Rezidba koštičavih voćaka

znaci misljenja su podeljena...onda ispada da ako je sad orezem to mu dodje rezidba za formiranje krune a ako sacekam zelenu rezidbu onda cu imati vise roda sledece godine jer bi umesto bujnosti obrasla rodnim grancicama. inace ova kajsija sad ulazi u trecu vegetaciju.
 
@pixxi Da si prošle godine u leto orezao gde ti je levač rekao sad bi imao puno kratkih rodnih grančica,kao trnje na trnjini,imao bi malo roda i nebi imao tu dilemu.Da sam ja na tvom mestu potencirao bi porast te vaze,pođubrio dobro ovih dana orezao kao što ti je levač lepo rekao i za 30ak dana opet dobro pođubri,ako bude suše zalij a roda će biti i više ne boj se :)
 
Bio sam u vocnjaku I video da imam I ove godine pupoljke opet dole one sto sam skido prosle godine e sad sta mislite tamo sledece sedmice da se to odradi hvala u napred:sta:
 
Poslednja izmena:
Jocice skidaj kad god vidiš, nema to veze ni sa čim dal sad ili u junu :) Pojavljivaće se i ubuduće ali slabije, na kajsiji verovatno nikako, na trešnji tu i tamo...
 
Jel to znaš iz prakse ili iz knjiga,predavanja..?
Video, jer sam ja odradio, a pasi (zenine sestre muz) je odsekao makazama i ove sto sam ja odradio mnogo bolje su obrasle rodnim granama nego njegove i slabije pustile vrhove, i njegove su ali vise su pustile na vrhu grane i malo bazalno po koju bocnu rodnu granu.
 
sta bi bilo ovde najbolje uraditi posto se provodnica nije razvila ?

206ylhl.jpg
 
Ona se nece ni razviti ubile je jace grane.Skrati to, formiraj vazu i povij malo te grane. Ja bih tako uradio,a videcemo sta ce reci strucniji posto sam ja pocetnik u vocarstvu.
 
Ostavi te 3 jake za vazu, a ovu centralnu skrati na 2 pupoljka i nadaj se da će da bujne ove godine...
 
Ova levo jaca grana ti moze biti vodilja (naravno ako izricito zelis taj uzgojni oblik)
Inace greska ti je nastala onog momenta kad si povijao grane a vec tada (pretpostavljam) se videlo da ce vrh biti zakrzljao, da si tada ostavio ovu levo kao vodilju ne bi sad razmisljao
Inace dobro te savetuju sad je za vazu skroz
A mislim da ti je vrh ostao zakrzljao jer si u jesen je prekratio na visinu jel?
 
hvala na savjetima ...
najlakse je znaci nastaviti dalje sa vazom
a sto se tice ove centralne ona je u proljece krenula bila dobro ali neka ptica je sletjela i slomila je tako da je ovo sto se sad vidi mozda tek od jula pocelo da se razvija ...
 
Ovu desno ostavis i dovedes u ostriji ugao a ovu napred da tako kazem koja je iste duzine skratis na visinu ove dve krace i onda imas produznicu i tri ramene grane za prvi sprat. Tj prevedi da ti bude produznica ova desno a ovu sto je iste duzine skrati na istu visinu kao ove dve manje. Obavezno povijanje, i kontrola sta se desava sa produznicom u narednoj vegetaciji. Ako ti se ne svidi uvek mozes preci na vazu vadjenjem samo ove desno.
 
Nazad
Vrh