Recepti kulena, kobasice, švargle...

Realno hleb treba skroz izbaciti iz ishrane jer nema nista hranljivo niti vitamine vise spada u neku naviku...kuvani krompir ili integralni pirinadz su daleko bolja opcija kao kompeksni ugljeni hidrati.
 
Lepo.Meso skoro i da ne jede a ljutu papriku samo što ne stavlja u kafu umesto šećera.Jednom smo pekli roštilj i nabacili nekoliko paprika Somborki na žicu.Oljuštim jednu pečenu a ruke bride i peku kao da sam ih gurnuo u vatru.Ništa to njemu nije smetalo,pojeo ih u slast bez hleba niti bilo čega kao meze.Evo i sad se naježim kad se samo setim.
u Somboru ta paprika nepostoji,izvikano ime
mi kupujemo Bezdansku ljutu :haha:
 
Mozda ali iovako poceli da nas osvajaju...:osmeh: taman da mandzamo pirinadz i onu zivu pokvarenu ribu da se prilagodimo toku reci...
 
Komsija gaji neke papričice na terasi, zaludjuj se time ima nekih 300 cuda, dao mi da probam neku kao najljucu na svetu, kad nisam tad umro, necu nikad.Jos posle kaze to se gricne samo malo.
 
Zagrizao sam kao obicnu papricicu jer rekoh koliko moze da bude ljuto :haha: kad ono,ne znam za sta ce im ono jer ne da nije jestivo :osmeh:

Ali dobro je za zenu, smejala se ona dok sam se zlopatio, pa mi ne bude tesko da namazem jednu negro bombonu i gledam kako i ona pati :osmeh:
 
I ja kao Matic nestrpljiv skinem jedan za probu dok sam vakumirao cajnu :osmeh: treba mu jos 2-3 nedelje promaje pa vakumiranje.
Paprika je Glozanska i jako sam zadovoljan ljutinom i igledom, ovde je 0,8% i lepo je pikantna, imam jednu meru sa 1% za one malo zesve momke :osmeh:
Na decu nisam obracao paznju jer imaju cajne na volju, ovo mora kako bog zapoveda a zapoveda da bude ljuto!
wbMAUzP.jpg

e0H76NU.jpg
 
Komsija gaji neke papričice na terasi, zaludjuj se time ima nekih 300 cuda, dao mi da probam neku kao najljucu na svetu, kad nisam tad umro, necu nikad.Jos posle kaze to se gricne samo malo.

Xi xi xi , sad me podseti . U nekom Meksickom restoranu ( BG ) probam ja tako CHILI-sos sa tinkturom belog luka .

I to samo nabodem vrh viljuske i spustim na jezik . Imao sam utisak da sam probo jezik koliko pece .

( a lepo nam konobar rekao da pazimo jer je ljuto )

Jbte ko to i zasto jede onoliko ljuto ?
 
Poslednja izmena:
Pozitivna stavka je koliko bi ti ta papricica trajala...gricnes malo pa se za----- pa neki dan posle opet prodjes i vidis stoji papricica pa opet gricnes:osmeh:
 
Koliko je velika ?

Sta je ovo pored nje , upaljac ?

p.s sada nadjoh , jeste KAROLINA RIPER ( najljuca papricica na svetu ,bar prema ovom videu )


kako je dosao do semena ?
 
Poslednja izmena:
jeste bic upaljac.dovoljno je zarezati nozem,iu noz umociti u supu i ljuta je da ne moze da se jede,kad je preseces,,ne znam kako da opisem,ali,u vazduhu se oseti ljutina,neverovatno...ne znam gde je nabavio ali ima i sad posejanu,
 
Koliko se stotina GMO soje poseje po Srbiji, koliko se uveze neregistrovanih sorata raznih ratarskih kultura.
Al poznajuci nase zakone i sprovodioce pre ce stradati neko zbog 1 ljute papricice, nego svi ostali prevaranti zadjedno.
 
Nazad
Vrh