Razrivač (Gruber)

Odg: Gruber

Dovoljno je u Google upisati grubber i pogledati slike koje dobijes, i zatim upisati stubble cultivator...

Puno jednakih strojeva ces dobiti na slikama. Jedan od njih je kverneland CLC i sad ti meni reci da to nije gruber i onda vise nemamo sto pricati u ovoj temi.
 
Odg: Gruber

Lepo odradjeno. Kakve su ti to lampe na blatobranima video sam da imas takve i na volvu? Inace i muzika je extra :D
 
Odg: Gruber

pa nalepi se ali i spadne ako nece hidraulika odlepi to


lampica sija ali neznam zasto :sta:
 
Odg: Gruber

Sta mislite o ovakvom gruberu? :ppozdrav:
2q80d28.jpg

rr6zyw.jpg
 
Odg: Gruber

bogme treba tu jaka snaga...rekao bi oko 110-150 ks...nekako mi se cini da je to podrivač sa lastavicama...posto ima samo pet radna tijela i ima preširok razmak od do radnih tijela tako da nebi pokrivalo cijelu površinu rada...a mozda se i varam.. :sta:
 
Odg: Gruber

Mislim da je to sirina 2,2 m a sad kolka treba snaga zavisi od toga na kolku dubinu se radi, za ugarenje 10-15 cm mislim da bi bilo dosta 90-100 ks a za dublju obradu bi trebalo dosta vise...
Inace to cudo novo kosta 3381 E. :ppozdrav:
 
Odg: Gruber

a kolika mu je maksimalna dubina ? za tu dubinu 10-15 cm... mislim da bi bio dovoljno od 75-100 ks..sve zavisi o zemlji...ja sam sa rusem 892 vukao 2.20 9 radni tijela na dubini od 17-20 isao sam oko 7.5 km/h bez prednje vuče...ali opet ono čudo ima lastavice pa je to za težje vuči...inace nije puno novaca za taj stroj...jer je tamo vec oni tanjuri i valjak..i jos opruge...
 
Odg: Gruber

U pivnicama ima jedan covek Vogel&noot gruber sirine 3 m vrlo slican ovome i vuce ga sa case-on 155, ali oni to vuku na dubinu 30 cm a tu je otpor jako velik. Mislim da na dubinu od 30 cm treba skidati one lastavice ili krila da bi islo lakse...
 
Odg: Gruber

imam slican gruber sa 11 radni tijela i ima paker valjke iza pod kutem od cca45 stupnjeva i recimo kad radim za sijetvu po sojistu prodzem jedan puta sa njim i poslije poravnam sa teskom zubom i sij pšenicu, radim vec par godina tako i nisam vidio nista lose u tome, inace sam ga vukao na dubini cca 20 cm sa fendtom 309 sad ga vucem sa klasom 102 ps ista dubina samo idem brze i ja sam primjetio da cim ides brze bolje radi i bolje valjci ravnaju, idem 10-11 km na sat.... sa fendtom malo sporije zato sto je slabiji naravno cca 9 km na sat....
 
Odg: Gruber

imam slika dosta ali nazalost u starom telefonu a taj mi je neki dan dok sam cistio snjeg pao u valjda naj vecu vodu i popizdio sam odneo sam ga na popravak ali veli mi tip da naj vijerojatnije nema od njega nista a tam imam slika i od koje kakvi inovacija i od rada u polju tak da mi je strasno zao sto nemogu staviti niti jednu na forum, NAZALOST........... REKAO SAM DA CU DATI KOLIKO TRAZI SAM DA GA POPRAVI E SAD BUDEM VIDIO KAD CE TO BITI I DALI CE.........
 
Nazad
Vrh