Romanovske ovce

Nema na cemu:)
Nadam se da ces uspeti,to je poduhvat decenije za ovu rasu van Rusije ako uspes da dobijes prava grla od njih.
:ppozdrav:
 
bj448.jpg
mix ovan rom-suff
 
zlatibor
wvwy6r.jpg

Post je spojen: [time]1271666410[/time]
_________________________________________________
muzijak romalovske rase
slikao sam ga kod jednog prijatelja na zlatiboru.
 
Vidi se da je Han Pijesak produkt,zanima me zasto im se kod nekih romanovih grla javljaju braon noge,cim su mesali to?
 
Da, kolega Miljkoviću, dobro si primetio. Dosta posla u proteklom preiodu, znaš i sam šta je potrebno raditi u stadu u ovom vremenu, "ko nema briga i obaveza on ih sebi kupi". Završavam sa šišanjem, parenje je pri kraju i radujem se letnom odmoru, ovce se počinju jagnjiti tek od prvog avgusta. Namerno sam ih zadržao da se ne jagnje leti zbog vrućina. ::vino::
 
Sta mislite o ovom malisi?Star oko 6 meseci iz dvojki,majka mu je skoro dobila trojke,tezak je oko 30 kg,hranjen pasnim sistemom kad god je to moguce.
2lm40b7.jpg


2m08l1.jpg

16t15t.jpg
 
Kad je slikan juce imao je tacno 33kg da budem precizan,nije dobio zastitu protiv parazita ni vitamine nista apsolutno tog tipa,osrednja hrana i to je to,vlasnik mu je totalni pocetnik s ovcama uopste.
Kod mene je sad ubacen u tov pa cemo videti kakao ce napredovati posle pelcovanja sisanja itd...
Obzirom na ishranu i genetiku (Han Pijesak i sve sto ide s tim) nije to mala kilaza za ovu rasu.
Da nije perfektan znam,al me zanima sta mu i drugi iskusniji od mene vide od mana i vrlina.
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1272769359[/time]
_________________________________________________
Fotografiju imam samo 1 i okacit cu je sad(slika je malo losija u brzini je fotkano),vise ce ih biti kad odgajivac ih okaci kad skupi vremena,clan je foruma inace
Post je spojen: [time]1272801912[/time]
_________________________________________________
2nqvb5l.jpg

Troje od ovih crnih je od ove ovce.Forsira se ispasa max
:ppozdrav:
 
Fotografije su relativna stvar, nije lako proceniti na osnovu njih. Svakako da se može "nešto videti", ali ne mora biti presudno. Opterećenost parazitima uspori rast i razvoj kad je najpotrebnije. Isto tako velika želja uzgajivača za brzim dobijanjem potomstva (rano puštanje u prilpod) zna biti presudna kod razvoja mladi jedinki, kako majki tako i jagnjadi.
 
Ovnic nije los za dosadasnji tretman koji je imao imam slicnog dvogodca sa Han pjeska samo sto ima belu liniju preko celog nosa i dosta izrazenu grivu crne boje mada je tvoj jos uvek mlad za nju. Ocisti ga od parazita i forsiraj hranom bice nesto od njega.
 
sve sam mu vec odradio.a za grivu videt cemo,pokazuje malo po ledjima i grudima,sisam ga uskoro pa ce odmah pokazati kakav je po tom pitanju
Godisnjak drugi(ima ga na slikama u melezenje temi) je crn skroz treba da ga osisam da griva izgleda jos lepse.
Od njih 2 ce bit nesto nadam se,u planu je i nabavka treceg vrhunskog al to je dugorocni plan za jesen,za sada ovi su tu na lageru
 
Obzirom da rastu cak do 5 god romanovi,100 kg za njega je tezina koju ce dostici lako.
o kvalitetu nema potrebe pricati cak i sa slike se sve vidi
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh