Ribizla

Ovo je pre berbe od težine sve je bilo na zemlji
d20304274036140.jpg
5261db274036523.jpg

ovo je već obran red
S3010046.JPG


- - - - - - - - - -

ovo je veličina prema 1 - dinaru
S3010070.JPG
 
Još jednom, svaka čast! Sve uredno i profi odrađeno! I kvalitet ne može da izostane. Grmovi lepo formirani, veliki i zdravi. Bravo!
Mogu samo zamisliti kako uživo izgleda kad je i na slikama prelepo. Predeo predivan!
Ako ne pre, očekuj me s proleća u posetu. Nadam se da ćeš prihvatiti nas početnike i udeliti neki savet. A da si ušao u materiju, vidi se na slikama!

Veliki pozdrav!!!
 
Manrike pozdrav, izvini što se nisam dosad javljao , imao sam problema sa internetom a i ceo jesen sam bio u selu sadio sam još ribizle i maline, brao jabuke, peko rakiju a u selu nemam internet.ja sam bacio veštak austriski lincer 15-15-15.šta si ti uradio sa svojom plantažom.

Veliki pozdrav !!!
 
Pozdrav za sve uzgajivače crne ribizle!
Imam malu mladu plantažu crne ribizle u blizini Babušnice. Pratim ovaj forum i na njemu sam našao mnoge korisne informacije o uzgoju i negovanju ribizle.
Imam i mini vinariju gde proizvodim vino od crne ribizle.
Oduševljen svojstvima crne ribizle, radio sam na popularizaciji ovog voća u svom kraju. Podelio sam oko 1000 besplatnih sadnica mladim ljudima zainteresovanim za gajenje.
Učlanio sam se na forum radi razmene informacija i moguće saradnje prvenstveno sa članovima koji su mi geografski blizu.
 
Pozdrav za sve uzgajivače crne ribizle!
Imam malu mladu plantažu crne ribizle u blizini Babušnice. Pratim ovaj forum i na njemu sam našao mnoge korisne informacije o uzgoju i negovanju ribizle.
Imam i mini vinariju gde proizvodim vino od crne ribizle.
Oduševljen svojstvima crne ribizle, radio sam na popularizaciji ovog voća u svom kraju. Podelio sam oko 1000 besplatnih sadnica mladim ljudima zainteresovanim za gajenje.
Učlanio sam se na forum radi razmene informacija i moguće saradnje prvenstveno sa članovima koji su mi geografski blizu.

Dobro došao Ribizla produkt! Što nas je više, to bolje!!!

Popularizacija ribizle koju radiš je za svaku pohvalu! Neka se od tih 1000 sadnica 80% pretvori u rodne žbunove, budi ponosan jer si onda uradio pravu stvar. Svaka čast!

Nadam se da ćeš nam napisati i neke korisne savete ovde, kao i utisak konzulmacije vina od crne ribizle.

Još jednom, dobrodošao!

- - - - - - - - - -

Manrike pozdrav, izvini što se nisam dosad javljao , imao sam problema sa internetom a i ceo jesen sam bio u selu sadio sam još ribizle i maline, brao jabuke, peko rakiju a u selu nemam internet.ja sam bacio veštak austriski lincer 15-15-15.šta si ti uradio sa svojom plantažom.

Veliki pozdrav !!!

Pozdrav miljko87!

Pretpostavio sam da si na selu i vredno radiš. Nadam se da si stigao sve da odradiš. Znači pripremljenih 0,5 h je pretvoreno u novi zasad crne ribizle? Ako je tako, svaka čast!

Ja sam u svom zasadu zamenio one sadnice koje su mi se osušile i to je to. Bilo je u planu da ovog vikenda zasadim jos stotinjak sadnica iz mog rasada, oprskam Funguranom i nađubrim NPK 8-16-24 za jesenju i zimsku prihranu, ali kako je ovo belo čudo počelo da pada... mada, duga je zima i nikad se ne zna kakva će biti.

- - - - - - - - - -

Рибизла се лако размножава резницама, а ове моје неће ни зец да гризе. Али је укус црне рибизле као нафта.

Ja se iskreno nadam da neće jer je celo leto jedan zec proveo u zasadu. Vazda su lovci iz kraja obećavali da će ga ukloniti, mada njima verovati... :osmeh:
 
Pozdrav Ribizla produkt!

Dobro došo, evo pade sneg pa ćemo se više družiti. Inače Vino ti je ekstra, probo sam na sajmu, svaka čast. Pošto smo relativno blizu nadam se da ćemo se uskoro videti i razmeniti iskustva, naravno ona pozitivna, jer iskustvo u prevodu znači greške....:osmeh:

- - - - - - - - - -

Pozdrav marinke!


