Redukovana obrada

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.605
A sta mislis?
Da li se pravim glup ili sam stvarno glup?
Pa po meni ono gore-praviš se glup.Zoves jednog ,drugog i treceg...ispitujes kao infobiro....onda ovde ponovo to isto pitaš omalavazavajuci predhodne sagovornike....i na kraju svega jos ti daješ odgovor na sopsetveno postavljeno pitanje.Zar ne primetiš da te ljudi izbegavaju i sprdaju se sa tobom?

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.394
Procitaj pitanje I daj odgovor. Ako mozes dati odgovor. Ako ne bolje cuti.
A to sto tebe nervira i iritira moje pisanje, nesto se bas ne opterecujem.

Bobo

Član
Učlanjen(a)
5 Dec 2008
Poruka
7.182
Nema potrebe za panikom trebalo je nesto uraditi dok je bilo suvo ali no [ko sto kaze Sale ratar]zima je nece rastiti ni korov ni samonikla psenica a kad bude moglo i sta bude moglo Manjevic ce to i raditi .Gledaj da izbegnes tanjiranje u prolece.
Sve ovisi kakvu zemlju čovjek ima... Kod mene proljetna sjetva ne može proći bez tanjurače. U biti može ako ima rotodrljača al nije to O što se traži. Kad se prođe tanjuračom, gornji sloj zemljišta se isuši i može se ići u razbacivanje umjetnog gnojiva i pripremu sjetvospremačem. Da bez tanjuranja razbacam gnojivo i prelazim sjetvospremačem takvu zemlju, valjci na sjetvospremaču se u 2 kruga oko njive napune zemljom.

Sve ovisi odakle ste i kakvu zemlju radite. Davati ovakve savjete uopćeno mislim da nije konstruktivno.

Učlanjen(a)
14 Nov 2017
Poruka
1.944
Da naravno da zavisi od zemlje,ali tanjiranje u prolece u vecini slucajeva ima za posledicu los sklop jer ako kisa nepadne a ti osusio vise od 10 cm dubine [verovatno i vise] onda imas prolecno oranje,ali ako je zemlja neka ilovaca pa mora onda mora pa sta Bog da. Ovo nisam ja izmislio tako su nas ucili u skoli sto moze da potvrdi clan kum,naime u srednjoj poljoprivrednoj u zrenjaninu smo imali profesoricu ratarstva koja nam je govorila da u prolece tanjiraju samo Melencani ,aludirajuci da su seljaci zaostali pa to rade. Nadam se da se kolege iz Melenaca nece naljutiti ja volim Melence i imam jako lepe uspomene odatle

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.394
Juce sam probao tanjirati I gruberisano I orano. Samo zbog probe gde se duze zadrzava vlaga.
Na orano sam mogao, a na gruberisano ne bas.
Na oranom pobelela zamlja, na gruberisanom ne.
Cisto da bi uporedili gde se vise zadrzava vlaga. Voleo bih cuti jos necije misljenje.

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.394
Tanjirao neke parloge, dobio skoro. I onda cisto probao.
Cisto da se opravdam.:haha:

Manjevic

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Maj 2011
Poruka
5.394
Parloge tanjirao da bi mogao raditi dalju obradu.
A usput probao zbog poredjenja. Upitanju su bile parcele pod psenicom prosle godine.

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.314
Ne razumem... Jesu li bili parlozi koje si tanjirao, ili već orano i gruberisano?

Učlanjen(a)
25 Feb 2016
Poruka
241
Evo kako to danas izgleda, jesenas podriveno tuluziniste u januaru 1x spremljeno setvospremacem za 2 nedjele jos 1x i setva ������

Misteraero

Član
Učlanjen(a)
1 Jul 2018
Poruka
33
Moja zelena gnojidba koja je malcirana pa jedan dio orana a nakon kvara na plugu podrivana.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Vrh