Rasipači mineralnog đubriva

Moze li mala pomoc oko rasklapanja reduktora?

Bela crkva reduktor je u pitanju - skinuo sam osovinu kardana, poklopac dole, seger osigurac. Sta dalje? Gornji deo krsha (nosace za tanjire i mesac) ne mogu da skinem jer je sve zapeklo pa pokusavam da izvucem osovinu iz kucista...
 
Ljudi koliki bi rasipac mogao da uzmem za Zetora 6011.
Nisi bez problema kembridz od 900kg, ali ne znam kako bi bilo sa rasipacem od 800-1000l?
 
zna li neko gde ima da se kupi koš,pošto se stari raspao? U pitanju je stari oltov rasturivač od 300 litara
 
kupio rasipač :osmeh:
naravno turski,u firmi koja prodaje turske traktore i sejačice
kazu tamo da sam velika musterija :haha:
sad još da nabavim djubrivo pa pravac na njivu da testiramo
14333786_10205290879831520_6168527607012744319_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Gledao i raspitivao se ja ovih dana.

Elem ima dve "fele": od 1000+ eur i od 2500+ eur

Ontar, Bodrum Farm, Lucas Holland (jeftiniji modeli) isto izgledaju i mozda cak imaju iste delove.

U ovoj skupljoj kombinaciji su Donder i Lucas Holland...

Kvalitet izrade je koliko novaca toliko muzike, mala poljoprivreda Turske. Prohrom delovi su korektni, ali sve celicno ima po neki narandzast trag. Posebno me brine mehanizam za doziranje koji nisam dobro video kako je resen. Kolega Paracinac83 ima jedan takav i kaze da je zadovoljan kako rasipa i kako radi. Ja moram da saberem utiske, Vicon je Vicon, ali 4 puta je 4 puta :D
 
kupio rasipač :osmeh:
naravno turski,u firmi koja prodaje turske traktore i sejačice
kazu tamo da sam velika musterija :haha:
sad još da nabavim djubrivo pa pravac na njivu da testiramo
14333786_10205290879831520_6168527607012744319_n.jpg

Ovakav rasturivač sam i ja uzeo u VGP-u 2012. kad sam kupio Hattat traktor. Uzeo u kompletu traktor, prskalicu i rasturivač. Traktor dobar, prskalica dobra ali rasturivač... Korozija ga satra, kvalitet materijala mu je jako loš. Bio je tu i neki ozbiljniji mehanički problem samo sad ne mogu tačno da se setim šta ali pitaću strica jer se njemu to desilo na njivi. Jedina dobra stvar mu je niska cena pa i nije za očekivati neki vrh kvalitet (tad je bio oko 1100e čini mi se)... Znam samo da sledeći put kad budem uzimao rasturivač biće Sulky ili neki njemu sličan...

- - - - - - - - - -

Kolega ovim postom nisam hteo da te obeshrabrim niti bilo šta slično...Nadam se iskreno da ćeš ti imati mnogo bolje iskustvo sa njim nego što ja sad imam.
U početku je to sve bilo sasvim dobro (pisao sam o njemu nakon godinu dana od kupovine) i funkcionisalo je odlično, ali vremenom se situacija pogoršala...

- - - - - - - - - -

Problem koji smo imali na njemu potvrđuje priču o kvalitetu materijala, pukla je osovina reduktora...
 
E nadam se da su neki shvatili da jeftino a dobro baš i ne postoji kad sam dao 4500 evrića za rasipač svi su mi rekli da sam lud.Sad neki koju su mi rekli da sam lud mi kažu "Trebao sam uzeti isti ko tvoj ali mnogo je to para!!!"
 
Juce se malo radilo sa rasipacem ORmaric, identican kao Milanov.
Uree staje okruglo 275kg, i nabacio sam jedan dzak od 50kg na to, a sto se tice N:p:K 3x16, evo setio se da slikam. Ovde je 350kg sipano, i stavio sam dva dzaka od po 50kg. Moze se reci da komotno staje 400kg, i da se nabaci jedan ili dva dzaka jos na to.



Evo i jedne umetnicke, dok sam prao rasipac sinoc u kasne sate.



.
 
pozdrav za marka.potrebna mi je pomoc oko rasipaca djubriva.od skoro sam nasledio rasipac ormaric MB300 i trebao bi da pocnem da radim sa njim ali neznam kako da pravilno razbacam djubrivo.potrebno mi je da znam kako da podesim podeoke na rasipacu za odredjenu kilazu i povrsinu.imas li neke primere ili neka tvoja iskustva?traktor je imt 539.
 
Druze, ne mogu ti nikako pomoci. Nemam imt traktor, pa ti nista ne bi pomoglo da ti dajem moje primere. Kada jos uvek nisam znao kako da ga podesim, isao sam na varijantu da je bolje da malo ostane u rasipacu i da taj ostatak prospem ponovo gde smatram da je najvise potrebno, nego da neki deo njive uopste ne pokrijem.
Takodje, odem prvo da bacam na neku manju njivu i tek tamo na njivi otvorim dodatne dzakove. Moras nekako da se snadjes.
 
Nazad
Vrh