Rasipači mineralnog đubriva

@Matic
to si u pravu za Rauch,licno sam prisustvao kad je peskaren jedan rasipac Rauch ,nije nesto da kazes bio rdjav vise boja izbledela,otislo je jako puno peska dok je samo kos odradjen jednostavno tesko skida farbu,jako dobro ofarbano plus dobro zapecena farba.
 
Imao sam Amazone, kolega sad ima novi i već nakon dvije godine hrđa. To im je mana. Ja isto dvije godine Rauch i za sada ništa, inače Rauch daje 7 godina garanciju na farbu.
 
Znaci ni Amazone nije kao sto je nekada bio. Moj ZA-U posle 25 i kusur godina je super kada vidim do novi posle 2godine vec fasuju.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
U tom procesu proizvodnje je nemoguće da dodje do rdjanja i otpadanja farbe sa Amazone rasipača.Video sam kako se to u fabrici radi i kako se posle kontroliše ali no... Meni kada su ispeskarili moj vučeni Vikon odmah su ga prefarbalinekom dvokomponentnom osnovnom farbom kojom se farbaju silosi (jer su u to vreme peskarili gomilu silosa). Znam da mi je majstor rekao da cu biti miran što se tiče rdje dok je rasipač kod mene i za sada je u pravu a proslo je od peskarenja sigurno bar 5 godina i par stotina tona djubriva.
 
Da je u samom fiseku pa da kazem od djubriva, ne kazem ni da ne vrkne dosta granula tu ali opet...nisam dalje zagledao ali sam se bas razocarao. Npr Vicon star 10ak godina nema trunke rdje.
 
To je otprilike to.Samo nemoj Vicon jer ima problem sa lulom! 😂 To sam čuo dosta puta a imam ga već 15 godina pa sve ne verujem sopstvenim ušima.Snimiću jednu recenziju baš po tom pitanju sa akcentom na problem sa lulom. 😂
 
Pa nzm bas,ja sam za 500 eur kupio ispravan ,1200 lit ,do 36m baca u sirinu,2 diska,hidraulika.E sad ,ja sam ga skroz remontovao jer volim tako nesto da radim,ali nije bilo potrebno,rasipac je bio radio kod prethodnog vlasnika do pred samu prodaju.
Ti Amazone su malo precenjeni,mada i Vicon nije mnogo bolji,ja sam gledao neki sa elektronikom,to sve oko 2k eura,a novi donder toliko kosta u klot opremi .....
 
Nazad
Vrh