Rolo balirka.

Nema gume na pogonskom valjku,barem kod mene ne primecujem da je ikad bila (na 5650).Kod mene se isto desava da proklizaju kajsevi kada zaglavi pick up i nikada vise.Ne vidim drugo resenje osim da ih zategnes jos vise.
 
Slama sa kaisarom samo po rosi uvece pred zalazak sunca :osmeh: ili rano ujutru, najbolje nocu, ja sam radio nesto danju nije proklizavalo ali ne moze da zbije balu kako treba. Mislim mozda i moze, da se zavrne ventil i poveca pritisak u cilindrima, ali ja necu preko neke mere, samo se kida i balirka i traktor, po rosi bolje zbija na manje opterecenje....slama je najteza za rad, lucerka ide najbolje...
 
Gde imaju da se kupe kaisi i spojnice? Dva kaisa su mi pokidana kod spojnice mozda 3-4cm, ne znam da li to tako moze da radi.
Kupio sam presu pre neki dan, iskreno ne razumem se puno, prvi put se srecem sa rolo presom.
 
Da ne otvaram novu temu.
Može li mi neko reći koji je optimalni razmak između ciljevi kod vila za nošenje Rolo bala sjenaže prečnika 120cm. Razmak od ruba do ruba cijevi da se razumemo.
Planiram praviti jedne. Cijevi planiram uzeti vanjskog prečnika 88,9mm debljina stjenke 3mm. Ne mogu nabaviti od 4mm. Glavnu gredu od 100x100x4mm i gore na poluge i toplinu cijevi oko 80x60x3-4mm šta badem.
Šta mislite hoće li biti dobro.
Pri tome da kažem da planiram nositi na manja rastojanja i manjim brzinama jer mi je traktor mali, pa neće biti nekih udara od upadanja u rupe pri većim brzinama i slično.
 
Pa gledas da "bodes" balu "po sredini" odnosno da ti leva sipka bude 30 cm od kraja bale i druga isto toliko_Odnosno razmak izmedju njih dve da bude 50-60cm
 
Nisam mislio takve vile kojima se bode, već one što se zavuku ispod Bale. Sa kojima se mogu nositi i zamotane Bale.
Ja sam kod jednog čoveka izmerio razmak od cijevi do cijevi 81 cm, a on kaže da bi bilo bolja da su malo šire.
 
Aaaa,nisam razumeo dobro pitanje.Naj bolja stvar ti je da na ramu napravis žljeb po kojem ide sraf levo desno,a sa druge strane cevke.I onda mozes da stelujes razmak i sirinu u zavisnosti od dimenzija bale.(ako nekad kupis vecu balirku ili radis nesto usluzno.
 
Ma vodio sam da ima kupiti za mali novac, ali ja imam već skoro sav materijal, a i volim tako sam nesto odraditi.
Ako kome nije teško neka izmjeri svoje vile, pa nek napiše. Vjerujemo da većina farmera ima ovakve vile.
 
Nego?
Bez uvrede, a nisu rol bale baš nešto malo da bi se to ručna baratalo njima.
 
Poslednja izmena:
Vecina farmera nema ni rol bale a kamo li vile

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh