Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ako ste na istoj adresi a verujem da jeste možeš uradi spajanje gazdinstva. Ja sam tako uradio pre 7-8 godina sa tastom. Uslov je da ste na istoj adresi.
Jesmo na istoj adresi.. Samo ako spojim gazdinstva, da li mogu da mi spoje i prihode? Jer bih tako presao u PDV.. A na to jos n
 
Да мораћеш све да измириш да би добио пензију или евентуално ако буде она прича о репрограму.Иначе моја мама има 15 год уплаћено преко Земље одјавила се са осигурања пре десетак год и сад чека 65 живота да добије пензију која је иста као код мог маторог који је плаћао пуних 40 год.
 
Kako je uspela da se odjavi.. mom starom nisu dozvolili… kao ili da se negde zaposli ili da svuzemlju „ rasproda“.
 
То је било пре десет петнаест година и трајало пар месеци јбг она је то искористила жена домаћица никад није била у радном односу приватно,државно...
 
Ja ne znam sta vi pisete. Moje iskustvo je potpuno drugacije. Imao sam vise od 15 god staza iz radnog odnosa i kad sam ispunio godine otisao sam u penziju. Tri godine pre toga sam otvorio gazdinstvo, nisam se prijavio na poljoprivredu i niko mi nista nije trazio da platim kad sam isao u penziju. Mozda je tako kako vi pisete predvidjeno zakonom ali se to ne primenjuje ili kako gde.

Tako je kako je na žalost.
Imali ste tako da kažem sreće da prodjete na taj način.
U pravu ste da se izgleda ne tumači svugde isto.
U centralnoj Srbiji se često verovatno ne primenjuje sve što bi moralo, ali to ne oslobadja referenta, službenika fonda odgovornosti ako bi se povela unutrašnja kontrola. Verovatno se to nikad neće desiti i to je činjenica. Kakva je situacija primer samo sa evidencijom katastra kod vas?
Pišem spram informacija iz ličnog iskustva. Bolje je znati nego se iznenaditi.

Koje godine ste otišli u penziju?
U kom periodu ste imali registrovano gazdinstvo na sebe?
 
Kako je uspela da se odjavi.. mom starom nisu dozvolili… kao ili da se negde zaposli ili da svuzemlju „ rasproda“.
Pa neka se zaposli bilo gde na mesec dva, dok ga skinu sa fonda poljo pa da otkaz da radi zemlju. Ako ga po automatizmu ne vrate nazad, da li je neko probao na ovaj nacin...
 
Ako na istoj adresi ima dva gazdinstva koja placaju PIO jedno moze da izadje iz sistema.
Je li to proverena informacija?
Nisam siguran da može tako.

Koliko znam moguće je da unutar jednog gazdinstva plaća samo nosilac gazdinstva a ostali članovi nisu u obavezi, i eventualno ako je neko do tada plaćao mogao bi ukoliko želi i ima više od 15 godina uplaćenih da se odjavi sa PIO.
 
Мислим да је услов да неко плаћа пио власништво исте реците ако грешими.Носилац пг који нема земље у власништву не би требао да плаћа пио?
 
Мислим да је услов да неко плаћа пио власништво исте реците ако грешими.Носилац пг који нема земље у власништву не би требао да плаћа пио?

Nema veze što nema vlasništvo nad zemljom.

Zakon kaže da je svaki nosilac poljoprivrednog gazdinstva u obavzi plaćanja PIO bez obzira da li ima zemlje u vlasništvu ili ne.
 
У реду волео би да неко са сигурношћу потврди ово?

Što se mene tiče ja sa sigurnošću mogu da potvrdim i stojim iza rečenog jer sam se sam raspitivao i istraživao pre nekoliko godina.
Ne bih inače iznosio tako nešto u javnost a da nisam siguran.
To bi trebali u trezoru prilikom otvaranja gazdinstva da napomenu i kažu, ali baš njih briga a i ne znaju ni oni verovatno..
Država se uvek vodi tim da ne znanje nije opravdanje. Jednostavno si dužan da znaš šta god to bilo što se tiče upravnih stvari.
 
Ko je nosilac gazdinstva a nema zemlje na sebe ne placa nista. Ako su dva gazdinstva na istoj adresi JEDAN mora da uplacuje PiO drugi ne, ali ako ima uplaceno minimalni broj godina. Tako smo mi uradili, cale se skinuo ja placam sebi PiO.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Tako je kako je na žalost.
Imali ste tako da kažem sreće da prodjete na taj način.
U pravu ste da se izgleda ne tumači svugde isto.
U centralnoj Srbiji se često verovatno ne primenjuje sve što bi moralo, ali to ne oslobadja referenta, službenika fonda odgovornosti ako bi se povela unutrašnja kontrola. Verovatno se to nikad neće desiti i to je činjenica. Kakva je situacija primer samo sa evidencijom katastra kod vas?
Pišem spram informacija iz ličnog iskustva. Bolje je znati nego se iznenaditi.

Koje godine ste otišli u penziju?
U kom periodu ste imali registrovano gazdinstvo na sebe?
Pre 3 godine otisao u penziju a gazdinstvo se jos uvek vodi na mene, znaci zadnjih 6 godina.
 
Ja sam pokusao da se odjavim sa PIO 2016. i ugasio gazdinstvo i raskinuo ugovore za zemlju, na svom imenu nemam nista. Svi ostali u domacinstvu su penzioneri i receno mi je da dokle god u domacinstvu (ista adresa) koje ima zemlju u vlasnistvu vise od 0,5 ha (ne gazdinstvu) ima neko ko nije zaposlen ili nije penzioner taj mora da placa PIO bez obzira na srodstvo sa vlasnikom zemlje. Dakle nije rekla kazala vec mi je takvo resenje stiglo. Ako se zaposlim i posle dam otkaz oni vracaju na PIO preko zemlje.
 
Nazad
Vrh