Rol bale u ishrani

proracuni i skice se rade jos od jula, upravo radim na 3d crtezu i kompjuterskoj simulaciji i opterecenju masine..... inace to je mala poljoprivredna masina a ne boing :ppozdrav:
 
Karalic je napisao(la):
Nego,jesi li kalkulisao cenu :ppozdrav:
Red velicina, o kojoj sumi je rec:haha: :cao:

Pitanje je više kolika bude cena po jedinici proizvoda (litara i kila bale/to s kilama pokaže i rang koliko se roba stiska).

Ako bude balirka jeftina, a bale male, trošak špage i folije nije više neki mali trošak.
 
Што се тиче кашике за ђубре тренутно немам потребу за њом јер једном или двапут избацујем ђубре и то је посао од дан-два. ТВ у принципу није лош кад немаш пуно земље. Ја имам први модел из 74е и он има неке недостатке у односу на серије 400 и даље али му је зато и цена нижа као рецимо мотокултиватор 509 а ипак је трактор. Проблем код ТВа поготову мањих је што већином људи имају веће тракторе па направе гадне колотраге са великим точковима, поготово на успонима, па уме да буде незгодно. Незгодан је што је узан па зна да се преврне кад је попречно на великом нагибу мада и ту постоје нека проширења за точкове. Веома мало троши, око 1 до 1,5л. на сат рада. Доста је спор на асфалту...

Питање за Марка: Које ће бити тежине и димензије бала мањих и већих балирки и приближно радни учинак?
А за ТВ овај од 18кс мислим да би више одговарала мотокултиваторска балирка јер је код њега качење преко једне да је назовем полуге са карданом а и снага му је ближа мотокултиваторима, док већи ТВ од 30кс има качење на три тачке слично као велики трактори .
 
dimenzija vece bale: precnik 60 duzina 65 cm, tezina 40 - 60 kg zavisno o vlaznosti, oko 60 kom/h.

15goy8p.jpg


2reh11h.jpg


20qbzpy.jpg


to bi trebalo ovako da izgleda, jedina mana ce biti ta sto nece moci da se podesavaju dimenzije bala.




Post je spojen: [time]1262913190[/time]
_________________________________________________
za ovu manju bi radne karakteristike izgledalo priblizno:

- precnik 50 duzina 55cm
- tezina bale: 20-50 kg zavisno sta se balira
- 50-60 kom/h

naravno to su sve moje pretpostavke i pokazace se koliko su tacne kada bude testirano.
 
Velimire, hvala Ti na pojasnjenju! Ipak se odlucujem za TV seriju 400 , 30 ks. Mnogo mi je laksi za sve ono sto meni treba od fergusona.. Isto kao i Ti ... Ne obradjujem dosta zemljie. Samo za izbacivanje djubriva, kosidbu, baliranje... :ppozdrav:
Markusvb, nije uopste lose, ako zazivi...
Samo da zazivi projekat, i da nas ne oteras cenom i super ::svaka cast::
 
Nisam znao :sta: Ali to ne menja stvar. I onako ga kupujem polovnog, putem oglasa ili mozda cak i u Rumi. Mada , u Rumi moze da bude i macka u dzaku :ppozdrav: Mada, tesko ga je naci.. A i cena mu nije uopste mala. Cak je i skuplji od fergusona, polovnog :cao:
 
@markusvb
Ideja ti je odlična.Samo napred,imaš još jednog potencijalnog kupca.Gde si tačno,možemo ida se vidimo jer smo komšije"prekomoravci". :ppozdrav:
 
KAO SE SIJENO(rol ili pravougaone bale,na kamari)PRAVILNO SKLADISTI?Ima li neko strucno upustvo jer znam samo ono osnovno-u zatvorenom/polu otvorenom prostoru,podici na drvene palete iznad zemlje,ventilacija,utjecaj suncevih zraka...
 
potencijalni kupac,mislim da ces ih u bosnu prodati dosta zbog toga sto nasi tereni zahtevaju manje masine
 
mada nije tema ali tu je početa priča da će čovek proizvoditi balirke medjutim se sad nešto ućutao interesuje me kako projekat napreduje,mada po meni to je veoma ozbiljan i velik zalogaj ali hajd da sačekamo
 
Covek cuti i radi bar se nadam da ce nas prijatno iznenaditi finalnim proizvodom uskoro
realno trziste ima ako ga neki uvoznik ne preduhitri jeftinijim i prakticnijim kinezom
 
Upravo tako.
Firma iz Gornjeg Milanovca, je već napravila prvu domaću presu za male rol bale, ali je cena previsoka, pa nemaju kupce.
Inovatoru i majstoru puno sreće i uspeha i srećna mu današnja MAJSTORSKA SLAVA, i svim ostalim majstorima sa foruma
 
Nazad
Vrh