Romanovske ovce

lepo lepo vi meni to docarsate ja se zahvaljujem a sada jos da cujem ko prodaje jedno 20 romanovih cistoca rase od orginal do 50% Krvi.
Cena da ne prelazi 150 eura po grlu hvala
 
Slavisa netreba hvala nisam naviko na poklone.Zato cu i da odbijem vasu ponudu a to da vam pomognem oko pronalazenja priplodnih romanovih cu rado da uradim cak mozete biti i moj gost dok si u nejmackoj jos jednom hvala lepa ponuda ali meni niko nije nikad sta poklonio pa bi ovo bio sok za mene. Kada doje vreme kupicu :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 22:14 ---------- Prethodna poruka je at 21:51 ----------

04793/1484 katja pokusaj srecu ovde oni necuvaju puno ali mozda se moze sta unapred organizuje a za dalje info javicu ti radim na tome da dodjes do dobar pliplodni materijal i novu krv za svoje stado.
Morace neko na njemackom da telefonira.

---------- Poruka napisana u 23:37 ---------- Prethodna poruka je at 22:14 ----------

ovce su u nemackoj po 100 evra opd prilike to je cinjenica i ko plati 100 evra sad ne govorim o romanovim samo vec ovce kao sto se cuva kod nas vecina Cene koje je drug slavisa gore naveo su grla od ispitanih roditelja u ko zna koliko generacija unazad sa svim pracenim papirima i td zato nebih o tim cenama nimalo razmisljao ...kada sam se bavio golubarstvom placao sam u belgiju goluba po 1000 eura koji nije dao jednog potomka koji je vredeo a nekada sam i dobio na poklon i bio je izvrstan... nebezim od genetike ali da se ne bacamo u neke fantazije da je ovca ovde 1000 eura ilsi slicno ljudi kolko bi bilo cena mesa onda hahah
 
@ e moj bojane ti piso o uvozu grlima elitnim sad vidim da bi ti uvezo neki sljam sto imas kod nas na pijacama svako ko uvozi gleda sto elitnije grlo da kupi i uveze jer vecina tih grla ide u priplon ne sva ima skarta svuda daleko od toga pogledaj temu safolk i texel okacio sam aukcije kolko vrede neki ovnovi nov si procitaj malo ove postove sve a tebaceti par meseci da bi ih procito kad se budes naguto mirisa ovcjeg djubreta znaces sta je ovcarstvo a ne samo preko kompijutera ili kupis ovna 500e on ugine posle par meseci...ziv ti meni bio i drs se nemacke dokle god mozes jer velike pare da mozes dobro da zivis kuci ko tu u nemackoj treba da imas od 200-500 grla dobri ne skarta i da se radi pametno mislio sam da bi se zivelo samo od ovace ne od drugig prihoda
 
e moj druze sljam prodaju ti koji na jednu ovcu dobru okace 40 kupljenih janjad sa papirima kad odem kod hobistu koji cuva 40 -50 ovaca i od toga nezivi tu se nadam sreci a ne na nekim osisanim namsinkamin i nakarminisanim izlozbama ...proso je bojan mnogo svega i video u ostalom cujemo se od marta sam ja aktivan pa cemo videt ko cuva skart ili ima skart.

---------- Poruka napisana u 00:28 ---------- Prethodna poruka je at 00:23 ----------

ovde doju kupe ovce po 200 eura neki papirici da nazovem tako jer nama niko pogled u to a dole kaze po 1000 sve znam kada sam prodavao dole auta molili su me da nekazem kolko su platili vec da kazem barem 1000 vise ..ja sam korektan i ovo sto radim radim za sebe nema zelju nikome da prodajem od vas oje ovce pa da nesto pisem sta su fantazije ali nevolim Basne bajke pogodtovo licemernost i laz.

---------- Poruka napisana u 00:37 ---------- Prethodna poruka je at 00:28 ----------

http://www.deine-tierwelt.de/kleinanzeigen/texel-schafsbock-zu-verkaufen-a75768674/
evo vam i prevod prodajem zbog nabavku novg radi krvnih linija u nastavku oglas je od juce u nastavku pise da je od 6 ovaca imao 16 potomaka od njega cena je 150 eura ako koza laze rogovi nelazu.Nceu vise o ovome da se nadmecem neka bude ovce su ovde po 2000 eura i mi samo takve dobijamo u srbiju.
 
e moj druze sljam prodaju ti koji na jednu ovcu dobru okace 40 kupljenih janjad sa papirima kad odem kod hobistu koji cuva 40 -50 ovaca i od toga nezivi tu se nadam sreci a ne na nekim osisanim namsinkamin i nakarminisanim izlozbama ...proso je bojan mnogo svega i video u ostalom cujemo se od marta sam ja aktivan pa cemo videt ko cuva skart ili ima skart.

