Recepture za spremanje koncentrata

Dobra je kombinacija kad se ima ječma i pšenice a manjak kukuruza. Može kukuruz potpuno da se izbaci. Ječam-pšenica, 3:1 i smanji se procenat sojinih proizvoda za 5-8%
 
Sta god nadjes ima masti u sebi i zadovoljava sa proteinima ,,
imao sam problem krmace mi kaliraju u 3-4 nedelji sad doiljama dajem po 14 kg sojine pogace,25kg brasna,3kg premiks,62 kukuruz. ali su mi rekli kad su suprasne dosta im je 2-3kg konc.ja im dam i po 4 ali mi se cini da bi jos jele.

- - - - - - - - - -

za suprasne pravim sa 10kg sojine pog.
 
Pa htele bi one ali ti ne smeš da im dopustiš da se utove. Teže se prase, povećavaš rizik oštećenja nogu u punoj suprasnosti, komplikacije pri prašenju... Šta ti vredi krmača koja u zadnjem periodu suprasnosti zbog svoje težine povredi noge. Ima tri recepture za krmače. Ona za period suprasnosti. Za period dojenja. Treća za period od odvajanje prasadi pa do sledećeg estrusa i oplodnje. Taj treći i najkraći period ti je jedino moguće vreme kada ti nju možeš da dobro uhraniš i "popraviš" tzv flašing.
 
Pa htele bi one ali ti ne smeš da im dopustiš da se utove. Teže se prase, povećavaš rizik oštećenja nogu u punoj suprasnosti, komplikacije pri prašenju... Šta ti vredi krmača koja u zadnjem periodu suprasnosti zbog svoje težine povredi noge. Ima tri recepture za krmače. Ona za period suprasnosti. Za period dojenja. Treća za period od odvajanje prasadi pa do sledećeg estrusa i oplodnje. Taj treći i najkraći period ti je jedino moguće vreme kada ti nju možeš da dobro uhraniš i "popraviš" tzv flašing.
jedna krmaca jede dobrolepo izgleda ali kad prodje tri nedelje dojenja prestane da jede i onda kalira.

- - - - - - - - - -

jedna mlada krmacica se sad oprasila 13 komada,za prvi put odlicno
 
Uzeo sam prasice 6 tjedana stari, mijesam im sano pigi 25% i 75% žitarice. zanima me koliko da im dajem po danu hrane po prasicu?
 
Da.. u pravu si!, Logicno sam razmisljao da mu je problem zalucenje, jer pojedini zalucuju u 6-u nedelju. Hteo bih da dodam, da se retko odlucujem da hranim po volji, nego da uvek pratim da bude u tom optimu oko 5% T.M. Svinja je to, nezna koliko joj je dosta i onda bude problema.
 
Imam problem. Tovljenici sada imaju oko 60 kg, inace su i do sad slabo jeli trebali su vec imati 110 kg ali do sad su jeli. Od pre 10-tak problemi sa ishranom, hranilice punE oni nece da jedu. Promenim koncentrat jedu 2 dana pa opet nece, dodajem stimulan opet im zanimljivo dan dva pa onda opet slabo jedu, ne znamo vise sta da radimo.
 
Pravili smo sami koncentrat, pa sad da ne nabrajam sve sastajoke (izmedju ostalog i fabricki koncentrat koji se ubacivao).
 
Pravili smo sami koncentrat, pa sad da ne nabrajam sve sastajoke (izmedju ostalog i fabricki koncentrat koji se ubacivao).
Probaj da ubacis malo so u koncentrat,a bilo bi dobro ako imas malo deteline ili duleka,tikvi.....ja sam imao isti problem i kada sam primenio ovu taktiku krenuli su opet da jedu normalno
 
Dajem im budeve, oko toga da se poubijaju sad. Da, to je pocelo od kad je novi kukuruz stigao, ali nisu naglo presli na njega vec postepeno. Izbaceni su pokvareni klipovi, kukuruz stoji vec mesec dana u cardaku. :sta:
 
Prikoci ti malo sa tim dulecima i bundevama, svince kada oseti slast zelenog zaboravlja na koncentrat i raste dlaka a bome i njuska :sta:. Moze po malo i to kada su se najeli koncentrata .
 
Prikoci ti malo sa tim dulecima i bundevama, svince kada oseti slast zelenog zaboravlja na koncentrat i raste dlaka a bome i njuska :sta:. Moze po malo i to kada su se najeli koncentrata .
dali da dajem krmacama detelinu pored koncentrata? jedan kolega me ubedio da je izbacim ali sad nemam nikakve zarade,pojedu 4 do 5kg konc, a kad doje i po 10kg
 
Dajem im budeve, oko toga da se poubijaju sad. Da, to je pocelo od kad je novi kukuruz stigao, ali nisu naglo presli na njega vec postepeno. Izbaceni su pokvareni klipovi, kukuruz stoji vec mesec dana u cardaku. :sta:
U selu se mnogi zale razlog NEUKUSAN kukurz promenu kuk. stanje normalno, neko cak pored svog kukuruza pozajmljuje ili kupuje za ishranu, probaj ako do sad vec probao , mozda ce biti rezultata.
 
Nazad
Vrh