Redukovana obrada

A sta mislis?
Da li se pravim glup ili sam stvarno glup?

Pa po meni ono gore-praviš se glup.Zoves jednog ,drugog i treceg...ispitujes kao infobiro....onda ovde ponovo to isto pitaš omalavazavajuci predhodne sagovornike....i na kraju svega jos ti daješ odgovor na sopsetveno postavljeno pitanje.Zar ne primetiš da te ljudi izbegavaju i sprdaju se sa tobom?
 
Procitaj pitanje I daj odgovor. Ako mozes dati odgovor. Ako ne bolje cuti.
A to sto tebe nervira i iritira moje pisanje, nesto se bas ne opterecujem.
 
Nema potrebe za panikom trebalo je nesto uraditi dok je bilo suvo ali no [ko sto kaze Sale ratar]zima je nece rastiti ni korov ni samonikla psenica a kad bude moglo i sta bude moglo Manjevic ce to i raditi .Gledaj da izbegnes tanjiranje u prolece.

Sve ovisi kakvu zemlju čovjek ima... Kod mene proljetna sjetva ne može proći bez tanjurače. U biti može ako ima rotodrljača al nije to O što se traži. Kad se prođe tanjuračom, gornji sloj zemljišta se isuši i može se ići u razbacivanje umjetnog gnojiva i pripremu sjetvospremačem. Da bez tanjuranja razbacam gnojivo i prelazim sjetvospremačem takvu zemlju, valjci na sjetvospremaču se u 2 kruga oko njive napune zemljom.

Sve ovisi odakle ste i kakvu zemlju radite. Davati ovakve savjete uopćeno mislim da nije konstruktivno.
 
Da naravno da zavisi od zemlje,ali tanjiranje u prolece u vecini slucajeva ima za posledicu los sklop jer ako kisa nepadne a ti osusio vise od 10 cm dubine [verovatno i vise] onda imas prolecno oranje,ali ako je zemlja neka ilovaca pa mora onda mora pa sta Bog da. Ovo nisam ja izmislio tako su nas ucili u skoli sto moze da potvrdi clan kum,naime u srednjoj poljoprivrednoj u zrenjaninu smo imali profesoricu ratarstva koja nam je govorila da u prolece tanjiraju samo Melencani ,aludirajuci da su seljaci zaostali pa to rade. Nadam se da se kolege iz Melenaca nece naljutiti ja volim Melence i imam jako lepe uspomene odatle
 
Juce sam probao tanjirati I gruberisano I orano. Samo zbog probe gde se duze zadrzava vlaga.
Na orano sam mogao, a na gruberisano ne bas.
Na oranom pobelela zamlja, na gruberisanom ne.
Cisto da bi uporedili gde se vise zadrzava vlaga. Voleo bih cuti jos necije misljenje.
 
Tanjirao neke parloge, dobio skoro. I onda cisto probao.
Cisto da se opravdam.:haha:
 
Parloge tanjirao da bi mogao raditi dalju obradu.
A usput probao zbog poredjenja. Upitanju su bile parcele pod psenicom prosle godine.
 
Ne razumem... Jesu li bili parlozi koje si tanjirao, ili već orano i gruberisano?
 
Evo kako to danas izgleda, jesenas podriveno tuluziniste u januaru 1x spremljeno setvospremacem za 2 nedjele jos 1x i setva ������
 
Sta ces sada posejati? Suncokret?

Da suncokret ali je prereseno da se ne sprema po 2x i danas uradio jos jednu parcelu 1x i setva suncokreta za ovu godinu su te dve parcele bile za probu od sledece se sve podriva bez oranja inace za setvu suncokreta i soje ide 1 priprema i setva izbacujemo 2 pripremu
 
Moja zelena gnojidba koja je malcirana pa jedan dio orana a nakon kvara na plugu podrivana.
e3091352dd4765218f780e8b7fe06948.jpg
96286603a32bb738d5d28b58f40ae41f.jpg
cd185922da3e9d40d4a395cb10853773.jpg


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 
Tu kad bih pustio moju imt lulasicu,svaki par metara kubik zetvenih ostataka nagrabulja,jeb... ih ko ih izmisli djubre nevidjeno.
 
Nazad
Vrh