Ručne alatke u voćarstvu

I ja budala, vec imam felco 31, a komsija u selu otvorio apoteku, pa ajd da uzmem kukera

Послато са HUAWEI CUN-L01 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima iskustva sa ovim makazama? Kupljene u Becu. Meni nepoznate.
785e74afc048512f1016059d4c97cee8.jpg


Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Pazario danas, 1059 din, 730mm.
Neko iskustva sa ovim makazama, sa ovom markom "springer"?
f8c1aa9094669efca7feb74fbbaed0db.jpg


Sent from my CUBOT CHEETAH 2 using Tapatalk
 
Imam identicne. Na prvu loptu ekstra, ali se jako brzo pokaze da zvacu. Mozes dotezati al dzaba. Nisu nesto ali su korektne za voce gde nemas bas bas debele preseke i koje na to nije jako osetljivo. Sad bi ih pre bacio nego nastavio da koristim.
 
Za par vocki mogu da prodju,za vece povrsine ne.Imao sam i savile se cevi u rukama posle izvesnog vremena.Bez 8-9 ooo dinara nema dobrih makaza.
 
Pozdrav kolege.Gde ima u Bg-u i okolini radnje koje prodaju makaze i testerice za orezivanje.Ipak kad se uzivo pogleda je drugacije.Ima na KP ali ja bih ipak pogledao.I preporuka ako moze za makaze i testericu,u pitanju je lesnik...
 
Pozdrav kolege.Gde ima u Bg-u i okolini radnje koje prodaju makaze i testerice za orezivanje.Ipak kad se uzivo pogleda je drugacije.Ima na KP ali ja bih ipak pogledao.I preporuka ako moze za makaze i testericu,u pitanju je lesnik...

Proguglaj malo imas raznih makaza ali ispod 8-9 hiljada nemas nista ozbiljnije. Ja licno koristim KUKER ( velike i male ) vec 20 godina i za mene licno su vrh. Profesionalno se zimi bavim rezidbom i sa kolegom orezem oko 50 lanaca tokom zime.
Secem sa njima i grane od 4-5 cm debljine mada treba i znati odseci granu jer nije sve u snazi. Ima pajsera koji su lomili kukerke i na manjim granama ali opet kazem da treba i znati odseci debelu granu,nisu makaze krive ako puknu.
Sve u svemu moja preporuka KUKER :ppozdrav:

Cena im je oko 12-13 hiljada zavisi od modela.
 
Poslednja izmena:
Pole hvala,precizan odgovor kao i kolega Talianu sto je dao!Za Kuker sam vec dobio preporuku tako da sve naginje ka njima ali samo jos ako moze-da li da uzimam odmah velike ili da uzmem manje obzirom da je lesnik napunio dve godine?Kolega jedan koji mi je i dao preporuku za Kuker kaze manje.Sa manjim rucnim koliko debele grane mogu da se seku?
 
Kao sto kaze TALIANU bolje velike jer za koju godinu sa malima ces da rodis mecku dok orezes a pogotovo kad porastu i odu u visinu a sa velikima mozes da seckas i sitne grancice. Jeste malo pipljivo ali nije strasno. Kad se naviknes onda to ide :osmeh:

Lesnik ni nema toliko sitnih grana koje je potrebno rezati kao kod drugog voca, cak sto vise pozeljno je na glavnim ( ramenim ) granama imati sto vise sitnih grancica jer se na njima formira rod i te sitne grancice ne treba ni seci.
 
Mi za rezidbu koristimo, od malih isključivo Felco 6, mada svako treba da uzme model koji mu odgovara, što se dvoručnih tiče isključivo Falket, jer mislim da je najbolji odnos cene i kvaliteta, cene su od 5 000 - 8 000 dinara. zavisno da li je 80 ili 100cm i da li je serije 1001 tj 8001 ili je ojačani 10066 ili 80066. Ovo su dosta lake makaze sa alu drškama, seku i do 5cm, a cenom su neka zlatna sredina. Od teleskopskih, naravno samo Fiskars.
 
Pozdrav svima i da se pohvalim da sam neki dan kupio CASTELLARI 80 dvorucne i CASTELLARI ERGONOMIC jednorucne makaze.Odlucio sam se da kupim alat koji ce da traje,extra su !
 
Mi za rezidbu koristimo, od malih isključivo Felco 6, mada svako treba da uzme model koji mu odgovara, što se dvoručnih tiče isključivo Falket, jer mislim da je najbolji odnos cene i kvaliteta, cene su od 5 000 - 8 000 dinara. zavisno da li je 80 ili 100cm i da li je serije 1001 tj 8001 ili je ojačani 10066 ili 80066. Ovo su dosta lake makaze sa alu drškama, seku i do 5cm, a cenom su neka zlatna sredina. Od teleskopskih, naravno samo Fiskars.

Da moram KUKER da menjam ( puj puj puj :osmeh: ) uzeo bi FALKET 8001. Nisam radio sa njima ali mi izgledaju dobro i skoro su iste kao KUKER.
Ne znam sta rezes sa malim FELKO 6 zato sto su sve makaze na sistem smicanja po meni vise za lozu,maline,kupine......a za ostalo voce su makaze sa dva seciva jer lakse seku a mozes i deblju granu da odseces a pogotovo ako rezes na veliko ( za lovu baaajooo :osmeh: )
 
Nazad
Vrh