Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ti si preskočio najveću prepreku koju nam je ministarstvo ove godine postavilo...

Sve se nadam da iza prepreke zvane obnova registracije RPG neće biti neka kljuga tipa: "Nema novaca u budžetu zbog svetske ekonomske krize..."
 
branko je napisao(la):
Ti si preskočio najveću prepreku koju nam je ministarstvo ove godine postavilo...

Sve se nadam da iza prepreke zvane obnova registracije RPG neće biti neka kljuga tipa: "Nema novaca u budžetu zbog svetske ekonomske krize..."
Pa ako tako bude onda smo tek na..... ::samo bes::
 
didi je napisao(la):
recite vi meni jel izašlo negde koje su to marginalne opštine u Srbiji:haha:

Ovo je vazilo za proslu godinu:

Маргинална подручја, из става 2. овог члана, јесу следеће општине:
Нова Црња, Житиште, Сечањ, Беочин, Ириг, Алибунар, Ковин, Кладово, Кучево,
Мајданпек, Жагубица, Бор, Бољевац, Сокобања, Књажевац, Сврљиг, Бела
Паланка, Гаџин Хан, Пирот, Бабушница, Димитровград, Црна Трава, Сурдулица,
Босилеград, Трговиште, Прешево, Качаник, Штрпце, Призрен, Опоље, Гора,
Дечани, Пећ, Исток, Зубин Поток, Звечан, Лепосавић, Куршумлија, Тутин, Нови
Пазар, Рашка, Сјеница, Пријепоље, Нова Варош, Ивањица, Прибој, Чајетина,
Ужице и Бајина Башта.
 
Odakle na tom spisku Beočin?
Pa to njije poljoprivredni kraj - tamo je cementara ionako sve ukrug potrovala.
Još samo da lože u pećima auto gume i ima sve da lipše...
 
neznam kako ste vi razumeli uredbu ali moje pitanje je dali u marginalnom pdrucju ko ima preko 10 hektara mora da plati PIO za 2008. Kako sam ja razumeo nemoraju da plate ovi do 10h
 
imam jos jedno pitanje posto moj cale placa ustvari placao je PIO i za njega i kevu, dali on treba sad da uplati PIO za oboje ili samo za njega posto je cale nosioc gazdinstva, da bi ostvario pravo na subvencije
 
Nema roka za prijavu PIO, ali ako ciljaš na premije onda moraš to završiti barem do 20. marta, da bi izbegao gužve...
 
Juče 16. na RTS-u je gostovao ministar Dragin i na pitanje do kada da se prijavi PIO rekao da je važno se gazdinstva registruju do 31. marta za PIO ima vremena do maja.
 
A kako da očekuješ premije ako ne završiš PIO zajedno sa obnovom RPG?

Najbolje sve to uraditi zajedno.
 
Mi samo možemo da nagadjamo kako da ostvarimo subvenciju,jer ni zaposleni u upravi za RPG,ne znaju da nam sigurno kažu da li treba uplaćivati samo PIO-penziono ili PIO i Socijalno i zdravstveno osiguranje.Znači ništa dok ne izadje Uredba min.polj. i zvanično na sajtu.Ja bih da plaćam PIO-penziono bez Socijalnog i zdravstvenog,jer imam zdravstveno osiguranje preko supruga.Ako bude uslov da mora da se uplaćuje i jedno i drugo,onda ne bih uplaćivala ništa,jer ni bih da izgubim beogradsko zdr.osiguranje koje mi je preko potrebno radi lečenja.Pa treba dobro da razmislimo šta bi mogli da dobijemo,a šta gubimo.Mi smo za njih "HOBI POLJOPRIVREDNICI" iako postižemo dobre prinose i rezultate.
 
Ako si nosioc PG trebalo bi da Ti sklapaš ugovore o zakupu zemljišta na odredjeni vremenski period,sada čak treba i overa u sudu.
 
nekada je bilo dovoljno da imaš motiku i baštu, pa da te smatraju za poljopriVREDNIKA, a danas.....
šta da Vam kažem ljudi srećno ::super::
 
Nazad
Vrh