Recepture za spremanje koncentrata

pozzz svima.pocetnik sam i treba mi recept za tov svinja od 20 kg pa na dalje pozzz pomagaj te
 
pozdrav svima zivim u centralnoj Srbiji i nisam cuo da iko ima ove psenicne klice moze li neko da mi priblizno objasni kako mogu da dodjem do njih u nemackoj ih koristeu resenjima za krmace zbog sadrzaja e vitamina unapred zahvalan ZEX
 
Pozdrav od jednog novog clana,vec duze vreme pratim ovaj sajt i zaista je dobar,pa sam se odlucio uclaniti...i da vas preticem,predstavio sam se u clanovima foruma :D .Elem zasto pisem tu:nisam siguram da psenicna klica je zapravo griz,ako pogledate sliku (nadam se da cu znati okaciti) gde pise embryo,to je to klica,a nisam siguran da griz je vadjen od toga.Jos samo nesto:sastav psenicne klice iz Sencanskog mlina po etiketi:pepeo max 5%,vlaga max 13%,protein min 20%,celuloz max 4%,mast min 7%.Pitanje za caspera:nije li malo puno udeo 15 kg kvasca-u tom smislu da sam ja citao negde da moze ici max 5% u smesu?!.Nadam se da su vam informacije korisne i izvinite sto sam ovako i izduzio!
10ehfdw.jpg
 
Ni meni nije jasan ovaj pojam Žitna klica kod nas u mlinovima ima samo stočno brašno!!
Jel ta klica dobijena kao nus proizvod u proizvodnji brašna? Mene u mlinu gledali belo ko brašno kad sam pitao.Mada je moguće da je neka novija tehnologija u pitanju :sta:
 
talianu-u puuuuno mlina kod nas se NE vadi klica iz zrna,pa zato su te tako gledali ::namigivanje:: u Senti eto vidis vadi se-pre 10 godina sam radio u jednom malom mlinu i naprimer ni mi nismo vadili....
 
:bravo: :bravo: I kod nas u mlinu se odavno prodaje zitna klica, pakovanja su bila po 25 kilograma. Nasi su opstinari zatvorili mlin, neznam zasto, iako je imao kvalitetne proizvode?
 
jos kao mali deda kad me vodio u mlin na usluznu meljavu uvek nam uzimao griz, a majka mi pricala da nam davala mleko sa grizom na cuclu da pijemo kad nisu mogli da nabave plazmu. Konstatujem da je u nasoj provinciji min pre 25god vadili griz :ppozdrav:
 
rale ma taj griz koji smo mi koristili ima mnogovecu cenu nego 9 din po kg reci mi dali se MILI MLIN Nalazi u tvojoj okolini
 
Evo nešto što sam našao u literaturi iz srednje škole neću da citiram nego ukratko da objasnim
Zrno pšenice se sastoji iz omotača 15,5%,klice 3,2 % i endosperma 81,3 %. U tehnologiji zrno se drobi tako da klica i omotač dođu kao listići i oni se odvajaju prosejavanjem kroz razna sita.Što se tehnologije tiče verovatno mlinovi sa malo zastarelom teh. to sve zajedno pakuju pod nazivom "stočno brašno" (kakav je slučaj kod mene) ,dok ovi sa modernijom teh. odvajaju klicu od omotača pa tako dobijaju i pšenične klice i pšenični griz.
A što se cene tiče kod mene je stočno brašno oko 880 ili u paritetu za pšenicu 1kg pš.-1,2 kg sb.
Još da napomenem ima 17% proteina!
 
zex vicius je napisao(la):
rale ma taj griz koji smo mi koristili ima mnogovecu cenu nego 9 din po kg reci mi dali se MILI MLIN Nalazi u tvojoj okolini
relativno blizu 28km
Post je spojen: [time]1264939639[/time]
_________________________________________________
imam broj ako ti treba ( direktorkin )
 
Evo moje recepture od 20-105kg.
-44kg.kukuruz
-15kg.tritikal
-15kg.ječam
-20kg.sojin griz
-3kg.mekinje
-3kg.premiks(milkivit)
kada svinje dostignu kilažu oko 50kg.smanjujem sojin griz na 17kg. i izbacujem mekinje
tih 6kg.dodam kukuruz
 
Odlično,milkivit mi se pokazao kao naj bolji premiks.
A,što se tiče sojinog griza,ove godine sam klao 6 komada 135,140,151,152,152,156kg.
i imao sam dve oranije masti,tako da priča, da sojin griz nabija masnoću ne pije vodu.
 
Nazad
Vrh