Recepture za spremanje koncentrata

Taj prodavac onda nema veze sa mozgom.On misli da je to superkoncetrat,a ne premix.Drugacije se koristi F 15.
Imas vec napisan recept sa F 15,par stranica unazad.
 
Milkivit Weaner 7.5 kg (28% proteina,6.1 lizina,2 metiona,3 Treonion,0.55 Triptofan)
Kukuruz 55.5
Jecam 22.0
S.sacma 15.0 Nikola, koliko ima proteina ovaj tvoj recept, po mojoj racunici 15,7%, zar to nije malo za prasad?

---------- Poruka napisana u 22:55 ---------- Prethodna poruka je at 22:54 ----------

Lepo ti je napisao da je F15 premiks.Znaci ide do kraja,samo otale komponente prilagodi starosti.
Ok, ali sam mislio da kao i kod drugih premixa i kod panto ima poseban za vecu kategoriju.
 
Nema,F 15 je za ceo ciklus tova.
Kopirao si recep za Milkivit premikse.Inbergov recept za prasad od 10-25 kg,recimo:
kukuruz 51
st. brasno 20
Sojina sacma 10
Sojin griz 15
premix F 15 04
 
E to uredu onda, ali kako za ceo tov, zar se sa staroscu ne smanjuju odredjene potrebe svinja, malo mi to nelogicno, ali ako tako kazes, ok onda.
 
Brale,vidis li da pise za prasad od 10-25 kg ?!? Kako rastu tako se menja udeo zitarica.Ja sa ovom recepturom hranim prasad do 35 kg,ne tovim.
 
Od 5. dana starosti : Panto Wean,po 1kg po prasetu.
Od 7-10kg: F 250-25 kg+kukuruz 75kg.
Od 10-15kg: kukuruz 50,st. brasno 15,sojina sacma 10,griz 15,Panto 10/35=10kg.
Od 15-25kg:kukuruz 51,st. brasno 20,Sojina sacma 10,Sojin griz 15,premix F 15=4 kg.
Ja licno dajem Wean po 1kg i odmah prelazim na F15.Ako pratis sve postupno neisplati se.
 
Sad gledam ovaj milkivitov premix za tov svinja TROUMIX TYP 210, od 35 do 115 kg. Pise da ima 8% lizina, 2% metionina i 2% treonina, ide ga 3kg na 100kg. Koliko ukupno ima onda proteina, ne pise? Zna li ko?
 
Sad gledam ovaj milkivitov premix za tov svinja TROUMIX TYP 210, od 35 do 115 kg. Pise da ima 8% lizina, 2% metionina i 2% treonina, ide ga 3kg na 100kg. Koliko ukupno ima onda proteina, ne pise? Zna li ko?
ma nema sta da pise koliko je proteina, pravi recepturu po tome sta ti pise na ambalazi i to ti je najbolji i najeftiniji nacin ako budes sam menjao nesto poremetices prirast i konverziju a za dati premiks receptura je sledeca
svinje ..35-70kg......... 70-115kg
kukuruz .....53........... 56,5
jecam .......20.............. 20
soj.sacma. 19........ 16
mekinje ......5.............. 5
typ 210.. 3 ..............2,5

ako ti nesto ne odgovara od hraniva tj. nesto nemas, nazovi generalnog distributera i reci sa kojim hranivima raspolazes i oni ce ti dati najoptimalniju recepturu.
bolje nego sam da nesto mesas napamet
 
Za koju kategoriju pise?Za malu prasad,jer ima mleka pa odatle vuce protein.Ima i u nekim od drugih proizvodjaca,isti razlog.
 
Jednopostotni su bez proteina,a u visepostotnim uglavnom bude.Zavisi od sastava.Petopostotni imaju obavezno.Pa zato i idu u vise procenata.Minerale i aminokiseline bi stale u jednu kilu.Neki 3% imaju u sebi DKF i,kredu itd,sto opet nema proteina,dok neki imaju i njih.Jedno je sigurno.To mora biti jasno naglaseno na deklaraciji i toga se treba pridrzavati.
 
Nazad
Vrh