Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Juče sam bio u trezoru,rekli su mi danema potrebe da se dolazi da se obnavlja registracija ako se nemenja setvena struktura,oni to rade sami
 
Jel neko upisuvao nove parcele,a da ne dostavi list nepokretnosti, jer bi ti oni trebali po sluzbenoj duznosti. I jel ako ja prijavim 22 ha ocu dobiti subvencije do 20, ili gubim sve jer sam postao "veliki" sa 22 ha.
 
Trebas da prijavis sve parcele koje obradjujes. Moje parcele u vlasnistvu moze da prijavi i komsija ako sam ja njemu izdao. Ako se to meni vise isplati da ja uzmem arendu po 200 a svoje izdam po 400 sta je tu nelogicno. Sta tu pravno nije uredu a sve parcele su prijavljene.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kupio sam parcelu na vecito a prijavljena je u trezoru na coveka koji radi u zakup a ne zeli da mi da raskid ugovora za tu parcelu, da li ce je oni sami prebaciti na moje gazdinstvo ili moram ja?
 
Ako neće da potpiše raskid onda mu ništa ne možeš...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
@ Rasa91


Dok je on ne izbriše iz njegovog gazdinstva ti je ne možeš prijaviti u tvoje.

Uzgred moram ponovo pohvaliti službenice iz Trezora u Vrbasu, jako su ljubazne i strpljivo su mi sve pomogle da razrešim šta i kako jer sam imao par netipičnih nejasnoća...
 
Ne možeš iz gazdinstva da brišeš parcele ako ugovor nije istekao.Treba ti ugovor o prekidu zakupa.Čovek iz sela kupio zemlju koju sam ja radio,ja otišao da izvadim parcelu iz PG poneo novi vl.list .Kaže mora ugovor o prekidu zakupa ,ja zovem bivše vlasnike niće ni da čuju jer su se u međuvremenu posvađali pa su zato i prodali zemlju.Zakup traje do 2020 :sta:
 
Ja sam kod nas samo otišao u trezor i obrisao parcelu koju više ne radim nije mi trebao nikakav ugovor o prekidu nista samo napisao novu setvenu strukturu bez te parcele. Izgleda od mesta do mesta kako koga zapadne.
 
imam jednu parcelu koja je do kraja godine pod vazecim ugvorom sa roditeljem,prosle godine mij e prepisana,presla u katastru na mene,da sacekam kraj godine da istekne ugovor o zakupu ili da prijavim kako je sad u katastru:sta:
 
A sta ako nisam prijavio parcelu,parcela se vodi na mene ali nebi je sad prijavljivao nego tek ujesen kad budem pravio gazdinstvo na zenu jel mi ta parcela sad moze praviti problem?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Kupio sam parcelu na vecito a prijavljena je u trezoru na coveka koji radi u zakup a ne zeli da mi da raskid ugovora za tu parcelu, da li ce je oni sami prebaciti na moje gazdinstvo ili moram ja?
Auuu,nisi gledao emisiju na tv-u posto taj ima zakup nista mu nemozes,mozes jedino da cekas da ugovor istekne. To mi malo nije jasno pa kad se promeni vlasnik valjda bi automatski ugovor trebao biti nevazeci,tako da ubuduce znas kad kupujes parcelu obavezno proveri jel je prijavljena i do kad ima ugovor. U ovoj drzavi sve je naopacke

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Pre neki dan sam bio kod notara da overim jedan ugovor o zakupu. Kažu da sad oni (notari) imaju obavezu da svaki ugovor prijave u katastar i samim tim za tu parcelu se upisuje napomena da je izdata u zakup i dok ta napomena stoji u katastru ta parcela se ne može prodati...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Zašto se ne bi mogla prodati? U krajnjem slučaju ako je već preče to prava zakupa od vlasništva, može da zakupac plaća arendu novom vlasniku.
 
Nazad
Vrh