Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Dali se obnavlja ove god gazdinstvo ili to ide po automatizmu kao i prethodne 2-3 god?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Ide po automatizmu,hoću da kažem nije obavezna obnova.
Pitao juče lepo sve u trezoru.
Nije loše imati sve u registru kao što je i faktičko stanje na njivi,mislim na setvenu strukturu.Ali to može bilo kada da se izmeni,nema neki rok.
Naročito ko osigurava useve,mora da se poklapa stanje na terenu sa onim što je upisano u gazdinstvu.
 
Kada se izbacuje neki clan iz gazdinstva , da li se te godine gubi pravo na subvencije kao kod prve reg. gazdinstva ? Nosilac ( Ja ) ostaje isti samo sto se sad zemlja vodi na mene , a do sad se vodila na preminulog clana kog zelim da izbacim .
 
Poslednja izmena:
Не би требало, нигде о томе нема у прописима, чак има да газдинство може наставити да постоји ако премине носилац а неки од чланова прихвати да буде нови носилац и остали чланови се сложе.

Код мене је јесенас уклоњен преминули члан и после тога смо без проблема примали субвенције (тов, приплодна грла, премија за млеко).
 
Аха, сад видим да је и земља прешла са преминулог члана на тебе, носиоца. Нисам сигуранда ли треба нешто да потписујеш, мораш да провериш у Трезору. Мада мислим да само при обнови регистрације поново унесеш исте парцеле и то је то. Јер они сада сами проверавају да ли је власник парцеле носилац или члан газдинства, а пошто у твом случају то јесте случај, не би требало да буде проблема.

Сад ће и овако еАграр где ће то моћи да се одради од куће.
 
Pozdrav svima, tražio sam neke stvari ovde, ali ima dosta stranica. Interesuje me da li neko može da mi pošalje odakle mogu pročitati sve uslove za gazdinstva ili da mi neko objasni. Konkretno me zanimaju manje stvari kao što su prijava gazdinstva na penzionera, prijava PG na žensku osobu da li postoje neke beneficije ili je isto za bilo koga i za sve.
 
Izgleda da gledate puno televiziju, gde nađoste beneficije u poljoprivredi.
Ma mislim da sam se loše izrazio, znam kakvo je stanje sa državom, a tek sa poljoprivredom da ne pričamo. Mislio sam na bodovanje prilikom subvencija, kako šta ide? Onda sledeće da li nosilac da bude penzioner ili lice u radnom odnosu? Na takve "prednosti" sam mislio nikakve beneficije.
 
Konkretno me zanimaju manje stvari kao što su prijava gazdinstva na penzionera, prijava PG na žensku osobu da li postoje neke beneficije ili je isto za bilo koga i za sve.

Можеш пријавити и на пензионера, и на жену, и запосленог... Што се тиче редовних субвенција (биљна производња, стока и сл) нема никакве разлике, битно је само да је газдинство комерцијално и у активном статусу. За неке посебне субвенције може да постоји разлика у томе ко је носилац, тј. жене и млађе особе могу имати предност. Ово се такође односи и на општинске субвенције.

По Закону о пензијском осигурању, носиоци пољопривредног газдинства (ако нису пензионери) би морали да плаћају допринос за пензијско осигурање ако нису осигурани по другом основу. Под другим основом се подразумева запослење или самостална делатност. У пракси видимо да се ово још увек не примењује свуда, па и даље не траже од особа које испуњавају овај услов да плаћају пензионо. То се може променити баш ове године када то може постати услов у јавним позивима, као и то да су измирени сви јавни приходи.

Постоји прича да ће систем субвенционисања бити другачији и да ће предност имати професионални пољопривредници, али то су само приче, уопште нема ничега о томе на видику.
 
Dali ste imali ovakav slučaj, da nije ista adresa u katastru i trenutna u Ličnoj karti od vlasnika zemlje koji daje istu u zakup. Kod notara overen ugovor uz priloženu Ličnu kartu a u Trezoru neće da ubace u gazdinstvo, zato što se nevidi ista adresa.
 
Moze li neko da mi objasni koja je razlika izmedju pasivnog i aktivnog PG?
Iz onog sto sam ja mogao da nadjem na internetu jedina razlika je u tome sto pasivno gazdinstvo nema prava na podsticaje , na subvencije i na ucestvovanje na konkursima,,, inace moze i dalje da prodaje proizvode i naravno da placa redovno penziono i zdravstveno osiguranje.(ako sam dobro zakljucio neka me neko ispravi ako gresim)
 
Pasivno dobija cenu bez pdv za merkantilnu robu.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
I pored najbolje volje, Dufko, nisam provalio šta je problem.

To što je pasivan status ne znači da novac ne može priticati na račun. Jedino nema državnih povlastica, tipa subvencije, podsticaji, zakup državne zemlje i slično.
e ovo je post iz 2017 a takodje kad trazim u google pretrazivac >poljoprivredno gazdinstvo i blokiran racun nisam nasao da mi izlazi bilo sta,,,, da li ima u nekom pravilniku ili zakonu gde pise da se blokira racun kad je pasivno gazdfinstvo?
 
Nazad
Vrh