Ručne alatke u voćarstvu

Sicko1984

Član
Učlanjen(a)
18 Mar 2016
Poruka
231
Ne može da se toliko skine nož, neće seći tj. preklapati. Pazi makaze su odlične u smislu da su izuzetno, izuzetno lake. Baš dobro seku, izuzetno lako ovaj mehanizam baš pomaže. Imam i jednoručne isto sa ovim zupcima i rotirajućom drškom i odlične su.
E sad da li me usralo sa ovim lošim ili generalno imaju problem, ne znam.

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.661
Ja imam te L74 i nikako mi neodgovara taj sistem , rucke moraju bas dobrano da se otvore da bi noz uhvatio granu.

Makaze su bas lake , kvalitet odlican.

Učlanjen(a)
30 Nov 2017
Poruka
180
Ljudi, ako moze mala pomoc- koji kamen bi mi vrsio pos'o za makaze jednorucne i kalemarski noz- gledam u womaxu, ima ovaj sa granulacijom 1000 i on je 1100 din, a ima i ovaj sa 2 od 240 i 1000 i on je skuplji?
Sta uzeti za moje namene?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Učlanjen(a)
30 Nov 2017
Poruka
180
Jel se isplati ovaj vilidzerov alat u tempu?
Za ove 108 dvorucne je redovna cena od 1700din.

juki

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
477
Stara poslovica kaže. Koliko para toliko muzike. (Za okućnicu solidne) a za neki ozbiljan rad koliko para, ruke manje bole i veseliji ideš kući.

mali paor

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2012
Poruka
690
Brat je pre nedelju dana pazario lepe makaze Love, izgledaju ozbiljno a lagane kao pero, radio par redova kaze ruke ne bole uopste a cena solidna.

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.252
Nisam ih probao ali imam slicne marke Springer i slicna je bila cena tj oko 1600 dinara.
Sto kaze covek ruke i ramena te zabole brzo, a brzo krenu i da zvacu tj preseci nisu cisti, moze se resiti stalnim dotezanjem srafa a vremenom ne moze ni to razvacu se.

Tako sam ja dosao do zakljucka da dvorucne makaze bez 100 eur ako se bavis vocarstvom neces naci odlicne, jednorucne 50 eur. Znaci ili uzmes te od 10 eur znajuci mane ili neko od 100+ eur, sve izmedju je bacanje para, mada i te najjeftinije su uslovno receno isto bacanje para

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Učlanjen(a)
30 Nov 2017
Poruka
180
Nisam ih probao ali imam slicne marke Springer i slicna je bila cena tj oko 1600 dinara.
Sto kaze covek ruke i ramena te zabole brzo, a brzo krenu i da zvacu tj preseci nisu cisti, moze se resiti stalnim dotezanjem srafa a vremenom ne moze ni to razvacu se.

Tako sam ja dosao do zakljucka da dvorucne makaze bez 100 eur ako se bavis vocarstvom neces naci odlicne, jednorucne 50 eur. Znaci ili uzmes te od 10 eur znajuci mane ili neko od 100+ eur, sve izmedju je bacanje para, mada i te najjeftinije su uslovno receno isto bacanje para

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Imam i ja te springer, ako mislimo na iste, zeleno-bele, zvacu, razisla se seciva, za nista ne valjaju. Videh za ove vilidzer da se prodaju rez.nozevi, pa se tesim. Samo smo se salili :)

talianu

Član
Učlanjen(a)
10 Dec 2009
Poruka
9.813
Te Lowe su mercedes, koristim ih godinama a sprunger i viliddžer su totalno amatereske mogu poslzžiti za po koje drvo ali za voćnjake je robija raditi sa njima.

zeder

Novajlija
Učlanjen(a)
21 Jan 2020
Poruka
46
Lowe,Felco,Pioneer(profi makaze)...ja sam uzeo Felco7,jer imam problem sa karpalnim tunelom,ali videcu kako cu se navici na okretnu rucku,ima mnogo modela, jednorucne su podeljene za razne namene,ali i levake-desnjake
Mali paor koliko si platio makaze

Poslednja izmena:

antovicma

Novajlija
Učlanjen(a)
13 Mar 2014
Poruka
5
Planiram da kupim Felco jednoručne makaze, našao sam oglas na kupujem prodajem gde se prodaju Felco makaze i piše da su original. Jedino što me buni je cena, jer su skoro duplo jeftinije nego u nekoj poljoprivrednoj apoteci ili na sajtu Felca. Šta vi mislite, deluju li kao original makaze?

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.252
Vecita dilema, gde ti ljudi nabavljaju....sto se izgleda tice, to je to, sto se cene tice ja sam uzeo svojevremeno Felco 7 za oko 4.000 dinara, a sad je u radnji 7500, meni sluze kvalitetne su a da li su original ne znam kako bih prepoznao, kvalitetne su, tako da je vrlo moguce da su i ove.

miki2010

Član
Učlanjen(a)
22 Maj 2010
Poruka
38
Imam nekoliko godina velike makaze Wolf Garten RR770 , koriscene za orezivanje sljive, breskve,visnje, jabuke lepo rezu, odlicne, kvalitetne , nisu teske . Preporuka za taj model

Vrh