Rasipači mineralnog đubriva

Ja prvo okruzim njivu uz pomoc ez 250 pa onda gasim na ovratinama uz pomoc hidraulike,neprekidam na kardanu
 
Takođe zatvaram. Obavezno. Lorde ne valja ti razvodnik.
Nebi rekao,posto ista se stvar desava kada radim sa rusom i amazoneom, i sada kada sam radio sa caseom i drugovim donderom. Njemu se to isto desava kada radi sa njegovim rusom i donderom. Sto bi znacilo da na sva tri traktora nevaljaju razvodnici.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Trebalo bi da opruga otvara do zadate mere,hidraulika samo zatvara...
Jbt sto vas vise slusam sve manje imam volje da menjam moj Vicon sa lulom...ovo sve postaje komplikovanije,nego da li neko koristi i onaj limiter sto se spusti sa strane kada ides nuz komsiju ili rub parcele?Vredi li to uzimati ili ne?
 
Jbt sto vas vise slusam sve manje imam volje da menjam moj Vicon sa lulom...ovo sve postaje komplikovanije,nego da li neko koristi i onaj limiter sto se spusti sa strane kada ides nuz komsiju ili rub parcele?Vredi li to uzimati ili ne?
Drugar, stvarno je posao raditi sa ovim,novim rasipacima. Jako brzo i precizno podesavanje. Velika zapremina, rad sa dzambo vrecama. Preporodio sam se od kada radim sa njima. Precizni u kilu. Limiter je po meni jako dobra stvar. Sledeci rasipac sigurno bi gledao da ima i taj limiter. Leva i desna strana ,ne zavisno zatvaranje i djubrenje. Cirada isto dobra stvar,nema da ti blato sa tockova upadne u rasipac, ili mozes fino da radis po nekoji slaboj kisici. To sto pisemo da se otvara sam,zato je fabrika i predvidela rucicu na izvodu hidraulike,gde ti sam lepo zatvoris ventil i nema brige hoce li cureti. Moja iskustva su sva pozitivna u radu sa takvim rasipacima sa dva diska.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Jbt sto vas vise slusam sve manje imam volje da menjam moj Vicon sa lulom...ovo sve postaje komplikovanije,nego da li neko koristi i onaj limiter sto se spusti sa strane kada ides nuz komsiju ili rub parcele?Vredi li to uzimati ili ne?

Ja sam imao taj lim sto se spusti, ali me nervirao pa sam skinuo sve.Kada se ide odmah do komsije i radi jedan disk skoro nista i nebaca kod njega
 
To je onaj lim koji ide na sredinu rasipača i kada možeš birati gde ćeš i kako ćeš terati. A kad u žitu imaš stalne tragove onda bez limitera ili prebaciš na komšiju (što nije problem ako i on praktikuje isto) ili spustiš obrtaje kardana a to onda nije raspodeljeno kako bi trebalo. Ili gaziš po žitu jedan prohod nuz komšiju sa jednim diskom pa u povratku po stalnom tragu opet jedan disk... Po meni limiter vredi svaku paru i žao mi što ga nisam uzeo jer imam puno njiva gde komšije seku vene ako slučajno prebace 7 zrna kod mene...
 
I mi smo do ove godine radili sa kojekakvim malim rasipacima sa jednim diskom koji su vise bacali na jednu stranu i rasturanje djubriva je bilo neravnomerno i sporo, kada smo radili sa donderom pao je sneg pa se lepo videlo kako radi a mene je zanimalo jer do sada nismo radili sa njim, precizan sto se tici kolicine djubriva po ha, precizan sto se tice rasporeda(isao sam iza i gledao tragive u snegu) i precizan sto se tice radne sirine, kada sam radik do komsija ako idem levom stranom moje parcele levi disk iskljucim i vozim 2-3m pored medje, u okretanju zatvorim siber a kardan radi, kada se okrenem hidraulicno otvorim, u odnosu na stare rasipace dosta lakse kvalitetnije i dosta dosta brzee se odradi
95baa09ccb25c5691cf45a6f9e83dde1.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jbt sto vas vise slusam sve manje imam volje da menjam moj Vicon sa lulom...ovo sve postaje komplikovanije,nego da li neko koristi i onaj limiter sto se spusti sa strane kada ides nuz komsiju ili rub parcele?Vredi li to uzimati ili ne?

Limiter vredi svaku paru,jeste da je cena puf cena al ako imas manje njive ondaK je ok
 
Dobro,možda sam i ja nešto zeznuo pa nisam ni objavio post ::sramota::
Nego,na kojoj visini od zemlje treba da stoje rasipači sa dva diska po fabričkim preporukama a na kojoj visini ih vi držite u praksi?
Kunh Rauch oko 50 cm od zemlje do poteznice na rasipacu to je sigurno!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Drugari jel iko probao da stavi elektro cilindar od podizaca prozora, ili pneumatski cilindar, hidro ne bih jel fergusonom bacam a nema spoljnu hidrauliku
A stavio bih na plavi TORNADO rasipac?
Tesko mi is kabine da otvaram I zatvaram sve ruke izlupam a moje potrebe obavi taj plavi

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh