Repin rezanac

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
razmislicu i o toj varijanti, mada koliko sam cuo od nekih ljudi da rezanac i nije vise sladak kao pre odkad su privatnici usli u secerane, ali dobroipak moze da zameni po neki obrok makar i dopunski :)

- - - - - - - - - -

moze i sirovi da se lepo sacuva evo u ovom snimku ima prilog o skladistenju repinog rezanca,nadam se da cu i ja pokusati ali ne u kobasice nego redovno kao silazu ugaziti pa prekriti folijom.
i ja sam razmisljao o tome da u prolece kad mi nestane silaze njega ubacim u boks :):ppozdrav:

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
kako god da bude ja nemam mesta za 25tone odjednom osim na mestu gde je silaza,ako ga bude bude, ako ga ne bude u jesen 2014, napravicu dodatni boks pa cu kupiti :)

- - - - - - - - - -

koja je cena melase?

kifler

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
936
Tebe ce pet puta vise kostati prevoz do Prokuplja nego rezanac, ito da krenes od najblize secerane (Kovacica) .

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
Tebe ce pet puta vise kostati prevoz do Prokuplja nego rezanac, ito da krenes od najblize secerane (Kovacica) .
kad ja napravim sl.godine novi boks sve ce se to ispaltiti, koja god da je secerana sa njenim prevozom doteruju robu, meni rekli da je za tu kolicinu prevoz uracunat u cenu! a kod mene rezanac je 38 dinara kg, skuplji od kukuruza i psenice zajedno

- - - - - - - - - -

imamo ispostavu i prokuplju farmcomerc, i kod nas je 30 dinara tj 29 i jos nesto, ta suncokretova sacma

legionar91

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2013
Poruka
76
moze i sirovi da se lepo sacuva evo u ovom snimku ima prilog o skladistenju repinog rezanca,nadam se da cu i ja pokusati ali ne u kobasice nego redovno kao silazu ugaziti pa prekriti folijom.
Teško je žabaljski rezanac nagaziti,mnogo je vode u njemu. U Vrbasu i Crvenki je mnogo suvlji i kvalitetniji i može se lepo usilirati do leta. Proban je rezanac iz više šećerana,žabaljski najgori. Zato repići mogu da se dobro nagaze,a i jeftiniji su.

_ _ _ _ _ _ _ _ _

Jugi, boks obložen najlonom, što manje vazduha i manje kvarenja. Ove godine treba dovući oko 100vagona. :)

Zmaj 151

Član
Učlanjen(a)
16 Jan 2011
Poruka
1.022
Teško je žabaljski rezanac nagaziti,mnogo je vode u njemu. U Vrbasu i Crvenki je mnogo suvlji i kvalitetniji i može se lepo usilirati do leta. Proban je rezanac iz više šećerana,žabaljski najgori. Zato repići mogu da se dobro nagaze,a i jeftiniji su.

_ _ _ _ _ _ _ _ _

Jugi, boks obložen najlonom, što manje vazduha i manje kvarenja. Ove godine treba dovući oko 100vagona. :)
u repicima ima dosta zemlje kojha bi dovodila do budji i kvara

Zmaj 151

Član
Učlanjen(a)
16 Jan 2011
Poruka
1.022
nemoze biti da nema kad vucem repice vec dve nedelje pa nisam slep da ne vidim,a u ostalom zna se sta su repici a sta su rezanci.nebih bili skuplji da nisu bolji.

Mihailo78

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2012
Poruka
522
Ima li potrebe da se rezanac pokriva najlonom ? Koristili smo ga pre 15-ak godina , kako se sećam odozgo se samo popljeska lopatom, sa strane stave daske i stubovi, da se ne osipa i nema mnogo kvara. Zaboravio sam samo da li treba da odstoji malo, da prevri ili može odmah da se koristi ?

Vulkan

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2011
Poruka
571
U mom kraju svi rade ovako: Dok jedni (četvorica) lopataju sa kamiona (sandučar 10 tona) drugi (jedan ili dvojica) gaze nogama i kvase crevom. Kad se istovari i izgazi onda finiširaju lopatama i pospemo pšenice svugde po rezancima. Pšenica nikne i stvori sloj oko rezanaca i nema kvarenja. Može samo gde prepukne ili se ospe a to je kad nije dobro ugažena a topla pa se hladi. Al i to vidiš u par dana pa popraviš. I znači pšenica je umesto najlona, ne pokrivamo.

pankin

Član
Učlanjen(a)
22 Feb 2011
Poruka
3.020
stigli rezanci po extra cijeni 40 eura šleper sa 27 tona rezanaca ,znači u cijeni i rezanci i prevoz

Jugi

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2013
Poruka
3.229
ma verujem ja tebi, taman posla, al kao sto sam ti rekao prosto kad viidim kako kod nas u nasoj zemlji rade dodje mi da pobegnem ...

malipaor

Novajlija
Učlanjen(a)
18 Jul 2012
Poruka
19
Koja je razlika izmedju tamnog i belog rezanca? Koji stoka vise jede? A koji mesaone koriste u svojoj preradi?

kifler

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
936
Pankin rezanac ti je iz Osijeka ili neke druge secerane (radi li secerana u belom manastiru to je bilo u sklopu kombinata Belje).Kod mene u blizini ne radi ni jedna secerana (Kovin Pozarevac) najbliza mi je Kovacica 70km i odatle nemozes dobiti sleper rezanca ispod 200e.

stevca

Novajlija
Učlanjen(a)
26 Jan 2015
Poruka
6
Који бисте брикетирани резанац (од ког произвођача) препоручили за исхрану музних крава? Интересује ме и која је цена по кг. у вашем крају? Унапред хвала.

Vrh