Ranija setva kukuruza

ovo je slikano 09.04. setva kukuruza
2r7cbqd.jpg


ovo je slika od juce 20.04. kukuruz N01
25f2az5.jpg
 
Kukuruzi ranije setve malkice su zuckasti, jer je zemlja poprilicno hladna bila u trenutku setve, pa je kukuruz bio u "stresnim" uslovima...ali posle par dana sve je uredu na parceli :)
 
moji sijani 2 aprila svi su nikili i jako dobro izgledaju sutra slikam pa cu vam pokazati
 
Danas obisao njive ...nalazim po koje zrno da je savilo klicu i da nece nici...konusultovao se sa strucnjacima koji mi rekli da je takva slika i na terenu, kod kukuruza koji su posejani prvi na malo veceoj dubini 8cm, hladno zemljiste i insekticid koji je samostalno nanesivan... u mom slucaju je to furadan ..
cekamo da vidimo sledece nedelje sta ce nici...ali definitivno ce mu trebati vise od dve nedelje da nikne
 
...nalazim po koje zrno da je savilo klicu i da nece nici...konusultovao se sa strucnjacima koji mi rekli da je takva slika i na terenu, kod kukuruza koji su posejani prvi na malo veceoj dubini 8cm, hladno zemljiste i insekticid koji je samostalno nanesivan... u mom slucaju je to furadan ..
cekamo da vidimo sledece nedelje sta ce nici...ali definitivno ce mu trebati vise od dve nedelje da nikne
Isti slucaj. Posejao sam 4. i 6.04. tek sad polako izlazi. Najbolji pri nicanju a u tim uslovima se pokazao 5143, N01 dosta slabiji, a KWS 3381 ni ne pomalja nos. Pri tome je ovaj 5143 posejan za nijansu dublje od ova dva, na istoj parceli. Ima utisak da je seme tretirano prestizom bolje niklo od tretitranog furadanom.

Imam i problem sa krticama. Da li se neko borio sa krticom? Sta se pokazalo kao efikasno sredstvo? Procitao sam negde na forumu nesto o tome, ali ne znam gde.
 
jao ljudi malopre sam se vratio sa obilaska kukuruza i doslo mi je da se ubijem. Vrane su sve povadile, pa ono nije normalno 10% sigurno nema. Znate li mozda sta da prduzmem da ne nastave sa vadjenjem.
 
Iduci put stavi furadan ili mesurol i onda ces manje izigravati strasilo sto ti jedino preostaje ovaj put.
 
Biče čupavo ako vreme nastavi ovim tempom , planiram oko 25. da kremem sa setvom ............
 
Nazad
Vrh