php?slika=1_56566458_20200310_132222.jpg
 
Naravno,hvala ,nevidim neku razliku izmedju ova dva tipa sto se tiče rada mada unutra mehanizam nije isti.Otvarao sam ih zbog podmazivanja.
 
Danas stigle, kupljene na kupujem prodajem, placene 4300 ovih dana ide proba...
Druze... ajde objasni mi samo odakle ti ideja kupiti nove makaze po ceni skoro 60% od pune cene makaza
Bilo bi dobro da gresim, ali velika je mogucnost da si pazario neki fals
 
Cini mi se da je kolega @oktopod pisao da je uzeo takodje na kupujem prodajem i da ga sluze sasvim dobro i da on ne moze da primeti razliku dali je orginal ili ne.
Samo nisam siguran dali je pricao bas o modelu Felko7.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pisano je za ove felco7 sa kp, ja ih imam vec par godina , uporedjivao sam pakovanje i same makaze ,ove moje i na sajmu kod uvoznika ili distributera, ja im razliku nisam nasao. Kupio sam nov gornji noz ove godine u migrosu , isti kao stari.
Ako su ove makaze kopija ,onda su odlicna kopija. Moje misljenje je da nisu , a zasto su cene nize nego kod ovlascenih distributera ,ne bih znao..
 
Ista prica kao sto napisaste, ima odredjenih modela znacajno jeftinije odavno, pojma nemam koja je prica al odlicne su, ja sam moje felco7 platio tako oko 4500

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Evo zbog cega sam uzeo ove sa kupujem prodajem, jer kolege nisu nasle nikakvu razliku od orginala i zadovoljni su.
E sada gde ovi prodavci sa kp nabavljaju i prodaju skoro upola jeftinije od zvanicnog zastupnika ne bih mogao da kazem.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Sto je skoro pa 8000 din.
Felko makaza ima indenticnih pod drugim nazivom, tako isto ima i kukera ..
Meni to lici da se sve to pravi u jednoj fabrici ,pa se samo lepi nalepnica "brenda"


Ove makaze su dobre , rez je dobar , secem debele grane sa njima ,ne zalim ih.

Odakle su ,ko ih kopira , da li je to isti kvalitet materijala kao kod skupljeg felka , vreme ce polazati
 
Nazad
Vrh