Rasprava o kardanskom izvodu

ognjen74 je napisao(la):
vidim da je danas bilo reci o brzini okretanja kardana .
ja imam imt 565 sa reduktorom nazad i ove godine sam ubacio novi par zupcanika pa sad sa 1000 obrtaja motora dobijam 470 kardana .sa starim parom zubcanika sam morao da imam 2250 o/mot da bi dobio 560 kardana .
sad sejem i presujem sa 1100 o/mot

kod 539 nema taj reduktor i on sa 1685 o/mot dobija 540 kardana

560 pri 2250 okretaja motora ima 540 okretaja kardana

539 ima pri 1500 okretaja 540 okretaja kardana, pri 2250 ima 720 okretaja

na 560 se izbaci reduktor i stavi se osovina kardana s 558 i imas kardan identican kao na 540, 558, 539 i njima slicnima...

Dakle na 1500 okretaja 540 kardana, a na 2250 720 okretaja. 1000 okretaja kardana na 560 dobijes kad izmjenjas neke zupcanike u onom reduktoru, al jos nisam upoznao covjeka kojem treba 1000 okretaja na 60ks traktoru.
 
meni je delovalo komplikovano da stavljam osovinu kardana kao na 558 i 539 direktno .
plus sto se menja kuciste kardana , lezajevi, caure itd. samo menjanje je komplikovanije. kod ovog sto sam ja uradio duze je trajalo ispustanje ulja nego sama zamena. pre same zamene sam se konsultovao sa raznim majstorima koji su ma samo bledo gledali. postavio sam i ovde pitanje vezano za to ali bez odgovra tema imt traktori. :sta:
p.s "bobo" za sve sto si rekao si upravu ::svaka cast::
" kloki " skines kuciste izbacis stari sklop ubacis nov vracas stari lezaj ,kuciste i to je cela mudrost :cao:
jedina mana je da kod naglog pritiska na gas ne rasturim masinu sa kojom radim :sta: ince traktor radi takoreci na ler
 
ognjen74 je napisao(la):
meni je delovalo komplikovano da stavljam osovinu kardana kao na 558 i 539 direktno .
plus sto se menja kuciste kardana , lezajevi, caure itd. samo menjanje je komplikovanije. kod ovog stosam ja uradio duze je trajalo ispustanje ulja nego sama zamena. pre same zamene sam se konsultovao sa raznim majstorima koji su ma samo bledo gledali. postavio sam i ovde pitanje vezano za to ali bez odgovra tema imt traktori. :sta:
p.s "bobo" za sve sto si rekao si upravu ::svaka cast::
" kloki " skines kuciste izbacis stari sklop ubacis nov vracas stari lezaj ,kuciste i to je cela mudrost :cao:
jedina mana je da kod naglog pritiska na gas ne rasturim masinu sa kojom radim :sta: ince traktor radi takoreci na ler

na koliko si namestio 720 ili1000
 
ja sam uzeo sklop za 1000 tj 790 o/kar na 1685 motora
sad sam zvao prodaje se za 11650 sklop
inace interesuje me dali je neko prerađivao na 720 i koliko je to ::novac::
 
Ja sam prošle godine na 577 ubacio umesto zupčanika u reduktoru osovinu "direktno" (nova 5300 din) i sad imam 720 o/min na 2000 obrtaja motora inače fabrička verzija je 540 - 2000 a postoji i opcija 1000 - 2000
 
pretpostavljam da nisi kupio samo osovinu nego si morao uzeti jos neke delove :sta:
interesuje me koliko je zamena komplikovana ? pretpostavljam da si skidao plocu hidraulike
 
Samo osovinu i ležaj,zato što ta osovna ide direktno a ne iz dva dela kao fabrička.Skidao sam poklopac hidraulike jer mora da se izvadi štifna koja drži kraj osovine
 
momci imam jedno pitanje , da li imate broj telefona od tih sto proizvode te osovine i u kakvom su kvalitetu? sta sve treba da se odradi da bi se zamenio taj kardan ?

kod mog ujaka na 560 je kardan prespor za ono sta mu treba , pa bi da ga ubrza.
 
Kod starih serija Poput 577,579, 585 izlazno vratilo je direktno pa je samim tim i brže iako ima produženo kućište dok kod novijuh je ono dvodelno i sporije je.
 
Ajde mala pomoć ako može, kupio sam tarup polovan koji ima izvod kardana onaj glatki sa kajlom a imam nov kardan koji mi ide od traktora onaj sa žljebovima, kako najjednostavnije da to prevaziđem. Jel postoji neki nastavak koji bi se stavio na onaj glatki izvod. Hvala.
 
Treba da rastaviš krst kardana, i skineš viljušku, kupiš odgovarajuću viljušku i nju namontiraš umesto ove što si skinuo!
 
Nazad
Vrh