Samo se ti uzdaj u lovce, znaš onu izreku laže ko lovac. Zeca se nemoj bojati, kod mene su se pojavili jazavci i kopaju rupe, neznam šta traže, negde su i oko samog korena iskopali rupu 15- 20 cm. neznam kako da ih se rešim, neznam šta jedu, od toliko njiva i livada našli da kopaju u mojim ribizlama.:sta:
 
Pa nadam se da cu i ja probati to ::vino::! A sto se tice jazavaca, bas me cudi. Jesu li iskopali jame (jazbine) ili samo traze hranu kod biljaka. Koliko se secam, sakuplaju kukuruz za zimu a za ovo prvi put cujem. Jedino ako su letos u prolazu probali zrele bobice sa se sada prisetili ukusa... :haha:

Pozdrav!
 
Mislim da je jazavac jer rupe su velike, i ima ih svuda i u plantaži i po putu, a što je najgore ima rupa do samog korena.
Nego nešto se slabo uključuju naši drugari na forumu izgleda da su na drugim kulturama pričljiviji.
pozdrav svima
 
Код мене рибизле успјевају одлично. Уопште их не заливам, а нису се осушиле и поред врућина. Не бих да их узгајам на више јер их је тешко обрати, а не знам ни коме бих их продао. Црвене и бијеле некако поједем, али црне не могу. Истина, када сам их садио копао сам рупе 90 цм широке и 50 дубоке и у њих ствљао двоја колица ђубрета.
 
Pozdrav.
Procitao sam celu temu i bas mi se zasviljala ova vocka. :)
Nov sam, i nema iskustva sto se ovoga tice.
Posadio bih 200-300 sadica za probu.
Pa razmisljam o ovoj varijanti.
Da sad kupim oko 50 sadica (problem je ::novac:spavam: pa da od njih napravim reznice.
Imam prostoriju u koju mogu da kontorlisem temperaturu od 15-30 stepeni.
Pa da ih lepo negujem i odrzavam cele zime i leta pa tek na jesen 2014 da ih sadim..
Sta mislite?
 
Пободи резнице право у њиву и већина ће се примити. Ја сам дао за живу ограду и жен су се све примиле. Само нек је земља растресита и без корова и понекад залијеш ако нема кише.
 
Pozdrav.
Procitao sam celu temu i bas mi se zasviljala ova vocka. :)
Nov sam, i nema iskustva sto se ovoga tice.
Posadio bih 200-300 sadica za probu.
Pa razmisljam o ovoj varijanti.

Da sad kupim oko 50 sadica (problem je ::novac:spavam: pa da od njih napravim reznice.
Imam prostoriju u koju mogu da kontorlisem temperaturu od 15-30 stepeni.
Pa da ih lepo negujem i odrzavam cele zime i leta pa tek na jesen 2014 da ih sadim..
Sta mislite?

Ako već imaš mogućnost da sadnice neguješ preko zime, zašto ih ne bi zasadio na proleće na stalno mesto? Naravno, pod uslovom da si pripremio zemlju za sadnju.
 
Pozdrav "genca" dobro došao!

Neznam gde planiraš da sadiš, dali je to negde u brdu, na kojoj je nadmorskoj visini. Moj savet, ako misliš da počneš da radiš bilo koji posao od kog misliš da živiš nemoj da improvizuješ. Sa pedeset komada 50 kom. imaš obaveze i kao sa 300 kom. od 50 sadnica mošeš da užiliš od 30 do 5o kom. zavisi od sadnice, od toga da se prime 8o % da dođeš do cifre od 300 treba ti tri godine.bolje se nekako snađi i kupi 200 - 300 kom. i budi pravi plantažer. i verujmi već u prvoj berbi vratiće ti se pare za sadnice.
 
genca ako vec nemas love, kupi od nekoga reznice i odneguj, pa na jesen sadi... ili mozda neko sa foruma hoce da ti pokloni... jer ionako kad oreze ce baciti... lako se oziljavaju. pozz
 
Pozdrav "genca" dobro došao!

Neznam gde planiraš da sadiš, dali je to negde u brdu, na kojoj je nadmorskoj visini. Moj savet, ako misliš da počneš da radiš bilo koji posao od kog misliš da živiš nemoj da improvizuješ. Sa pedeset komada 50 kom. imaš obaveze i kao sa 300 kom. od 50 sadnica mošeš da užiliš od 30 do 5o kom. zavisi od sadnice, od toga da se prime 8o % da dođeš do cifre od 300 treba ti tri godine.bolje se nekako snađi i kupi 200 - 300 kom. i budi pravi plantažer. i verujmi već u prvoj berbi vratiće ti se pare za sadnice.
 
Nazad
Vrh