Rasipači mineralnog đubriva

@bukur Nisam dobio nikakvo uputstvo mada ima na Amazoneovom sajtu uputstvo kako nastelovati rad rasipaca prema tipu djubriva,normi djubrenja i brzini kretanja.Mada vise bi mi znacilo ako bilo ko ima iskustva i radio je sa ovakvim rasipacem da mi kaze,kako ga je podesavao,(kolicina, visina nosenja,brzina kretanja,kakav je radni zahvat imao)

Clan @nikola ilic je na par strana unzada okacio tabele podesavanja rasipaca prema tipu djubriva ali nisam siguran da one odgovaraju bas za ove nase skale. A nasao sam na netu neko uputstvo, doduse na francuskom za podesavanje.Zato licno iskustvo ko ima znacilo bi mi da cujem.

Kish R. odlicno odradjen posao!
 
Narode, trebao bih ovih dana ici gledati jedan rasipac s klatecom cjevi i posto se nisam s njima puno susretao, molim vas da mi ukratko opisete na sto treba posebno obratiti pozornost.

Gdje smije biti lufta, gdje ne smije.

Znam da treba gledati koliko je cjev pojedena sa strane i da ima onu plastiku iza za finije razbacivanje. Kos ima od plastike a ne onaj hrapavi (ja plastici dajem prednost) i ima povisenje na sebi ono nisko sto je uvrnuto prema unutra, sto mi takodjer pase da se ne prosipa gnojivo. Receno mi je da se na nekima da podesavati sirina razbacivanja a na nekima ne i da su ti fiksni na 12m a meni treba 10m zbog prskalice. Kako da razlikujem fiksni od podesavajuceg?

Cjena je mislim oko 400-450€ i kako mi se cini da je u dosta dobrom stanju. Mislim da ima i kardan na sebi, to mi nije bitno, ali nije ni lose...
 
Da bi imao stelucuje razbacivanje,moras imati ovakav "suriken".

photo0250.jpg


Na tom "surikenu" dodje specijalan kljuc sa kojim odredjivas 9~14m.
Na rasipacu,ne bi smelo da bude nista lufta,nikakvog.Ali nije lose ih prekontrolisati i po potrebi promeniti kuglicne lezajeve.
Svi su standardnih mera.
3*6206
1*6205
1*6009
1*6010
1*1205
Ako te nesto interesuje,slobodno pitaj,skoro sam ih doktorirao!
 
Hvala Roberte na ovoj slici i na popisu lezajeva!

Kad budem isao, poslikat cu ga sa svih strana pa postaviti slike da vidim sta vi mislite i tako cu se lakse i odluciti da li da ga kupim ili ne. vec sam suradjivao s tim trgovcem, tako da mislim da cemo se brzo dogovoriti ako dodje do kupovine.
 
fotografija0101.jpg
[/IMG]Danas sam se malo šunjao po gradu i naletim na ovaj rasipač..........
fotografija0100.jpg
[/IMG]
 
Danas sam u prolazu iskočio iz auta i uslikao 3 puta. Sutra idem da preuzmem raonike u tu radnju pa ako vas zanima još neki detalj slobodno recite pa ću malo da "blicnem" :osmeh:
 
Ti točkovi su samo za premeštanje. Imam takav samo crveni, to je neka kooperacija pa ih ima u više boja.
 
@mims, kakav je rasipač, jel valja? Bio je prošle godine na sajmu, izgleda kao dobra kopija amazone, e sad kakav je kvalitet i prciznost?
 
Za sada valja, jako je precizan a za kvalitet ćemo da vidimo, radio je samo jednu sezonu i to bez problema. To su ti sa sajma.
 
Nazad
Vrh