---------- Poruka napisana u 00:28 ---------- Prethodna poruka je at 00:23 ----------

ovde doju kupe ovce po 200 eura neki papirici da nazovem tako jer nama niko pogled u to a dole kaze po 1000 sve znam kada sam prodavao dole auta molili su me da nekazem kolko su platili vec da kazem barem 1000 vise ..ja sam korektan i ovo sto radim radim za sebe nema zelju nikome da prodajem od vas oje ovce pa da nesto pisem sta su fantazije ali nevolim Basne bajke pogodtovo licemernost i laz.

---------- Poruka napisana u 00:37 ---------- Prethodna poruka je at 00:28 ----------

http://www.deine-tierwelt.de/kleinanzeigen/texel-schafsbock-zu-verkaufen-a75768674/
evo vam i prevod prodajem zbog nabavku novg radi krvnih linija u nastavku oglas je od juce u nastavku pise da je od 6 ovaca imao 16 potomaka od njega cena je 150 eura ako koza laze rogovi nelazu.Nceu vise o ovome da se nadmecem neka bude ovce su ovde po 2000 eura i mi samo takve dobijamo u srbiju.

Bojane baš me oduševljavaš u ovim svojim tekstovima. Prijateljski pozdrav.
 
uporan je Bojan,a sto rece covek tu je od marta pa cemo vidjeti o cemu se radi.a dao je svoje misljenje,volijo bi cuti i komentare za ovog texel ovna i na cijenu.pozdrav
 
cena ovna je ok ali koliko ja vide ovo se prodaje privatno,na ovu cenu dodaj prevoz,papirologija,veterinarske usluge i opa nije vise 150 nego 3puta vise,jos jedna stvar ko kupuje u genetskom centru ili isprobane ovnove taj placa mlogo,mlogo vise,da nepricam o ovnovima koji su nagradjivani,bojane pokusaj da ti neko da okvirnu cenu kodnas za uvoz od 15 grla paces shvatiti koliko kostaju,
 
u srbiji ovna s pedigreom,uvoz iz francuske mozeteuvek kupiti za 400-500 eura,uvek mogu naci prodavca ako ima kupaca:)
 
Tema se polako ali sigurno okrece u svoju korist kao i uvek ,, ako procitate gore bila je tema posto su ovce u svetu recimo eu, a ne posto je prevoz ovaca ... Neko rece sljam pa ako je ovaj txler sljam sta li je ono sta se kod nas cuva..ja nemam nimalo namere da ispravljam krive drine ..nekazem da neko ko nezna rec nemacki sedne u autobus i ode direkno na neku izlozbu i plati ovcu po nekoj rekordnoj ceni samo zato sto je bila na izlozbi...hteo sam reci da ako neko zna jezik i zna gde sta tarziti nadje isto tako kvalitetno grlo za treci delic cene od one gore navedene .. od cene ovaca sada se okrece tema na cenu prevoza ali ako neko trazi za jagnje od 20 kila romanov 150 eura u srbiji onda je uvoz ne samo isplativ vec i koristan..Cene na balkanu su ogromne to mozemo zahvaliti komplikaciji oko ovoza ljudi se ne usudjuju ali takva politika nema buducnst zamislite sta ce biti kada se otvore granice i uvoz ovde mogu naci ovcu rasnu u orginalu i za 40eura mogu i da dokazem pa gde je nase stocarstvo onda tek otislo za koju godinu? Mislim da uspeh ima samo onaj ko radi fer i poveceva stado na neki maximum ko zeli da se na jedno grlo obogati taj ce pre ili kasnije da porpadne.Svi sada cuvaju neka priplodna grla sta cemo kada imamo vise priplodna grla no ovcara onda?

---------- Poruka napisana u 16:46 ---------- Prethodna poruka je at 16:31 ----------

http://www.deine-tierwelt.de/kleinanzeigen/suffolk-schwarzkopf-herde-zuverkaufen-a75771144/

ovo je jedan primer 22 ovce sufllok stare od 2-4 godina bremenite jagnje se u martu sa ovnom za 2000 eura pa sad vidite sami da ipak bojan neprica bajke.
oglas je danas postabvljen imate i broj pa ko voli nek izvoli.
 
sve je to tacno druze,kao kupac trazis da prodjes sto jeftinije,ali kad stavis novac ispred kvaliteta koji kupujes rezultata na duze staze tu nema...
bar je takvo moje iskustvo...
 
Бојане, нема потребе за љутњом, стање је такво какво је и чињеница је да Рускиње овде не можеш наћи ако ниси спреман поприлично да уложиш, а ако неко ради за 250 евра цео месец, тешко ће се одлучити да плати овцу 1000, па макар дошла и из Кремља :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh