Repin rezanac

Dobrodoso na forum,ali pre bilo kakve diskusije redno je pestaviti se jednom porukom u temi prestavi se.
 
Dobrodoso na forum,ali pre bilo kakve diskusije redno je pestaviti se jednom porukom u temi prestavi se.
Хвала на добродошлици. Мислио сам да сам написао нешто о себи приликом регистрације, али видим да тог поста нема. Поновићу.
Поставио сам питање овде јер је један мој рођак (од којег иначе купујем млеко), скоро купио резанац фирме фармкомерц (јер је најјефтинији) а каже да му од како храни краву њиме, крава даје мање млека, а мислим да је рекао да га је плаћао 30дин/кг.
 
Rezanac je skup, dzak 100% koncentrata je 1400 dinara 40kg, a rezanac 40 kg 1200 dinara.... Moze za promenu jelovnika malo da unese inace na konstantno davanje se neisplati...
 
Ja zam uzeo sirovi, ako se dobro secam izlazio me je 2dinara na kucnu adresu. Bio je poprilicno ocedjen. Nije mogao da se nagazi skoro da se morao kvasiti. Mislim da je isplativije dosta od briketiranog.
 
Koliko naplacuju po km?? I da li hoce kamion od 5 tone da doteraju? I kako uspevas da ga sacuvas od budjanja kada ga gazis?? Pretpostavljam da ga rasporedjujes i gazis kao kada pravis silazu ili???
 
Mislim da bi te izaslo mnogo da platis prevoz za 5 Tona. Cena u secerani mislim da je bila dinar. E sad ne verujem da bi ti ga iko vozio izpod 100dinara po kilometru. Tako je isto kao kad radis silazu, samo rezanac ne mora da se pokrije. Na njemu se uhvati gore kora 6-7 cm I ispod toga se ne kvari. Ja sam pre neki dan potrosio to sto mi je bilo na dvoristu I sada koristim onaj koji sam nabio u burade. On je samo nagazen nogama I ostavljen. Isto ima gore 5-6cm pokvarenog, a ispod toga kao da je juce upakovan.
 
Jedino da nađeš još nekoga pa da podelite.Dosta ljudi iz Sjenice i N.Pazara rade u kampanji (prevoz) pa da Ti oni dovezu kada krenu kućama.Meni donosi čovek iz Sjenice.
 
Mi uzimamo sirovi.Ove godine u sred sezone smo placali 1,2 din/kg,a pred kraj sezone smo placali 0,5 din/kg,a za prevoz je lako jer su Pecinci blizu,ode se traktorom i prikolicama.
 
Videcemo, samo cekam da vidim gde ce me mlekara preusmeriti svojim novim cenama, da li na tov bikova ili ce me i dalje ostaviti u mlekarstvu..

- - - - - - - - - -

Surdonja Pun ti Inboks ne mogu ti poslati poruku:off_topic:
 
Mi ga prosle godine nismo uzeli jer smo pripremili silazu od secerne repe. Ali se mogao kupiti u Vrbasu za 0.8 RSD, ili dobiti dzabe ukoliko idete preko nekoga ko je sejao repu.
 
Mi ga prosle godine nismo uzeli jer smo pripremili silazu od secerne repe. Ali se mogao kupiti u Vrbasu za 0.8 RSD, ili dobiti dzabe ukoliko idete preko nekoga ko je sejao repu.
To je tesko ostvarljivo, to obicno ide znas me znam te...
A kako si pripremao silazu od secerne repe, tj sa kojom masinom???
 
Bas tako, veze i poznanstva. Slikacu sutra da vidite kako izgleda, a masina je preradjena od masine za mlevenje jabuka, ubacen je motor od ves masine i spremali smo oko tonu na dan bez previse zamaranja otac i ja. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Evo obećanih slika, danas sam im dao prvi put, dosta rado jedu. Ovo je drugi put da tako pripremam repu, sada sam dodao sojinu slamu ( oko 20% ) da pokupi višak vlage jer je problem oceđivanje, ali je trebalo bar 30-40%. Dajem ovcama dnevno 2 kg, 2x1 kg.



 
Lepo izgleda, da nije tvrda za kravlje zube?? Sta je bolje kuvana ili ovako seckana? Ima ova stocna repa kod nas u prodavnicama, vise puta se dogodilo da kroz stocnu repu ima i slatka bela repa nekih 30%... Da li bi ona mogla da posluzi??
 
Repa ovako spremljena je mnogo mekša od sirove šećerne repe, mada to za ovce nije problem. Nisam čuo jugi da je neko kuvao,mislim nema potrebe za tim. Nije stočna već šećerna repa, kod nas je bilo 10t za 5000 RSD. Stočnu je deda sejao pre mnogo godina, koristio je za ishranu ovaca i krava.
 
Nazad
Vrh