Recepti kulena, kobasice, švargle...

Sad se najviše radujem friskoj kobasici nju bi mogao svaki dan blago zacinjeno pecena na vodi i malo masti pa jos kad se ohladi sutra dan turim u leba sve sa masti sad mi voda ide na usta a ovu suvu ne mogu ni da pogledam
 
Stanje?
e33162dc21f8aaeb7d5dc11625bc6e72.jpg
0128048162872ab816860dc3c1521282.jpg
f5c955ac84f80a3de63ab68e8f1b976d.jpg


Poslano sa mog 2109119DG koristeći Tapatalk
 
Kobaje izvakumiro. Suvo ko barut. Kulen fi 45 isto suv. Bojim se da ovi deblji nece biti auvi iznutra a da ce dobiti prsten.
Promaja je umerena al je vazduh suv.
Nekako se sve brzo osusili. Jel takva situacija i kod ostalih?
 
Kod mene sve suvo, htedoh kulen da skinem pre dve nedelje (fi55) i zajebah se sto nisam… sad je kao kamen, mora Mesoreznica da radi ali je ukus odličan… sve je suvo brze nego pre…

Pogoduje kad udari mraz noću pa otpusti danju, to takodje lepo dehidrira meso (nemam pouzdan izvor iz knjige, ovo je čisto empirijski)…

Biće slika kad nasečem….


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene kuleni vise na tavanu. Davno ih tamanimo, ali nisu ni blizu suvi kako treba da budu. Još mesec dana treba do savršene zrelosti.
Kobasice su davna prošlost, samo čajne su ostale. Samleveno sitno pa bile baš, baš mekane, doduše nisam davno proveravao.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Iseckana tvrda masnoća na kockice i ubačena prilikom mešanja.
Odprilike 1 šaka na 10 kg. mesa.
 
Opet ide toplo vreme bez minusa.
Mislim da cu kulen da skidam iz kotarke, počeće da kaplju.
Samo ne znam da ih vratim još malo u pušnicu ili odmah u vakuum?
 
Kulene u lati vakumirao i sve slozio u zamrzivac. Pocinje toplo, ne bih da nesto uzegne...



Sve u svemu, zadovoljan sam. Paprika mi nije ljuta dovoljno. Uzeo od Jovanovica iz lokosnice. Ali kaze da ima za sledecu godinu ekstremno ljutu, tako da to ce se popraviti.
 
Nazad
Vrh