Rasipači mineralnog đubriva

moj rasipac kupljen kod corica,placen 2800e sa kardanom ima hidro zatvaranje i posebno se otvara jedna a posebno druga strana,zapremina 2000l...
dsc00980y.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc00981cm.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Slavko, da te dobro služi. Ja sam isto planirao na leto da pazarim, ali sad sam se zamislio, moraću da požurim sa porudžbinom, kako bi stigao za jesen. Da neznaš cenu za povišenja?
 
Momci, samo da javim da sam danas isao gledati onaj rasipac o kojem sam pisao i ispada da je to rasipac 900litara i puno mi je prevelik... S ceste se cinio puno manji, ali kad sam dosao kod covjeka u dvoriste, to je ogromno...

Okrenuo se i otisao :( Vise srece drugi put.
 
Momci, samo da javim da sam danas isao gledati onaj rasipac o kojem sam pisao i ispada da je to rasipac 900litara i puno mi je prevelik... S ceste se cinio puno manji, ali kad sam dosao kod covjeka u dvoriste, to je ogromno...

Okrenuo se i otisao :( Vise srece drugi put.
Za 400~450e?
 
BOBO jesi gledo na svom rasipaču položaj lopatica pričali smo jednom kako trebaju stajati da bi bacao u obije strane isto ti reče pogledati pa pisati.De piši sjetva je blizu

---------- Poruka napisana u 17:57 ---------- Prethodna poruka je at 17:54 ----------

Nema potrebe da ga menjaš.Nema šanse da idealno baca ali se može naštelovati da razlika bude bez značaja.Nemoj nikad ručice otvarati isto već ga tu probaj štelovati.Ne znam kako ti stoje rupe na rasipaču da bih ti pomogao?
rupe su do traktora na sredini prečnika ja mislim 30mm nemogu slikati pun je zobi.
 
Kiss: Nije, kaze 850€ da je cjena... Imo je jedan prosle godine kao ovaj sa slike i njega je dao za 400€ i znam i kod koga je otisao i covjek je super zadovoljan. I ne, ne pricam o rasipacu s oglasa. Ovaj je u mom kraju usput mi je do sela i iz auta sam vidio rasipac, pa reko ajd da se skrenem, kad ono ogromno cudo i mislim da ga po mojim brdima ne moze nositi ni jedan moj traktor, a pogotovo sto je cjena "dobra". Do ovog u Strizivojni (rasipac s oglasa) se imam voziti sat vremana a covjek ima jako malo dobrih strojeva. Vecina prijatelja i poznanika koji su tamo bili su rekli jednom rjecju OTPAD. ja nisam nikad bio, pa ne znam iz prve ruke nista, tako da sumnjem i u ispravnost ovog rasipaca s oglasa. Svidja mi se i rasipac i cjena i mogucnost kompenzacije. mozda se i tamo zaletim.

Miroslav: Gledam rasipac koji treba nositi iskljucivo 539, posto on nosi i prskalicu a 549 je rasiren, pa da ne pravim tragove kroz zito kao da je tenk prosao. 549 je nezgodan za te poslove, posto su mu podizne poluge dulje nego na 539, pa se treba dosta iza nagnuti da otvoris prskalicu ili rasipac, a druga stvar je njegova nizina radi prednjeg pogona, pa bi valjao dosta pred sobom...

Prnjavor: jaooo, totalno sam na to zaboravio. dva dana sam bio sad za redom na selu i orao i nikako da se sjetim te lopatice pogledati... Izvini, bit ce prvom prilikom.
 
Ja sam imao neki IMT kome su rupe bile sa vratancima sa strane i stajali su simetrično postavljeni u odnosu na kačenje traktora tj. toplinger je dolazio tačno na pola u pravcu gledano na dole prema tim otvorima.Nikad nije mogao da baca ravnomerno.Megametal nema simetrično postavljene otvore već nekako iskošene ako bi gledao pravac toplinga prema dole.Mnogo ravnomernije baca ali opet treba jednu ručku manje otvoriti od druge-ali vrlo malo.Znači u pravcu vožnje traktora levu rupu(gledano od nazad ka napred) treba samo malo pritvoriti i razbacivanje se našteluje da bude potpuno ravnomerno.
 
Na megametalu i slicnim rasipacima je lijeva rucka zatvaranje i otvaranje desne strane i obrnuto. Na koju god stranu baca vise ili manje, suprotnu rucku stelate i to je sve. Ja sam se proslog proljeca igrao sa razmjestajem lopatica po rupama i dobio sam ga da za isti polozaj obje rucke baca "zadovoljavajuce" ravnomjerno na obje strane. Ima 6 lopatica i svaka druga je u srednjoj rupi, a ostale tri su u jednoj od krajnjih rupa i radi onako, solidno. U svakom slucaju puno blje nego kad je svih 6 lopatica bilo u srednjim rupama na tanjuru.

kazem, nikako da se setim pogledati razmjestaj lopatica pa da postavim ovdje, pa da i vi sami probate tako. Mnogima je lakse da ga "nadu" na polozaju rucki i tako teraju, ali mislim da je moje rjesenje ipak bolje.
 
Napisao sam vec iznad ispriku kolegi "prnjavor" da sam zaboravio to poslikati, a obecao sam jos prije par tjedana to poslikati i totalno zaboravio... Bit ce prvom prilikom kad odem na selo, uslikat cu tanjur i polozaj lopatica.
 
ima logike ovo o ručkama da nema nebi bile dvije nego bi sve išlo na jednu.Znači kod mene baca više u desno(gledajući sa zada u smijeru kretanja)znači ja bi lijevu ručku tj.rupu trebao malo zatvoriti a lopatice su vjerovatno za širinu bacanja šteluje ugao.Bilo je uputstvo ali na talijanskom a tad nije bilo kkompjutera i prevodioca a kniga bog zna gdje je.Jesam li dobro skonto
 
Nazad
Vrh