Rezidba koštičavih voćaka

Evo ljudi malo moje egzibicije da od starog drveta tresnje vratim na kgb oblik. Mozda ovo nije lose resenje za stare zasade u danasnjoj nestasici radne snage...
LAKI posto si ovaj sistem savladao do savrsenstva i sa ovim sistemom se dobija zagarantovana krupnoca i posle pocetnog sablona formiranja ovog uzgojnog oblika brzo ide rezidba jer nema mnogo razmisljanja zanima me posto grane uglavnom idu u vis kao kod UFO formiranja koliko bi po tebi trebalo biti rastojanje u redu kod ovakvog oblika rezanja mislim na bujne podloge
 
Iz mog iskustva na bujnim podlogama (magrivi) mozete da idete i na 2.5m od sadnice do sadnice, a izmedju redova bih ipak savetovao da to bude 4.5m, mada moze i 4m ako imate traktor bez kabine. Da se previse ne razmisljate 4.5x3m bi bilo verovatno idealno za divlju tresnju.
 
Svaka cast za video,ipak je trebalo skoro godina dana da se sve snimi I isprati.
Nemam snimano,ali u dvoristu slican slucaju sa tresnjom starijom 80 godina.
 
Iz mog iskustva na bujnim podlogama (magrivi) mozete da idete i na 2.5m od sadnice do sadnice, a izmedju redova bih ipak savetovao da to bude 4.5m, mada moze i 4m ako imate traktor bez kabine. Da se previse ne razmisljate 4.5x3m bi bilo verovatno idealno za divlju tresnju.
Prvih 40 Carmen na magrivi sam posadio 5x3,5 a sledece dve godina posadio sam jos 300 ali 4,5x3 na koltu.U tom sklopu,u kojoj godina ocekivati pun rod I koja bi bila kilaza po stablu. Carmen,Sunberst,Karmen i Regina.
 
Nazad
Vrh