Romanovske ovce

Ljudi imam problem, janci mi nešto slabo napreduju a žita, sjena a sada i ove proljetna trave u izobilju, šta bi to moglo da bude. Tretirani su sa mjesec dana protiv stomačnih parazita!
 
slabi prirast ponekad dođe zbog ukrvljenosti u rasi,,,, ponekad zbog genetike..ali zna se da romanovske ovčice imaju nešto sporiji prirast od neki drugih mesnih rasa. Ja sam imala primjer...svi rastu..ali jedan ovnić nikako...prerasli ga sve male ovčice, mlađe dva mjeseca..a svi isto jedu...Neophodma je lucerna i kvalitetne žitarice..postotak proteina mora biti barem 16 %..a dobro je i 18%....znači treba soje ili lucerne..ili suncokreta...a najbolje sve izmješano u krmivu..
eto..toliko Edine..nisam stručnjak, ali razmjenjujemo iskustva...lijepi pozdrav
 
Neznam koliko imaš iskustva a ja ga imam malo sa romannvskim. To što slabo napreduju je ovo što kaže Marina. Kod mene jagnjad od romanovske i šarolea u odnosu na da kažem romanovske u tipu rase dosta brže napreduju. Znači mali prirast je odlika rase. Nemoj da brineš prirast kod romanovski nije toliko bitan bitna je plodnost. Mišljenja sad da je bolje 2*25 nego 1*40.
 
Sika koliko je star vaš novi ovnić? mislite li oba ovna držati zajedno u stadu??..ili ćete ih kasnije odvojiti?
Ja držim samo jednog ovna u stadu..radi poznavanja roditelja..
Stado Vam je lijepo..maleni su predivni..samo šteta što fotke ne mogu biti veće...
 
pa dok siri stado mora drzati oba, cak uskoro mora nabaviti jos jednog da pari trecu generaciju.srecno i puno zenskih jagnjica
 
Sika koliko je star vaš novi ovnić? mislite li oba ovna držati zajedno u stadu??..ili ćete ih kasnije odvojiti?
Ja držim samo jednog ovna u stadu..radi poznavanja roditelja..
Stado Vam je lijepo..maleni su predivni..samo šteta što fotke ne mogu biti veće...
Salvis je do nekle dao odgovor na vase pitanje ali da dopunim.
Trenutno su oboje sa ovcama i ocekujem njihovo parenje pod starijim ovnom jel ovaj mali jos uvek ne moze da ih pripati jel ima svega 2 meseca i 15 dana.On je kupljen za ovu malu zensku jagnjad sa slika.
Trenutno korigujem izgled stale da bih to sve mogao lepo da odvojim da se ne mesaju i da se ove male ne pripate rano.
 
joj Deki ala kvaris snove ljudima Sika pazi da ti stariji ovan ne dodje u tezi okrsaj sa malim jer malac moze zauvijek da ostane jalov
 
ma samo ih ti lepo odvoj i ne pustaj do 9- 10 meseci pa da vidis onda sta ce dati dviske(lepo odrastu pare se u kasnu jesen kad je hladnije i plodnost kod svih rasa dokazano najveca...)...
 
Ma svestan sam ja sta gubim kod romanovske a sta dobijam.Deki sada po malo zeza sa strane,ali polako nadam se da cu mu vremenom "zatvoriti" usta. :osmeh:
Naravno ako sve bude islo po planu. :)
 
Nazad
Vrh