Ručne alatke u voćarstvu

Danas se malo ponovio,dok još traje sezona.Uletela akcija u dis-u ko kec na desetku,taman sam odlučio da ih kupim po punoj ceni,ali me dis pozitivno iznenadio,sve u svemu plaćene 5499 din i na poklon rukavice.Dužina teleskopa 230cm,baš one koje sam nameravao uzeti.Za par dana proba pa ću napisati utiske.


jt2ot2.jpg
ejbtqo.jpg



514hok.jpg
Marko,
na tvoj post i cinjenica da me zena jutros oterala do DIS-a .Nisam im odoleo..
Pozdrav !
 
Nisam nasao Kuker u BL ali sam nasao Castellari Tucano. Drske duge 80cm, cijena 170km. Za vikend bi trebali orezivati pa cemo vidjeti!
 
Kolege,nemojte previse obracati paznju na cenu alata,vec na to da li su za amatere ili profesionalce.takodje treba obratiti paznju na tezinu alata.Nije isto ceo dan raditi sa felkom 7 ili sa kukerom 72(mislim da tu oznaku nosi)koji je za 100 grama tezi.
 
Ljudi ako vam znaci informacija, ja video danas, u Metrou je akcija do 2.3. Kalemarski noz 329 din, makaze vocarske, duzina 200mm, precnik secenja 8mm, secivo celik sk 5, 539 din, zakrivljene makaze teleskop 1829 din. Sve je villager.
 
Ljudi ako vam znaci informacija, ja video danas, u Metrou je akcija do 2.3. Kalemarski noz 329 din, makaze vocarske, duzina 200mm, precnik secenja 8mm, secivo celik sk 5, 539 din, zakrivljene makaze teleskop 1829 din. Sve je villager.
Ove imam i izdržale su jedan red da seku,mekan materijal,nemojte bacati novac. Ok su za okućnicu i ništa više.Predpostavljam i te makze za 500 din da je isti kvalitet.
 
Villager makaze ni u ludilu, ma ni za oko kuce! Ako nekom trebaju solidne, a jeftine makaze, slobodno neka kupi Papillon 92925 , kostaju oko 10 evrica, a ostre su do bola i solidno jake.Seku do 2 cm bez problema, lep, ravan rez, ne umaraju ruku mnogo, evo meni trecu sezonu guraju, rezao sam svoj vinograd od 5 ari, vocnjak 10 ari i visnjar 12 ari.

Znaci ove: http://ecx.images-amazon.com/images/I/51qdZ9r0pDL._SX522_.jpg

U odnosu na Unior 544 PR su mama, za dve klase bolje, iako su made in Taiwan
 
U nekoj poljoprivrednoj apoteci u Zajecaru, stajale im na zidu ko zna koliko, ja upao trazim makaze za vinograd i voce, oni mi daju villager od 500 dinara. Ama necu bre to, dajte bre neke normalne makaze, e, eno one na zidu daj da vidim. Kaze mi prodavacica ko zna od kad stoje, svima su preskupe, hahahahaha! Ladno seku i papir i grane od 2 cm :osmeh:

E,da, Unior me je katastrofalno razocarao, bukvalno ume da ustipa granu, rezovi su losi, nagnjeceni, ubi boze. Za lozu kako tako, za voce ama ni za oko kuce... 1200 dinara na popustu sam ih uzeo, ali sam se zeznuo.
 
Ma bez brige,samo skrećem pažnju iz iskustva.
Ima i jedne Slovenačke teleskopske marke Muta sivo-narandžaste(mada je na njima neka nalepnica na mađarskom jeziku)sečivo je ok ali onaj deo gde se spajaju drške sa sečivom tj rupe kroz koje ide torban šraf su se posle pola ha voćnjaka skroz razlokale (pojele) cena bila 2400 din.Imam i jedne zelene amaterske kupljene u CH plaćene oko 30 chf (3000 din) sečivo je ok ali su drške stradale posle 2 godine ali ništa strašno da se lako popraviti.Jedina mana im je što su kao tuč teške tako da posle 2 sata rada sa njima možeš ići kući. Sve u svemu mogu da posluže ali nisu za neku profesionalnu upotrebu.
 
Poslednja izmena:
Ove FISKARS teleskopske makaze koje su na akciji u DIS-u vredne su svakog dinara.
Preporuka..

Radim sa njima već nekoliko dana,jednostavno smo se preporodili, onaj zglob na vrhu ko je izmislio treba mu dati nobelovu nagradu.Na sat vremena efektivnog rada uštedi mi sigurno 20 minuta,i lestve sam malte ne izbacio iz upotrebe.
 
Nazad
Vrh