Ravnanje puteva

Svuda su ljudi alavi.Može to da se reši i suzbije uspešno.U ataru Sombora na primer strogo vode računa i još strožije proveravaju i kažnjavaju, drugačije ne može.
 
Kod nas je polukatastrofa sa putevima, al kakvi su nam ljudi dobri su nam putevi.
Ja kad naidjem na takve gomile na putu iste vratim tom gazdi u njivu , opet ostavim na gomili a onima što plugom zaderu uvratine kad imam priliku isto malo ukoso prošaram njivu neka i on odskoči koji put da zna kako je drugima koi idu dalje od njegove njive i moraju preći preko tih neravnina . Pa ko se ljuti štaću mu ja neka se nauči da pusti jednom više popreko i da ranije podigne i malo kasnije pusti plug makar i on bio sa pet ili šest glava.
 
I ja bi rado ravnao puteve ali gde najvise treba raditi izgledaju ovako:

danasnja slika:


DIbWOgb.jpg
Da voda ode što pre, podrivač i na 40-50cm podriti za 1- 2 dana nigde vode u tragovima.
 
Ovo sa kembridzom na kraju je super.

Sa sinovcem dodali u nedelju jos koji kilometar, bilo i stete al sreca krajnji pa smo ga brzo demontirali. Negde sam ga opaucio, neki skriveni kamen koji se nije video.
Garant si našao neki karov u sred' lenije pošto ima pametnih koji stavljaju tako obeležja da ih ne izoru. Ja sam grtalicom tako natrčao na 3 cevi u sred puta na razmacima po 2 jutra.
 
Тачно тамо где је геометар ставио тачку сам посадио камен. Е онда су паметни тањирали и извадили га. Понављам да није заабоден у пут већ у њиву. И тако на 3 њиве. И шта је решење? Сваке године да се мери?
 
Nazad
Vrh