Rasipači mineralnog đubriva

Po kojoj tablici stelujete donder rasipace za bacanje ANa.
Da li vredi koristiti onaj amazone fertilaser app.?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po tabeli za kan plus provera sa vagom. Ne moze amazone aplikacija jer podeoci nisu isti.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Podeoci za normu i cini mi se za lopatice.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Žiko, u aplikaciji moraš označiti odgovarajuće diskove da bi podeoci štimali. A podeoci za normu su isti.
 
Morao sam mozda za pola broja manje od amazone tablice u aplikaciji za AN. da bi izbacio zeljenu kolicinu. Ali super app.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
U pravu ste sto se diskova tice. Sto se podele tice, uporedjivao sam sa aplikacijom i ne uklapa mi se bas kako treba. Mada moze biti da je i do kvaliteta djubriva i njegove sipkosti. Zato sve lepo na proveru na vagu i nema problema.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Naravno da zavisi i od đubriva. Zato ima podatak o prečniku zrna (ima i one dve nama nemerljive stavke, faktor protoka i hl) a imaš i sliku đubriva. Moraš u podešavanjima odabrati više država zemalja iz okruženja, a možda i sve, pa je samim tim i veći izbor đubriva, čini mi se.
Namestim po aplikaciji, zapišem u manual što se dobija sa ciklonom a ono je uvek pri ruci i onda sam tu uvek na +- 10ak kg/kj.
 
Dobro je rekao kolega, sto vise zemalja ubaciti u bazu podataka za djubriva, i onda probavati stelovanje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema sanse Amazone original namestiti da baca 100 % kad se koriste nekvalitetne granulacije, frakciji. Uglavnom je podesavanje po prilicno tacno, da kazem u 95 % tacnosti.
 
Za Donder kad se steluje po aplikaciji bukvalno u par kila je odstupanje, lepeza fantazija. Nije bitno ako djubrivo ne moze da se nadje u app trazite slicno djubrivo, mada granulacija igra najbitniju ulogu, i naravno podesiti lopatice spram djubriva. Do sada sam bacao sa njim 4 tipa djubriva i prezadovoljan sam preciznoscu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Radi Donder fantasticno. Neopravdano je Amazone skuplji 2,5x.
Lopatice namestim i on baci 15 m u dlaku. Bacao sam an i sulfamo od timaca. Bitno je izmeriti specificnu tezinu i spram nje se vrlo lako odredi tablica.
 
Ljudi da li je toliko bitno ici u tancine sa tim stelovanjem. Ja sam Dondera nastelovao na 16m kad sam ga kupio i nikad to vise nisam dirao,neko djubrivo baci na 15m neko na 16m a neko i na 17m,ali ne bi ga jebavao stalno pa nema te sile. Svako novo djubrivo upisemo u svesku,na koji podeok ide koliko kila i nema brige.
 
Moram da stelujem zahvat zbog stalnih tragova inace prklopi 3 m, a to je puno. Stelovanje zahvata traje mozda i cela 2 min. Uglavnom Urea je najveci problem jer je ona najlaksa pa mora na max zahvat lopatica. Mesana djubriva, an, san, sufamo itd uglavnom su sva slicna. Kad nema stalnih tragova onda nije bitno.
 
Paor je vec napisao, stelovanje zahvata i kolicine bacanja sve zajedno traje 2min. FertiliserService aplikacija i nema greske prilikom stelovanja zahvata i kolicine bacanja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moram da stelujem zahvat zbog stalnih tragova inace prklopi 3 m, a to je puno. Stelovanje zahvata traje mozda i cela 2 min. Uglavnom Urea je najveci problem jer je ona najlaksa pa mora na max zahvat lopatica. Mesana djubriva, an, san, sufamo itd uglavnom su sva slicna. Kad nema stalnih tragova onda nije bitno.
Ovo je 100 % tačno, imam neki jeftini plastikaner rasturivač, obično baca nekih 13,5-14 metara širinu. Kad naspem ovu kilavu Kutina Ureu ne može više od 11 metara da razbaci, da poludiš. Kabasta a neće da leti.
 
Najprostiji sistem podešavanja zahvata što sam video, ima Bogballe. Lopatice kao i na svakom rasipacu imaju svoj određeni zahvat, pa zavisno koji tip odaberte ima min i max raspon, ali su ovde fiksno postavljene, i širina se podešava obrtajima kardana. Nikakvo izlaženje iz kabine nije potrebno.
 
A kako pomerate te lopatice za sire/uze? Taj sistem i kod mene radi. Veci gas - sire baca i obrnuto. Jos kad tu dodam i promenu visine, to vec daje bezbroj kombinacija :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh