Roto- drljača

Koja bi roto drljaca bila adekvatna za IMT 560,ima ravnice a ima i brda,planiram da sve ove krs masine razjeb....i da kupim RD,teram po oranju,odmah zavrsni sloj gotov i sejanje.Ostaje enigma koji zahvat:sta:
 
mirko 015 ja ti preporucujem Lely od 2.5m . Jer ona se lako vuce , laka je kao masina , ako bude bila teska za vucu , onda ces je kratiti. Sa Lely sve je jednostavno. Mada ja mislim da ces je nositi bez problema , jer isti savet sam dao komsiji iz susednog sela prosle godine kad je kod mene kupio RD Lely za Zetora 4511 , i evo vec druga godina kako radi snjom i prezadovoljan je .

- - - - - - - - - -

Perhan za tebe nema zime , ti sa tvoj Fijat mozes vuci koju ti zelis RD.
 
Koliko je komplikovana za kracenje RD,nisam uopste u toku....
I koja je realna cena za Ok stanje.
 
Da li bi 577 mogao da se nosi sa RD od 2,5 m i koja bi bila sto laksa a jednako ucinkovita kao druge tih dimenzija.ustvari neznam skoro nista o RD a mozda bih u skorije vreme kupio jednu pa se malo informisem.Takodje kod mene je ubrzan kardan da li to znaci da cu morat ponovo sredjivat i tu stavku.
Kad vec pominjem brzinu kardana,cim sam kupio 577 majstor je odradio taj zahvat na kardanu izbacio je neku kracu osovinu sa nekim cini mi se zupcanikom a ubacio duzu i time sam dobio brzi kardan to sam uradio najvise zbog beraca e sad ako neko zna kolika je sad brzina kardana a kolika je bila pre da jednom za svagda znam i taj podatak.
Moje misljenje je da je sa kupovinom novog traktora isti dosao sa 540 o/min a sa "mojim" radom tj.sad je mozda 720 o/min jesam li u pravu?
 
Kod mene na 560 je klasican brzi kardan sa direktnom osovinom,tacnija ona budza pozadi stoji bezveze.Valjda ce da tera 2,5 metra,a za skracivanje sad i ja vidim,prosto.
Hvala na info,znaci Lejlicu da trazim.
 
U pravu si
Mada to nije problem,možeš ubrzati i RD na 720 obrtaja pa opet imati istu snagu kao kad ti je bio usporen kardan
Ne treba ubrzavati RD nego usporiti ako je kardan ubrzan.Nemoj ništa čačkati dok ne probaš kako ide ima RD opcije sa više obrataj npr 150-300-600 o, zavisi kome šta treba.

- - - - - - - - - -

Dragane interesuje me cena noževa za Mašio.
 
Evo i Lely sa zubima koji se srafe sa strane. Ujedno i najnoviji model Lelyja koji sam ikada uspeo da kupim.



208tkp3.jpg
29gbmah.jpg
 
11270632_10204688272709922_1489164794538278033_o.jpg
11063738_10204688273829950_2496885514978494264_o.jpg
Roto Drljaca Lely zahvat 2,5m sa dve brzine, u kombinaciji sa Fendt Farmer 309LSA, brzina kardana na 750rpm, reduktor na RD namesten u sporiji prenos, obrtaji motora na 1700rpm, brzina kretanja oko 4km/h. Extra kombinacija!!
Da nije bilo Dragana82 i njegovog brata Srdjana iz Jasenova, ne znam kako bih zavrsio ovogodisnju pripremu njiva za setvu kukuruza.
Kvar na traktoru me je sprecio da u potpunosti obavim zimsko oranje i nekih 12ha mi je ostalo za prolecno oranje. Teska, mokra, lepljiva smolnica se prilicno osusila i stvrdnula par dana nakon oranja, tako da je "teska" nosena tanjiraca prelazila preko brazdi kao po asfaltu, samo je prasinu "hvatala", ali je zato Lely odradila posao samo tako i to u jednom prolazu!!!
Tako da ako ste se nekada nasli u slicnoj situaciji i niste znali sta da radite, slobodno kontaktirajte ove momke, izaci ce Vam u susret u svakom pogledu, i sa savetima sta i kako a i sa pristupacnom ponudom masina i rezervnh delova.
Topla preporuka.
Probao sam RD i u zimskom oranju gde je mraz odradio svoje, na ovakvom terenu kao kod mene operacija pripreme njiva za setvu setvospremacem zahteva minimalno dva prolaza jer ne moze na nekim uzbrdicama da se postigne odgovarajuca brzina kretanja da bi setvospremac zavrsio posao u jednom prolazu, jednostavno takav je teren, a sa RD se laganom i udobnom voznjom po brazdama postize maksimalan kvalitet pripreme zemljista za setvu bez opasnosti za preterano isusivanje vlage iz zemljista bas zbog samog nacina na koji funkcionise RD. Srdacan pozdrav za Dragana82 i njegovog brata Srdjana i HVALA IM PUNO!!!!
Neizmerno zahvalan Denis Balanovic sa Homolja.
 
Jedan strašno težak posao, RD na uzoranom strništu. Orali smo najpliće moguće ali zemlja je ekstremno suva, izvaljivali su se blokovi. Morao sam dva puta da predjem, jednom ovako polako (treća spora) a drugi put malo brže u petoj sporoj. Spomenik treba podići onome ko je izmislio RD.


Evo kako je to izgledalo na kraju posle valjanja.

15exwus.jpg


- - - - - - - - - -

 
Nazad
Vrh