Romanovske ovce

Samo sam izneo cinjenice, to su tvoje reci ne moje, ako ovo smatras prozivkom onda si prozvao sam sebe...
Koliko si silaze za tih 15 dana "dobio" posto neces da kazes da si je zaradio radom koji si mogao naplatiti u novcu? Tebi je lako ti svu hranu "dobijas" u tome lezi tajna tvog uspeha, zato pokusaj da nadjes nekoga ko je nabalirao po hiljadu bala soje i kukuruza mozda ti pokloni ako mu ne treba i onda ce te kostati samo detelina i to dva jutra i bagercic
bice kolega i to samo da nadjem nekog ko hoce da da a ti ces uvek imati dva para ovaca jel kupujes hranu pa jedva imas i za ta dva para ovaca bolje da budes golubar.ubice te ljubomora ako tako nastavis
 
bice kolega i to samo da nadjem nekog ko hoce da da a ti ces uvek imati dva para ovaca jel kupujes hranu pa jedva imas i za ta dva para ovaca bolje da budes golubar.ubice te ljubomora ako tako nastavis
šta reći na ovo! Slađe je imati i "par komada" i hraniti ih hranom koju si sam proizveo nego ići i prositi i moljakati. Nema đžabe ni kod babe. To su priče za malu decu. Nego daj poziv ovde na forum pa da ovi što imaju po par komada romanovski odvoje po jedno jagnje na poklon i tako počneš sa ovom rasom pa da te bog vidi. Hrana za dz jagnjad isto tako ostaje ti samo da uživaš.
 
pokreni akciju kolega ali nek bude neka druga rasa gore navedenu necu ni dzabe, a svakaka gov.a uzimam
 
Mozda ti neko pokloni i celo stado jer me se ne isplati drzati ovu rasu :ppozdrav:
Sve sto imam od hrane, sa mojih je njiva, nemam enormnu zaradu ali nisam ni u minusu (kad saberem sve sto pojedu po nekim cenama izmedju onih koliko mene kosta hrana i koliko vredi na trzistu) sto ti nema potrebe da radis jer te ne kosta nista dobijas besplatno, sto nije realna okolnost poslovanja ako ces iskreno
Sto se tice golubarenja skroz nisam taj tip
 
To za akciju moraš sam da se potrudiš. Samo napišeš jednu poruku u stilu tražim na poklon i tako to pošto imaš iskustva kako se to radi. Odazvaće se ljudi što imaju po par komada. Znaš za poslovicu : u dobru je lako dobar biti ... Gazda koji ima 200 ovaca lako mu je dati jagnje al kad imaš dva pa daš jedno to je poklon od srca.
 
Nadam se da će kolega Miladinović ovim linkom malo potaći prethodnike da se više ne prepiru, već da koristimo ovu temu za unapređivanje uzgoja rase i razmjenu
k o r i s n i h informacija:osmeh:.
 
Hvala kolegi miladinovicu, baš, baš lepi ovnići, onaj "grivati" posebno.
icpj11.gif
 
pozdrav,evo i mene nako dugo,iygubio sifru pa dok se sredilo potrajalo,a i pojavili se prvi problemi u malom stadu koje je sada jos manje,u yadnji 15 dana mali janci dobili poljev i dvoje je vec uginulo a i ostalim se iygleda nepise dobro,pa me zanima zna li neko nekakv ljek da se spasi ostatak,janjci stari 2,5mjeseca,primjecen proljev odmah(nisam yakasnio)tretirani KODIAR tako nekako,pet dana bey pomaka,Onda dolazi HEMOSUL prasak vec tri dana,i nista a uz ovo sve isli su antibiotici neznam koji al nista,veterinari su odustali od ljecenja jer i oni neynaju sta bi i kako,cak smo i infuziju spajali na jednog i nista,
 
Proljeva ima više vrsta.Bijeli, žiti, tamni smrdljivi.Koji je ?
Za početak možeš odmah dati jak čaj od hrastove kore, i u njega par zrna soli.
 
tretirani su protiv parazita,dobili i ad kapi i selen prije mjesec,mali su neynam moyda 15kg,ali imam i jagnjad od slovenki ali oni su ok,znaci napalo je samo romanove
 
kolega probaj sa 2 kubika tilozina tri dana zaredom u usta ako nemas iskustva sa inekcijama
 
@barke to sto su jeli dosat skloni i daj im stocno brasno [mekinje] i probaj kaodiar s orlno po dva kubika tri dana

---------- Poruka napisana u 21:20 ---------- Prethodna poruka je at 21:17 ----------

@barke to sto su jeli dosad skloni daj im stocno brasno [mekinje] i oralno kaodiar s po dva kubika tri dana
 
nemoj me pogresno shvatiti kolega ub mislim da je kaodiar slab posto je kod njega bas kriticno i vec je uznapredovalo
 
Alamycin injekcije kubik na 15kg. Maksimalna udarna doza kubik na 10kg. Ja ga koristim kod pojave proliva. Možda ima i nešto bolje ali i ovo se pokazalo efikasnim.
 
odvojio sam ih od ovaca i veceras sam promjenio ishranu drugo sjeno i sklonio zito,dao im mekinje nove,da probam i to,ali i ostali janjci su jeli isto pa nevjerujem bas u isranu ali pokusacu i to,prve komsije su mi dr veterine i oni su tu svaki dan ali nista,prvi taj sto je ugino je popio dvije bocice kaoidira ali nist,a kazu da taj kaodiar daju svima za te probleme danas ga daju sutra stvar rjesena,ali rusima iygleda da nepomaze
 
Nazad
Vrh