Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Једино што је мана што мораш да разјашњаваш кад продајеш, купујеш итд да је стока на једног а пољопривредно газдинство на другог, али да је то повезано.
 
Nebitno, dobio sam ID broj u pošti i sredio sam deo oko elektronskog sertifikata. Večeras ćemo otac i ja da ispunimo Ugovor o korišćenju zemljišta pa ću da ga slikam i priložim kao dokument kada budem registrovao PG, kao i izvod iz katastra za tu parcelu koju mi daje kroz ugovor. Posle ću tu parcelu da brišem iz njegovog PG i valjda moram sebe da obrišem kao jednog od članova koji se vode kod njega u PG. I da li zna neko da li mogu da registrujem PG bez namenskog računa, pa da račun dodam kasnije? Sutra tek idem u Intesu da otvorim i poljoprivredni račun.
 
Nebitno, dobio sam ID broj u pošti i sredio sam deo oko elektronskog sertifikata. Večeras ćemo otac i ja da ispunimo Ugovor o korišćenju zemljišta pa ću da ga slikam i priložim kao dokument kada budem registrovao PG, kao i izvod iz katastra za tu parcelu koju mi daje kroz ugovor. Posle ću tu parcelu da brišem iz njegovog PG i valjda moram sebe da obrišem kao jednog od članova koji se vode kod njega u PG. I da li zna neko da li mogu da registrujem PG bez namenskog računa, pa da račun dodam kasnije? Sutra tek idem u Intesu da otvorim i poljoprivredni račun.
Zar ne treba overa ugovora kod notara?
 
Стигло ми је решење 21.04. у еСандуче од Управа за аграрна плаћања да се уписујем у РПГ али не могу да добијем извод о активном статусу. Је л неко то добио?
 
Meni je isto stiglo rešenje 02.05, a na Eagrar mi stoji na statusu "čeka odobrenje". Da li sa tim rešenjem mogu u banci da aktiviram namenski poljoprivredni račun kako bi mogli da mi izrade karticu i da primam uplate na taj račun?
 
24.05 podneo preko E-agrara zahtev za registraciju PG. 29.05. mi stiglo rešenje u e sanduče da je registrovano, na E-agraru još uvek stoji da je u obradi... Koliko se čeka?
 
Duuuugo, meni je jos 29.04 stiglo resenje i jos uvek nista. Situacija da bude gora je ta da sam slomio displej na telefonu tako da sada ne mogu nista. Sve u svemu zvao sam na onaj broj 0800 i pitao operatera koliko se ceka za aktivaciju gazdinstva, na sto mi je odgovorio da treba da prodje 15 dana da resenje bude pravosnazno. Kada sam rekao da mi je resenje stiglo pre mesec dana, odgovorio mi je da na E agrar udjem u opciju "Opsti zahtevi" i da tamo posaljem zahtev da mi u najkracem roku aktiviraju gazdinsto i da kao prilog posaljem i resenje. Pet sest dana je bilo proslo od mog zahteva i gazdinstvo jos uvek mije bilo aktivno, sad da li se nesto promenilo ne znam posto sam ostao bez telefona i ne mogu da proverim.
 
Auuu... Nadam se do 12. juna da će aktivirati gazdinstva i na e-agraru u suprotnom kako ćemo podneti za subvenciju? :D
 
Meni je isto stiglo rešenje 02.05, a na Eagrar mi stoji na statusu "čeka odobrenje". Da li sa tim rešenjem mogu u banci da aktiviram namenski poljoprivredni račun kako bi mogli da mi izrade karticu i da primam uplate na taj račun?
Ne treba više rešenje za namenski račun, jer da bi otvorili gazdinstvo preko e-agrara, morate prvo da imate otvoren račun.
 
Jel dobio neko eAgrar na onaj broj, mi danima nemo žemo da ostvarimo kontakt. Imaju li neki mejl.
 
Здраво пријатељи. Верујем да сте се намучили и упраксали већ са технологијом али ко жели да ми помогне играм се у најградној игри, у питању је сајт Агроклуб треба само да кликнете празно срцуленце у десном углу фотографије и даље ће вас водити на регистрацију ко жели преко фејса или мејла да се пријави. Хвала :love::love:❤️❤️

 
@MajaS Гласао, срећно!

Што се тиче регистрације, изгледа да су они све захтеве прегледали. Кад сам у понедељак кренуо да предам захтев за субвенцију за једну регистрацију, испало је да не може јер је у еСандучету већ чекало решење о одбацивању захтева. Разлог је био што је носилац већ члан другог газдинства.
А за друго газдинство је пар недеља по регистрацији уследио позив из Министарства да унесе биљне културе на парцеле. То газдинство није добило никакво решење али се могао поднети захтев за субвенцију.
За треће газдинство није било никакве повратне информације и исто се могао поднети захтев за субвенцију.
 
Imam jedno pitanje.
Obraćam Vam se kao poljoprivrednik u pokušaju (početnik bez iskustva)
Naime, kupio sam seosko imanje površine od 30 ari placa.
Na tom placu se nalazi objekat površine od 180 m2 u kojem bih držao krmače sa prasićima.
S obzirom da je površina parcele gde se nalazi taj objekat, od 30 ari, nedovoljna za registraciju poljoprivrednog gazdinstva, da li se može dokupiti zemljište na nekoj drugoj parceli, kako bih stekao uslov za registraciju poljoprivrednog gazdinstva?
 
Možeš,a možeš i da iznajmiš tj zakupiš parcelu da bi imao površinu iznad 0,5ha.
Priveri mislim da možeš i sa 20 ari da otvoriš gazdinstvo prijaviš povrće na parceli tamo je minimum 0,2 ha ako se sećam dobro.
 
Не треба ти више од земље која је на плацу. Тамо поред грађевинског имаш и пољопривредно земљиште. Требају ти обележене крмаче, назимице, товљеници или прасад са ветеринарским маркицама. Ветеринар их обележи и изда ти број дворишта на којем су животиње обележене. Онда одеш у катастар и узмеш извод. Онда са тим папирима идеш у трезор/пореска управа у граду где подносиш захтев за регистрацију газдинства. Док они то провере и одобре треба неколико дана. Треба и наменски пољопривредни рачун у банци а то добијеш тако што одеш у било коју банку или ако имаш већ текући рачун (мислим да је најлакше у интези они доста финансирају производњу) и тражиш да ти отворе пољопривредни рачун и блокирају га пошто има нелогичности Узмеш тај папир са бројем пољопривредног рачуна и ако је све у реду регистрација буде готова за пар дана.
Или отићи у пољопривредну стручну службу тамо где решавају субвенције за земљу и животиње, понети кафе, мало скупље чоколаде и да госпође тамо ураде.
 
Nazad
Vrh