Rasipači mineralnog đubriva

Kako podešavate donder za elixirova djubriva? Nema ih u onoj aplikaciji... Konkretno 16:20.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Kao i Amazone, samo racunaj da uvek treba malo vise otvoriti.
Bacao sam MAP 12:52 i da bi bilo po tablici trebalo je samo malo vise otvoriti od preporucenog.
 
A formula je? Ja sam sa sulky sve zivo pretrazio i u tablicama sto sam dobio i u njihovoj aplikaciji i nigde nema ni ruskog ni eliksirovog npk 3*16 ni rumunske ureje azomures. Na raju sam uzeo onaj levak ili kako da ga nazovem i merio koliko ce da iscuri za 1min pa to uskladjivao u odnosu na brzinu kretanja

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Upravo to je formula. Može da se meri kilaža/vreme ili kilaža/pređeni put. Kačio sam uputstvo od Amazone-a i u njemu je tačno objašnjeno kako se radi. Dodaje se u formulu i neki koeficijent, al jbm ga zaboravi sam šta i kako jer podešavam potrošnju preko aplikacije.....
 
13 km/h, 15m, 220 kg/h?

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
Stavis na 32 naspes vestaka za 1 krug pa vidis dal je dobro,jer sve zavisi od granulacije vestaka...
09fdd6efa5265877a6a169b0985ffc12.jpg
 
Toliko hvaljen taj donder jbt i jel moguce da vam ne daju te menzure za merenje granulacije vestaka kad kupujete nove ?,postavio sam sliku na prethodnoj strani.
 
Kada sam kupovao 2016-te, nisam dobio ništa sem šturog uputstva. Sad daju sve koliko znam. Šipku za kantu-kabo, kantu, i bolje uputstvo. Za vagu nisam siguran.
Inače, počela je da ga hvata korozija na nekim mestima i možda ću preko zime prefarbati to da se ne širi dalje.
 
Vikon se raspao a popravke mi se smučile ove sezone. I skupa i dugotrajna, ostlo dosta da se završi pa uzet ovaj za prvu pomoć. Akcijski model 1500 l, kardan, cerada, prohromski tanjir i lopatice, hidro otvaranje i zatvaranje. Dve vreće NPK stane glat još ima mesta.850e+pdv
Juče sam uradio nešti preko 60 kj u pon. Nastavak.
 
Krenuo sam oko pola sedam od kuće a stigao u 8, stim da sam ujutro imao napunjen rasturivač a ostalo sam se vraćao u zadrugu da ga napunim. Na kraju radnog vremena sam odvukao ostatak kući i punio ga sa rajkom. Nisam ranije organizovao transport i utovar zato je moralo tako. Ranije sa vikonom doletim utovare mi 4 nekad pet vreća pa nisam ni donosio kući zbog utovara istovara a jesno vozulo jenu pitanju pa da ne dangubim još i oko tih stvari. Iskreno nisam znao kako će rajka da diže vreće ali sam juče morao da testiram, ide ko od šale. Dogodine dobije i poteznicu ispod viljuškara i pravac od njive do njive. Matiću išlo bi i brže ali sam imao razbacane parcele u u svim delovima atara i ostao sam kuću na ručku.
 
Kako odredjujete gde da udjete u njivu kada rasturate vecu sirinu, a nemate navigaciju, a njiva malo veca?
 
Nazad
Vrh