Repin rezanac

igordulic

Član
Učlanjen(a)
4 Mar 2010
Poruka
2.558
Lokacija
Stari Zednik
Nisam nasao temu pa da postavim,kolko sam informisan repini rezanci imaje skoro nikakvu hranjivu vrednost ali se ipak koriste,mi smo svega dve godine cini mi se kupovali i posle nije bilo potrebe no kako kako je ova susa uzela svoje mozda bi trebalo razmiljati i o rezancima.
Trenutna cena kod nas se nesto krece oko 95 para + prevoz doduse nije proverena informacija,no nema covek sta da me slaze.
Ako neko zna neku bolju ili vecu cenu neka pise,kao i iskustva sa rezancima.
 
Hranljiva vrednost.


Repini rezanci (svezi):
suva materija 7%
sirova celuloza 1,4%
sirova mast 0%
sirovi proteini 1,2%
svarljivi proteini 0,3%
kalcijum 0,079%
fosfor o,009%



Repini rezanci (suvi):
SM 88,8%
sir.cel. 17,6%
sir.mast 0,6%
sir.pr. 6,5%
svar.pr. 4,1%
Ca 0,647%
P 0,061%
 
Aj de ako neko zna kako doci do repinih rezanaca neka napise .Dali se mora ici u seceranu ili moze negde da se naruce. I naravno cene ako neko zna.
 
Zvao sam seceranu u Pecincima i rekli su da sirovog rezanca ima dosta i da nema neke guzve na utovaru.Moze da se vidisa kamiondjujama koji vuku repu da doteraju turu tasko je mozda nalo jeftinije.Moram pitati oca za tel. od recerane pa cu ga postaviti.
 
Kod nas kako sam cuo napominjam znaci nije 100% kazu da ga nema bas,e sad mozda je u pitanju navijavanje cene ocigledno.
 
To nebi trebalo da kosta 40- 60 para po kg a ne 500e sleper , iz kovacice trenutno sve sto se proizvede ide za PKB, ali zvacu krajem meseca pa cu znati cenu.
 
Mi smo pre mesec dana uzimali repice kamion je 230e i 17t nosi mogu ti poslati broj u pp ako hoces,mada bilo je i dobrog ali i trave i prljavog,nisam bas naj naj zadovoljan bio...
 
Ja sam vucem rezance iz zablja guzve ima cekam i po dan dva,cena je 1.2 din po kg,vise sam vukao repica oni su 0.36 para po kg
 
Nisam nešto ni oduševljen kako krave jedu. Da sam kupio više bila bi promašena investicija, jeste sušna godina, ali ne može se na silu utrpati stoci u usta...
 
Nazad
Vrh