Regent plug

  • Začetnik teme zemljoradnik
  • Datum pokretanja
pa sto preora komsiji bastu to je Mihaljevacki cernozem... :haha:
 
Hoćete reći da i ovo po Vama oranje nije dobro jer se vidi svaka brazda?
thumbs140.png

E, pa vidite gospodine ovo je takmičenje najboljih orača održanog u Kanadi ove godine i ovako izgleda kada prodju najbolji orači.
To Vam kažem tek onako da znate!
Najbolji ?? ako su najbolji onda nek im je na cast :) kod nas bar ovde na jugu jos nikog nisam video da tako ore, ali cisto iz radoznalosti pusti cu tri cetiri brazde i videcu sta je bolje....mada kazem njima svaka cast, kod nas na jugu obicno pocetnici oru na taj nacin, mozda smo mi na jugu ipak neznalice i jadnici i smesni.....nego dobro, covek osvojio prvo mesto ja mu cestitam, da ce bog da jos mnogooooo godina osvaja cestitke od srca :osmeh:
 
Na regentima saturn,pluto kako sam video ima vise tipova dasaka.Kod mog kolege su one malo vise savijene daske bez onih pera na kraju,a video sam u oglasima jedan saturn sa manje savijenim daskama i sa perima na kraju dasaka u cemu je razlika?
 
Oblik daske ovisi o vrsti tla koje se zaorava, za ilovaču i glinu su bolje duže i bolje uvinute daske jer ako je kratka daska onda ne preokrene dobro brazdu pa se ponekad vrati natrag. Za tlo koje se rasipava su dobre bilo kakve.
 
Nazad
Vrh