Recepture za spremanje koncentrata

zorane koja je sorta svinja u pitanju inace sutra kupujem pigggy pa cu da probam
 
Pozdrav-
Evo pitanja pa molim polemiziranje o njemu,koliko i kakve hrane (kojeg sastava)(može i recepture), mora pojesti dnevno krmača koja doji 12 prasaca?
 
Za krmaču dojaru treba koncentrat sa 16% proteina po mogućnosti koristiti premix namenjen dojarama(sa povećanim mikro i makro elementima ,vitaminima i nije na odmet dodati neki antibiotik preventivno (prepolovljena doza))Prvih dana postepeno povećavati (prvi dan samo voda i tu dodati šećer 0.1 kg drugi dan početi dati koncentratom 0.5 kg + šećer i tako povećavati dozu do petog dana posle oduzeti šećer)posle petog dana ad libidum (po volji )koliko krmača može da pojede.
 
Napiši šta imaš od komponenti ili šta ima da se kupi kod tebe pa ćemo već na osnovu toga lakše napraviti recpturu ,ja inače koristim 16% koncentrat samo mesto premiksa za tov ubacujem premiks za k.d.
 
Imam tritikale, sačmu sojinu,kukuruz,mekinje, što još da uzmem.........Ma mogu ja kupiti Sano za dojilje, ali sam mislio ako tko zna nekakav jeftiniji mix.Inače prasce odgajamo prema Sanovim recepturama.Kod nas u županjskoj šećerani ima nekakav proteinski prah (kao dobar je u ishrani za stoku) (vjerovatno nekakav produkt pri proizvodnji šećera i nije nešto skupo), nismo nikada takvo nešto miješali niti znam u kojim klč.
 
vidio sam ono za taj proteinski prah, to je nekakav nektivni kvasac, nemam pojma, valjda nusproizvod pri pravljenju etilnog alkohola, haha bit će da sam ja to nešto krivo čuo-, a suhi rezanci od šećerne repe?? imaš li kakvo mišljenje o njima u ishrani krmača?
 
Evo da se i ja ubacim u ovu priču.
Taj kvasac iz šećerane sam ja svojevremno koristio u pravljenju hrane. To je suvi ostatak alkoholnog vrenja melase.
Kupovao sam u fabrici alkohola u Kovinu. To je bilo odmah pored tamošnje šećerane.
Nećeš ni malo pogrešiti ako to staviš u hranu, jer je to nosilac B grupe vitamina.
Ima oko 50% proteina.
Suvi rezanci uopšte nisu predviđeni za svinje nego za preživare.
 
Pozdrav-
Znači ipak se koristi,a u kojem postotku se miješa i kome se daje (prasci, tovljenici,krmače:haha:)
 
Da li neko koristi PATENT CO, u ishrani životinja i imali rezultate, pošto ga non stop reklamiraju na b92
 
@markob
Imao sam nekih tehn.poteškoća ali sad već funkcionišu stvari , sastavio sam recepturu na osnovu podataka što si dao znači ovo ti je jedna varijanta za dojare

Neaktivni kvasac 5kg
Sunc.sačma 33% 8kg
Soj.sačma 44% 7kg
Pšen.mekinje 6kg
Premix KD 3% 3kg(za krmače dojare 3% znači da je on već i tako upakovan i ide na 100kg)
Tritikale 25kg
Kukuruz 36kg
Ječam 10kg
Ukupno 100 kg cca 16.2%Proteina
 
Ljudi ja koristim BIOFAKTORY od krmaca do tova i nebih je menjao ni za sta,jes daje skupa al i vredi
 
Lacarac,isto misljenje delimo.koristim biofaktory u svim uzrastima i do sad nemam nikakvih problema
Kako ti pravis rop 10 za zalucene prasice ?
:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh