Renault

I dan danas se kaje za prodaju tog renoa.Da sam imao hrabrosti uložiti 5000 eura u njega sigurno bi bio daleko bolja solucija neko ovi kvazi traktori YTO i MTZ.
 
Gledao sam par Renoa,ali imali su menjac sa 3x9 brzina,u rangovima bez kvacila,nesto slicno same traktorima...kakva su iskustva sa tim menjacima?
 
Ja konkretno planiram sada da saniram ove kvarove da remontujem pumpe hidraulike i kasnije da ga preobujem i nadam se da ce odraditi puno radnih sati i zaraditi neki koji ce ga naslediti...
Evo jos koja slicica

dsc0055.jpg
[/IMG]

dsc0058.jpg
[/IMG]

dsc0060.jpg
[/IMG]

Ako nekoga nesto interesuje unutar menjaca, kvacila, ili kocnica neka pise jer sutra rasturam kocnice i jos neke sitnice i krece sklapanje...

- - - - - - - - - -

Te modele sa menjacima 3X9 sam i ja gledao ali nekako se plasim tih automatika... A deluju mi kao mocne masine...
 
Konacno proradila masina
[video=youtube_share;s9n8i_AKiq4]http://youtu.be/s9n8i_AKiq4[/video]

- - - - - - - - - -

Kod mene u menjacu sve je pocelo od toga da su falila dva iglicasta lezaja u spojnickoj osovini(izmedju spoljne kardanske osovine i unutrasnje menjacke osovine)gde nema ni traga da su nekada bili tu lezajevi, zbog toga je gornja osovina pogonskog snopa imala dodatno opterecenje i dobila luft u lezaju (lezaj nije otsao vec samo osovina) i zbog toga su snopovu izgubili paralelu te je zbog loseg gazenja zubcanika 1. bzine otisao gonjeni zubcanik, zato su svi zubi bili polomljeni po pola(vidi se na slikama u ranijim postovima) a kasnije su ti parcici zubcanika polomili dva zuba srednjeg ranga.
 
Drage kolege imam u ponudi da kupim reno 9034 '95 godiste uvezen iz francuske 6h sati,gume dobre,sve osim ventilacije radi,radio sa utovarivacem.cena 10000e.
 
Pozdrav, da li neko zna gde mogu da se nadju delovi novi ili polovni za renoa 55? Treba mi uljna pumpa?

- - - - - - - - - -

Pozdrav, da li neko zna gde mogu da se nadju delovi za renoa 55? Treba mi uljna pumpa
 
Da li mi neko moze reci zasto su Renault 145.54, 155.54, tako jeftjni u odnosu na konkurenciju. Za 12.000e se moze kupiti. A ipak su dosta dobri traktori.
Drugar hoce kupiti traktor od 130-140ks, gledao prvo Massey, pa se sada zagrejao za Renoa, video juce kod Ace neke. Pa pratili malo oglase, zvali neke trgovce, za 12000e se moze kupiti. Pa mi je malo slaba cena s obzirom da su od 1996-1998 godine, ovi koje nam nude.
 
Nazad
Vrh