Repin rezanac

razmislicu i o toj varijanti, mada koliko sam cuo od nekih ljudi da rezanac i nije vise sladak kao pre odkad su privatnici usli u secerane, ali dobroipak moze da zameni po neki obrok makar i dopunski :)

- - - - - - - - - -

moze i sirovi da se lepo sacuva evo u ovom snimku ima prilog o skladistenju repinog rezanca,nadam se da cu i ja pokusati ali ne u kobasice nego redovno kao silazu ugaziti pa prekriti folijom.
i ja sam razmisljao o tome da u prolece kad mi nestane silaze njega ubacim u boks :):ppozdrav:
 
kako god da bude ja nemam mesta za 25tone odjednom osim na mestu gde je silaza,ako ga bude bude, ako ga ne bude u jesen 2014, napravicu dodatni boks pa cu kupiti :)

- - - - - - - - - -

koja je cena melase?
 
Tebe ce pet puta vise kostati prevoz do Prokuplja nego rezanac, ito da krenes od najblize secerane (Kovacica) .
 
Tebe ce pet puta vise kostati prevoz do Prokuplja nego rezanac, ito da krenes od najblize secerane (Kovacica) .

kad ja napravim sl.godine novi boks sve ce se to ispaltiti, koja god da je secerana sa njenim prevozom doteruju robu, meni rekli da je za tu kolicinu prevoz uracunat u cenu! a kod mene rezanac je 38 dinara kg, skuplji od kukuruza i psenice zajedno

- - - - - - - - - -

imamo ispostavu i prokuplju farmcomerc, i kod nas je 30 dinara tj 29 i jos nesto, ta suncokretova sacma
 
moze i sirovi da se lepo sacuva evo u ovom snimku ima prilog o skladistenju repinog rezanca,nadam se da cu i ja pokusati ali ne u kobasice nego redovno kao silazu ugaziti pa prekriti folijom.

Teško je žabaljski rezanac nagaziti,mnogo je vode u njemu. U Vrbasu i Crvenki je mnogo suvlji i kvalitetniji i može se lepo usilirati do leta. Proban je rezanac iz više šećerana,žabaljski najgori. Zato repići mogu da se dobro nagaze,a i jeftiniji su.

_ _ _ _ _ _ _ _ _

Jugi, boks obložen najlonom, što manje vazduha i manje kvarenja. Ove godine treba dovući oko 100vagona. :)
 
Teško je žabaljski rezanac nagaziti,mnogo je vode u njemu. U Vrbasu i Crvenki je mnogo suvlji i kvalitetniji i može se lepo usilirati do leta. Proban je rezanac iz više šećerana,žabaljski najgori. Zato repići mogu da se dobro nagaze,a i jeftiniji su.

_ _ _ _ _ _ _ _ _

Jugi, boks obložen najlonom, što manje vazduha i manje kvarenja. Ove godine treba dovući oko 100vagona. :)
u repicima ima dosta zemlje kojha bi dovodila do budji i kvara
 
nemoze biti da nema kad vucem repice vec dve nedelje pa nisam slep da ne vidim,a u ostalom zna se sta su repici a sta su rezanci.nebih bili skuplji da nisu bolji.
 
Ima li potrebe da se rezanac pokriva najlonom ? Koristili smo ga pre 15-ak godina , kako se sećam odozgo se samo popljeska lopatom, sa strane stave daske i stubovi, da se ne osipa i nema mnogo kvara. Zaboravio sam samo da li treba da odstoji malo, da prevri ili može odmah da se koristi ?
 
U mom kraju svi rade ovako: Dok jedni (četvorica) lopataju sa kamiona (sandučar 10 tona) drugi (jedan ili dvojica) gaze nogama i kvase crevom. Kad se istovari i izgazi onda finiširaju lopatama i pospemo pšenice svugde po rezancima. Pšenica nikne i stvori sloj oko rezanaca i nema kvarenja. Može samo gde prepukne ili se ospe a to je kad nije dobro ugažena a topla pa se hladi. Al i to vidiš u par dana pa popraviš. I znači pšenica je umesto najlona, ne pokrivamo.
 
stigli rezanci po extra cijeni 40 eura šleper sa 27 tona rezanaca ,znači u cijeni i rezanci i prevoz
 
ma verujem ja tebi, taman posla, al kao sto sam ti rekao prosto kad viidim kako kod nas u nasoj zemlji rade dodje mi da pobegnem ...
 
Koja je razlika izmedju tamnog i belog rezanca? Koji stoka vise jede? A koji mesaone koriste u svojoj preradi?
 
Pankin rezanac ti je iz Osijeka ili neke druge secerane (radi li secerana u belom manastiru to je bilo u sklopu kombinata Belje).Kod mene u blizini ne radi ni jedna secerana (Kovin Pozarevac) najbliza mi je Kovacica 70km i odatle nemozes dobiti sleper rezanca ispod 200e.
 
Који бисте брикетирани резанац (од ког произвођача) препоручили за исхрану музних крава? Интересује ме и која је цена по кг. у вашем крају? Унапред хвала.
 
Nazad
Vrh