Rasipači mineralnog đubriva

Dobro,možda sam i ja nešto zeznuo pa nisam ni objavio post ::sramota::
Nego,na kojoj visini od zemlje treba da stoje rasipači sa dva diska po fabričkim preporukama a na kojoj visini ih vi držite u praksi?
 
Da li kod ovih rasipača sa diskovima moras na svakom kraju dok okrećeš na uvratinama da zatvoriš otvore da ne curi veštak nekontrolisano ili je to zanemarljivo u odnosu na vreme provedeno u okretanju?Mislim da li se često moraju njakati ti ventili ili se samo za transport zatvaraju?Razmišljamo o kupovini rasipača sa diskovima pa me svakakve sitnice interesuju...
 
Da li kod ovih rasipača sa diskovima moras na svakom kraju dok okrećeš na uvratinama da zatvoriš otvore da ne curi veštak nekontrolisano ili je to zanemarljivo u odnosu na vreme provedeno u okretanju?Mislim da li se često moraju njakati ti ventili ili se samo za transport zatvaraju?Razmišljamo o kupovini rasipača sa diskovima pa me svakakve sitnice interesuju...
Kod nas su diskovi 10 cm ispod subera. I tacka gde djubar pada je pri rubu diska. Mora se zatvarati. Jer nemoze da nacuri na disk toliko da blokira dalje curenje iz subera. Pri okretanju se samo zatvori suber. A kardan ostane raditi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Da li kod ovih rasipača sa diskovima moras na svakom kraju dok okrećeš na uvratinama da zatvoriš otvore da ne curi veštak nekontrolisano ili je to zanemarljivo u odnosu na vreme provedeno u okretanju?Mislim da li se često moraju njakati ti ventili ili se samo za transport zatvaraju?Razmišljamo o kupovini rasipača sa diskovima pa me svakakve sitnice interesuju...

Neko zatvara neko ne. Ja zatvorim i idem skoro do kraja (pošto baca malo i ispred sebe) a video sam da neko smanje malo gas i okrenu se tako. Kardan ne isključuje niko.
 
Isto i na mom amazoneu zatvorim na kraju njive kada okrecem. Posle gas,otvorim kada udjem u novi pravac. Jedino se mora ventil rucno zatvoriti,kada se selis od parcele do parcele. Jer pumpa samo zatvori ventile kratko, vremenom opruga koja pomaze otvaranje ,savlada otpor ulja i desi se da djubrivo krene da curi a to ni ne primetis dok vozis putem.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
I ja na vikonu uvek zatvaram na okretanju. Smatram da se nepotrebno prosipa a i ne moze lepo da se sastavi pored kraja.
Posle samo prodjem pored kraja jednu naseonicu.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Isto i na mom amazoneu zatvorim na kraju njive kada okrecem. Posle gas,otvorim kada udjem u novi pravac. Jedino se mora ventil rucno zatvoriti,kada se selis od parcele do parcele. Jer pumpa samo zatvori ventile kratko, vremenom opruga koja pomaze otvaranje ,savlada otpor ulja i desi se da djubrivo krene da curi a to ni ne primetis dok vozis putem.

Sent from my B15Q using Tapatalk

I kod mene se to dešava.
 
Nazad
Vrh